Kayıt Ol

Hearthstone

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearthstone
« Yanıtla #150 : 07 Mayıs 2016, 20:15:28 »

Nerflenen kartlarımın tamamını yakıp 2000 dust yapınca hangi kartı çıkarayım diye düşündüm. Eksik Paladin kartları, C'Thun kartları yanında hangi Legendary kartı yapayım derken kendimi Twin Emperor yaparken buldum... Ragnaros yapsaydım keşke, çünkü bir kaç el C'Thun destesiyle oynadım ama çok da esprisi yok açıkçası bu destelerin. C'Thun güçlendiren kartlar güç dışında etkisi olmaması onları zayıf bırakıyor, C'Thun da ele gelmeyince haliyle çok güçsüz kalabiliyor deste ki ele gelse bile hala oyun kaderi değiştiren bir C'Thun saldırısı görmedim.

Twin Emperor yeni expansionda gelen, yapabileceğiniz en iyi legendary diyebilirim. Kesinlikle tier 1, Ragnaros ise olsa olsa tier 2 olabilir. Ragnaros şu anda classic olarak bile ilk yapılacak legendary değil Sylvanas varken. Emperor oyunu C'Thun'un kendisinden daha fazla etkiliyor sık sık. Oynamak için başlı başına bir C'Thun decki oynamanıza da gerek yok. C'Thun'u 10 yapacak birkaç kart koysanız yeter, ki zaten C'Thun olmasa bile tek başına oynanacak kadar iyi kartlar var. Kesinlikle etkisiz değiller. En önemlileri olarak Disciple of C'Thun ve C'Thun's Chosen sayılabilir.

C'Thun da gerçekten müthiş güçlü bir legendary bu arada. Herkese verildiği için küçümseme eğiliminde olabiliyor insanlar, ama kendisiyle etkileşen bu kadar çok kart olmasa bile oynamaya değer olurdu. Benim en az 4-5 oyunumu direkt kazandı tek başına. Öldürmese bile çoğu zaman büyük oranda board clear görevi görüyor, üstüne bir de büyük bir minionınız oluyor. Avenging Wrath gibi epeyce oynanan bir kartla karşılaştırırsanız ne kadar güçlü olduğu daha net ortaya çıkar. 4 mana farkla ortaya en azından 8/8lik, çoğu zaman da 10/10luk ya da daha güçlü bir minion koymuş oluyorsunuz (henüz 6'da kaldığını hiç görmedim). Twin Emperor gibi bir kart da varken herhangi bir kontrol deckinin 4-5 kartını buna ayırmaya kesinlikle değer.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Darknesses

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 08 Mayıs 2016, 00:00:44 »
Şu desteyi kullanarak dün 15 oldum: http://www.hearthpwn.com/decks/502974-cthun-priest-easy-rank-five-anti-meta
Bugün ise aynı desteyle 19'a düştüm.
Özellikle Paladin desteleri çok kuvvetli olmuş gibi geldi bana.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 08 Mayıs 2016, 15:08:26 »
  O Twin Emperor zaten net C'thun oynansın diye yapılmış bir kart. Üç ataklı olsa priest ile engelleyeceğim ama dört olunca cidden zorlaşıyor, rogue'dan blade furry'i aldılar, cidden iki tane 4/6 sağlam tauntu tek turda board üstünlüğü yokken çok zor varsa da artık kalmıyor o üstünlük. Hiç bir remove kartı kaybetmemiş olan (deaths bite hariç) warrior metada oldukça iyi bu yüzden. O kart C'thun  oynayacaklar için kesin şart.
  Ben Paladin için yeni metada tier 2 class demiştim ama şimdi sizden güçlü yorumları alınca bir iki deste kendim yapıp deneyeceğim. Yine de Master for Battle, Coghammer, Avenge (secret için), shielded minibot gibi güçlü bir early kartı, loatheb olmadan güçlü bir midrange destesi zor gibi. Haunted creeper da aynı şekilde boardda sürekli dayanan bir karttı ve keeper of uldaman atarak terör haline geliyordu board. Bu kadar çok priest, warrior ve druid(aşırı tauntlu bu metada) gelirken face gitmekte win oranını düşürür. Divine shield ile kontrol deneyeceğim, equality-wild pyromencer gibi güçlü board temizlemesi de varken olabilir gibi.

