Kayıt Ol

[Blizzard] Heroes of the Storm

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
[Blizzard] Heroes of the Storm
« : 18 Nisan 2015, 00:54:35 »

Blizzard tayfası sonunda yaptı yapacağını :) Yeni oyunları Heroes of the Storm'a takılmaya başladım. Dota tarzı 5e5 oyun. Tüm blizard oyunlarındaki karakterlerle oynayabiliyoruz. En çekici kısmı da bu zaten.
Yani lich king ya da kerrigan olabilirsin. :) Ama daha tamamlanmamış bir oyun. Alpha aşaması bitti, şu an kapalı betada. Çok eksiği var bu konumda ama sürekli değişim geçiriyor. Geri bildirimlerde bulunarak oyundaki sorun yahut buggları ve olmasını istediğin şeyleri bildirebiliyoruz.
Her hafta 6-7 random hero var, geri kalanları ya oyundaki kazandığın altınlarla ya da gerçek parayla alabiliyorsun. Evet, yine Blizzardın açgözlülüğü iş başında, euro bazında parayla satıyorlar. :)
Şimdilik öylesine takılıyorum, heroları deniyorum. İlerde çok daha sağlam olmasını umuyorum.  :fight:

TANITIM VİDEOSU: https://www.youtube.com/watch?v=0ecv0bT9DEo

O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
Ynt: [Blizzard] Heroes of the Storm
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2015, 03:04:37 »
İsteyen olursa bende 4 tane beta key var arkadaşlar.
Bu tarz oyunları bir türlü sevemedim :)
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2015, 10:48:19 »
Blizzard'dan gelen uyarıya göre: Launch Date Detected!

İsteyen olursa bende 4 tane beta key var arkadaşlar.
Bu tarz oyunları bir türlü sevemedim :)
Oyunu ilk duyduğumdan beri key arıyorum daha gelmedi, en sonunda beta key'siz betaya girdim. Hayat acımasız.

Blizzard'a buradan teşekkür edeyim. 10 senedir DOTA iyi güzel de, bunu item'sız ve xp'nin zamanla arttığı level farkı olmayan bir oyun olarak yapsalar diye söyleniyordum. Xp konusunda tam anlaşamasak da olmuş bu oyun. (Takım olarak xp alınıyor, bir oyuncunun aldığı xp bütün takıma gidiyor.)

Hero fiyatları şimdilik 2000 altınla 10000 altın arası değişiyor. Maçlardan 20-30 altın kazabiliyoruz. Oyun dışında hesabımızın ve her karakterimizin de ayrı level'ı var. Bunlarla da level atladıkça altın kazanıyoruz. Örneğin her karakteri level 5 yaptığımızda 500 altın kazanıyoruz. (Rotasyondaki herolarla oynayıp hepsini 5 yapmak lazım ilk başta.) Bunun dışında Hearthstone'daki gibi günlük görevleri yaparak da altın kazanıyoruz.

Son olarak Blizzard'a çağrı: Kambersiz düğün olmaz. Tam sürüme geçmeden bir Troll ekleyin oyuna, mesela Vol'jin.

Shake Senora

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2015, 13:20:03 »
Bende de var 3 tane, buraya yazsanız veren çıkardı illa ki. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı BuzSakal

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
    • Biraz Yazalım Blog
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2015, 18:43:02 »
Heroes Of Storm'a başlamak çok istiyorum. Ancak çok online olmayı isteyen bir oyun. Battlenet ekranında hep elim gidiyor bakalım daha ne kadar dayanacağım.

Oynayan arkadaşlar biraz daha oyunun şu anki durumu hakkında bilgi verirlerse çok iyi olur. Ne durumda oyun? Hangi özellikler var LoL ve DOTA'dan farklı olarak? Maç sistemi nasıl?
Altın Parlaktır, Elfler Kaypaktır...

birazyazalim.blogspot.com
geocachingmaceralari.blogspot.com

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2015, 02:54:18 »
Heroes Of Storm'a başlamak çok istiyorum. Ancak çok online olmayı isteyen bir oyun. Battlenet ekranında hep elim gidiyor bakalım daha ne kadar dayanacağım.

Oynayan arkadaşlar biraz daha oyunun şu anki durumu hakkında bilgi verirlerse çok iyi olur. Ne durumda oyun? Hangi özellikler var LoL ve DOTA'dan farklı olarak? Maç sistemi nasıl?

LoL'ü fazla bilmiyorum ama DotA ile karşılaştırmak gerekirse birkaç şey sıralayabilirim. Öncelikle oyunde henüz yeteri kadar fazla hero yok ve heroların hepsi DotA'daki gibi açık değil, LoL'deki gibi haftalık rotasyonlarla bedava herolar var, rotasyonda olmayanları da goldla alabiliyorsunuz. Bir heroyla oynadıkça normal hesabınızın levelı ve hero levelınız artıyor. Hero levelı yeni skiller ve skinler açıyor, bazı levellarda ekstra gold falan veriyor. Hero levelı ilginç bir yenilik, oyunu çok az oynamama rağmen hoşuma gitti.