Not:Hızlı ladder için shaman oynayın, shaman oynayan hiç bir arkadaşım rank 10'un üzerinde kalmadı.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 08 Mayıs 2016, 21:18:44 »
Paladin için N'Zoth da çok iyi. Genel olarak gerçekten iyi bir kart ama oyundaki en güçlü deathrattle kartına sahip olan Paladin için çok daha iyi hale geliyor (polymorph ya da hex yemezse elbette ama bu her zaman olan bir risk). Zaten sadece Sylvanas ve Tirion'u tekrar canlandırması kartın müthiş olması için yeterli. Bütün iyi deathrattle kartlarının standart dışında kalmış ve yeni gelenlerin de rezalet olmasına rağmen çok güçlü bir kart. Paladin oynayan arkadaşlar craftlamayı düşünebilir.

Bu arada expansion'la gelen en büyük olaylardan biri de Zoolock'ın bomba gibi geri dönmesi. Hiçbir zaman tam olarak gitmemişti zaten ama yeni kartlarla 2 kat falan güçlendi diyebiliriz. Şu anda oyundaki en güçlü decklerden biri, hatta belki de en güçlüsü.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Darknesses

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 12 Mayıs 2016, 22:42:21 »
Bu haftaki tavern çok iyi. 2-3. tur geldiğinde kazanan belli oluyor. Altın biriktirmek için çok iyi fırsat.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 13 Mayıs 2016, 00:11:11 »
Gerçekten iyi yeni gelen Brawl. Çoğu zaman kimin kazanacağı iki tarafın seçtiği kartlara bağlı oluyor, bir taraf çok kötü oynamıyorsa sürpriz bir sonuç çıkması çok olası değil. Ama değişik kombinasyonlar denemek çok zevkli. Oyunlar da çok uzamıyor, görev falan yapmak için uygun.

#hayır

Çevrimdışı Darknesses

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 13 Mayıs 2016, 22:17:12 »
Daha önce en fazla 6 yapmıştım bugün arenayı 12-2 bitirdim. Paylaşmak istedim  :D

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 17 Mayıs 2016, 00:26:53 »
Bugün bir rogue N'zoth destesi yaptım kendimce. Hiç beklemediğim derecede iyi çıktı. 15ten 10a kadar epey hızlı ve istikrarlı şekilde yükseldim. Çok keyifli oyunlar oynadım. Cthun druid epey sinir bozabiliyor, siz henüz 7 manaya sahipken, karşınızda epey büyük bir cthun görebiliyorsunuz. Bunun haricindeki diğer destelerin karşısında epey iyi durumda oluyorsunuz. Tabii biraz şans lazim ^^ Paladin nzoth desteleri nispeten daha güçlü, ama bu kadar zevkli degil. Yine de ragnaros, lightlordu yok edip, 2 pyro + equality oynamaya zorladiktan sonra sıkıntı yok. Ama bu aoe'lerden önce "win condition" kartınızı oynamayin. Nzothtan sonra pyro + equality can yakar.

Ayrıca huckster ne eğlenceli kart yahu.

Standart wild'a göre çok daha güzel duruyor bu arada, oradan ayrılmayı düşünmüyorum. Battle.net tagimi de hatirlatayim, ekleyen olursa oynayabiliriz, pack görevinde izleşebiliriz:

Evile #2956

The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 17 Mayıs 2016, 00:55:08 »
Yok ya oyun uyuzluğu tutunca tutuyor işte... Bir gün geliyor 10 el kazanıyorsun peş peşe öteki gün 10 el kaybediyorsun... Kaybetmek sorun değil de hep lazım olan kartlar ya kazanırken sizin elinizde ya kaybederken karşı tarafın elinde olması insanı ciddi anlamda işkillendiriyor... Mücadele ile geçen oyun sayısı günde 2 tane olsa aman ne güzel diyorum.

Daha az önce bir olay ile karşılaştım. Warlock'a karşı oynuyorum adamın 2 canı kaldı. Daha çekmediği 12-15 kart falan var destesinde ve Reno oynayarak fulledi canı... İşin ilginci destesi bütün kartları tek olan deste de değil... Hepsinden çifter çifter oynadı... Az önce yine 20 kart destesinde olan adamın elinde Reno var. Ben destemdeki beni kurtaracak 8 karttan birini 15 kart içinde bulamazken adama tam ihtiyacı olduğu zaman geliyor...

Tabi dediğim gibi başka gün olunca da tam tersi bana oluyor. Adam NZoth oynuyor, aaa ne şans ki elimde Paladin Wildpyromancer kombosu var. Tam adam bir şey oynuyor aaa ne tesadüf tam ihtiyacım olan kartı çekmişim... Tamam şanstır, olur elbet ama gün ve gün bu şekilde işlemesi, yani bir gün oluyor 15 oyundan 12'si böyle olup başka gün ise 15 oyundan 12'si tam tesi şekilde işlemesi cidden manasız. Mücadele ile geçen oyunlar zevkli oluyor, onlarda kaybetsem bile sorun değil ama çok çaresiz kaldığım hiç elimde kart olmayan ve attığımı da carttt diye cevap veren rakipler artık sinir bozuyor... Aynısının tersi de böyle tabi. Adamı 8. turda indirmek de ne arkadaş. Oyunu haftada bir oynamak gerekiyor herhalde. Ara verince torpil geçiyor çünkü bu da bariz :D

Edit: bu arada daha önceden dediğim gibi C'Thun desteleri cidden işlevsiz. Şu ana kadar 2 C'Thun destesine kaybettim onlarda da hiç kart gelmedi yani. Ya da sanırım Paladinin C'Thun için çok iyi kartları var. Atağını 1 yap, 1 turda öldür... Tabi 9. Turda oynayabildiğim Sylvanasları da es geçmeyelim :D Dediğim gibi gelince geliyor.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 17 Mayıs 2016, 06:05:11 »
Yok ya oyun uyuzluğu tutunca tutuyor işte... Bir gün geliyor 10 el kazanıyorsun peş peşe öteki gün 10 el kaybediyorsun... Kaybetmek sorun değil de hep lazım olan kartlar ya kazanırken sizin elinizde ya kaybederken karşı tarafın elinde olması insanı ciddi anlamda işkillendiriyor... Mücadele ile geçen oyun sayısı günde 2 tane olsa aman ne güzel diyorum.

Bu tamamen şans gerçekten. Aylardır düzenli oynuyorum ve şanstan öte açıklanabilecek hiçbir şey görmedim. Hiçbir gün de olmadı ki arka arkaya 10 oyun şanssızlığım ya da şansım tutsun. Çıkan kartlar falan tamamen random değil, pity timer diye bir olay var mesela ama işin bu kısmı gayet random işliyor. Arada oluyor böyle şeyler tabii, mesela geçen gün karşı tarafın oynadığı Golden Monkey'i Entomb'la aldım. Elimde 15 kart vardı ve o kadar süre dayandım, hatta zaman zaman üstünlüğü ele geçirdim ve Monkey gelse muhtemelen kazanacaktım. Hangi karttı dersiniz? Evet, son kart. Bunların daha çok aklınızda kalması normal ama dediğiniz kadar olduğunu gerçekten hiiç sanmıyorum.

C'Thun kesinlikle işlevsiz değil, hangi ranktesiniz bilmiyorum ama hem kendim C'Thun'la çok oyun kazandım, hem de onlara karşı çok oyun kaybettim. Bahsettiğiniz saçma Reno decki düşük rankte olduğunuzu düşündürdü bana. Oralarda meta pek olmadığı için C'Thun işlevsiz görünebilir, birçok şey şansa bağlı işliyor. Ha değilseniz de bilmiyorum, dediğim gibi yine şansınıza öyle rakipler gelmiş olabilir.

League of Explorers'ı açtım geçenlerde, uzun zamandır istiyordum. Oradan gelen kartlar çok faydalı oldu gerçekten. Şu anda açık ara en iyi adventure. Şimdilerde bir C'Thun Priest oynuyorum, Rank 15 ve üstündeki birçok "meta" decki counterlayabiliyor.

#hayır

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 17 Mayıs 2016, 13:01:54 »
Rank 11'e yükseldim en son sonra 13'e düştüm kaybede kaybede. Daha önce de Yu-Gi-Oh! ve Magic The Gathering (PC için olan oyunları tabi) oynayan biri olarak söylüyorum bunları onu da açıklığa kavuşturalım. Onlarda şans olunca şans diyebiliyorsunuz ama bunda öyle anlar denk geliyor ve üst üste oyunlarda oluyor ki şanslıktan çıkıyor. Hani bir laf vardır ya bir olay bir kere olursa şans, iki kere olursa tesadüf, üç kere olursa istikrardır diye.

Ben de size sormak istiyorum biraz şahsi olacak ama oyuna gerçek para harcadınız mı hiç? Şunu merak ediyorum çünkü gerçek para harcayanların genelde bu tip şeyler ile daha az karşılaştığını düşünüyorum. Forumlara falan bakınca da birçok insanın benim gibi üst üste ya kazanma ya da kaybetme yaşadığını okudum. E daha önce de dedim adamların amacı para kazanmak. Ve bunu yapan firma Blizzard. İnsan ister istemez işkilleniyor :D Yine de tabi komple şans faktörü de olabilir orasını da yok saymıyorum. Çok şanslı bir insan olduğumu da söyleyemem zaten :)

C'Thun Paladine karşı gerçekten zayıf bence. Masayı kontrol ettikten sonrası iş yüksel canlı minion oynamaya kalıyor. Hele 9. turda Sylvanas attınız mı zaten C'Thun 1-2 tur daha oynanmıyor. Bir de Ysera gibi bol canlı minyonlar varken kimse C'Thun oynamaya yanaşmıyor. Oynandığı zaman da Aldor veya Equality gibi kartlar işinizi hayli görüyor. Ama dediğim gibi karşılaştığım C'Thunlarda hep kartlar tam zamanında geldi tabi.

Altın biriktiriyorum bu aralar ben de heves ettim League of Explorer'ın ilk iki kademesini açacağım hiç olmazsa.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 17 Mayıs 2016, 13:20:00 »
LoE için harcadım, önceden de Naxxramas'ın bir wingini almıştım. Bunlar için altın biriktirmek çok anlamsız geldi. Ama sanmıyorum yani.

#hayır

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 17 Mayıs 2016, 13:21:11 »
Darknesses tebrik ederim arena başarısı özellikle eksik kartları olanlar için çok değerli.

Khentis n'zoth paladin zaten açık ara tier1 deste. Turnuvalarda sık sık oynanıyor ama deckin pahalı olduğunu kabul etmem gerek. Lightlord, nzoth, sylvanas, tirion, cairne, forbidden heal'lar, firelord ve doomsayer... Yani benim çoğu kartım olmasına rağmen açıkçası gözüm korktu decki yapmaya ama beğeniyorum gözlüyorum başarısını belki yaparım ama lightlord gözümde büyüyor dust olarak.

Ben oyuna para yatırdım hocam ama emin ol yaşadıklarımı anlatsam sigaraya başlar, alkolden alamazsınız kendinizi. Benle HS oynayan arkadaşlarım kendileri ya da bir başkası için şanssız kelimesini kullanmazlar çünkü bilirler benim başıma gelenleri, şu oyunda benim karşıma gelip Allahlaşmamış insan pek azdır.
C'thun desteleri için de yorumum iyi çekildiği düşünülürse en güçlüsü Druid lakin en stabili Warrior. Turnuvalarda gördüğüm kadar da cthun genelde warriorla tercih edilmiş. Oraya giden oyuncular destenin istikrarlı olmasını istiyorlar ve bence ladder da pek farklı değil.

Zoo ve shaman öneririm hızlı rank ve ucuz deck için, hem çok güçlüler hem de ucuzlar.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 17 Mayıs 2016, 14:17:16 »
Zoo kesinlikle çok iyi, oynamaktan da çok keyif alıyorum. 1 Sea Giant, Leeroy, Imp Gang Boss gibi eksiklerim olsa da bu haliyle bile çok güçlü.

#hayır

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 19 Mayıs 2016, 21:22:47 »
Nihayet şeytanın bacağını kırıp rank 10 barajını aşıp rank 8'e gelebildim. Çok paslanmışım, misplay yapmaktan ciğerim soluyor ama yeni kartlara alışamamaktan kaynaklı çoğu. Deste denemek için casual attığım için rankda yavaş ilerliyorum fakat gerçekten rank5 ve legendı göreceğini düşündüğüm deckleri sizlerle paylaşmak istedim. Forumda bir çok kişinin adv eksiği olduğunu fark ettim, vereceğiniz 700 gold alacağınız 7 pack ya da 5-6 arenadan çok daha değerli olabilir. Özellikle benim bu aralar son 15 packde hiç bir güzel kart açamadığımı farz edersek adv olsa da para biriktirsem dediğim oluyor.
Atacağım desteler içinde en tehlikelisi maygos rogue, deste çoğunlukla kendi kendini yakıyor. Karşıma çok priest ya da kontrol gelmediği sürece ben elleşmiyorum pek. Bir değişiklik olduğu zaman resimleri güncelliyorum. Biyron efendim: http://imgur.com/a/bk3rW  (oyundan yazınca da cevap veririm, deste denemek için vs de atarım kesinlikle vaktim varsa)