Hesabınızın level atlaması LoL ve DotA'daki kadar zor değil, ranked oyuna girmek için diğerleri kadar bekletmiyor sizi oyun, ama ben 30 level olamadım henüz, o yüzden lig sistemi hakkında bilgi veremeyeceğim.

Oyun aratırken önce heronuzu seçiyorsunuz, bu diğer oyunlardaki gibi "ben x oynayacağım!" "yok sen noobsun ben oynayacağım!" gibi diyalogları önlese de 5 kişi parti yapıp girmediğiniz sürece bir pick stratejisi yapmanız imkansız. Bir anda kendinizi supportsuz, tanksız, 5 assassinli (carry) bir oyunda bulabilirsiniz. Oyun roller konusunda maç bulurken yardımcı olmuyor, olsa daha iyi olurdu. Tabi ranked durumunu bilmiyorum, belirteyim tekrar.

Oyunda birkaç farklı harita ve mod var. Tamamen rastgele geliyorlar, oynadıkça alışıyorsunuz. Birbirlerine kıyasla dengeliler, işte bu çok zor bu çok kolay diye bir durum yok. Ama bazıları kişisel zevke göre daha eğlenceli gelebilir.

Oyun içine değinmek gerekirse, illa ki okumuşsunuzdur da ben de bahsedeyim. Oyunda bir item sistemi yok, level atlama ve xp alma ise farklı işliyor. Tüm oyuncuların aldıkları xpler takımınıza ait bir havuzda birikiyor, belli bir sınıra ulaşınca takım olarak level atlıyorsunuz ve skilllerinizi gelen seçeneklerle istediğinize göre modifiye ediyorsunuz. Stratejik değişiklikler oyuna büyük etki edebiliyor ve çeşitlilik katıyor. Kill olayı da diğer oyunlardan farklı, "ks"[*]kill steal (kill çalma)[/*] mantığı yok, bir rakibe saldırırken yardımcı olan herkes kill almış sayılıyor, insanlığın huzuru için güzel bir adım olarak değerlendiriyorum.

Heroes of the Storm'la alakalı aklıma gelenler şimdilik bunlar, oldukça basit ve eğlenceli bir oyun. Rakiplerine göre maçların daha hızlı bitmesi (ölçmedim ama ortalama 20 dakika diyebilirim) sakince oynayabilmenizi ve daha az kanser olmanızı sağlıyor. LoL ve DotA'ya göre çok daha huzurlu bir oyun.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı BuzSakal

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
    • Biraz Yazalım Blog
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2015, 12:40:48 »
Teşekkür ederim. Oldukça detaylı anlatmışsınız. Item olmamasına sevindim. Zira Blizzard item olayına girerse diğer oyunlarından tecrübeyle işin cılkı çıkabileceğinden bence pozitif bir özellik. Umarım değişmez.

Yardımcı olan herkesin kill alması da bence güzel olmuş. Diğer türlü gerçekten can sıkıcı durumlar olabiliyordu. Bu oyun Hardcore bir oyun ama benim gibi daha çok takılmalık oynayanlara da biraz para harcayarak eğlenceli dakikalar yaşatır gibi duruyor 20 dakikalık maçlarla. Bu oyun daha yolun başında, bence bizi daha güzel şeyler de bekliyor.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2015, 15:49:27 »
Çok da hardcore durmuyor. İleride ne olur bilemem tabi, ama ben beta'dan çıkmasını oyunun başına gelecek en kötü şey olarak gördüğüm için şu anki halinden daha iyiye gitmesini mümkün görmüyorum. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2015, 18:13:26 »
E-Postamı kontrol edince gördüm ki 4 tane key de bende varmış :D Oynamadığım ve pek oynamaya niyetli olmadığım için Key isteyen arkadaşlar mesaj atabilir...

Çevrimdışı BuzSakal

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
    • Biraz Yazalım Blog
« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2015, 14:50:20 »
Sanırım daha fazla dayanamayacağım. Bu akşam itibariyle oyuna gireceğim. İlk izlenimlerimi yazarım. :)

Çevrimdışı hyp0thesis

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2015, 10:24:53 »
Heroes of the Storm'un, UO'dan sonra oynadığım en güzel oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum. Alpha'nın ilk zamanlarında deneyip beğenmemiştim ama ya oyunda ya da benim algımda çok şeyler değişmiş :)

LoL ve DoTA'nın olduğu piyasada kendisine yer edinmekte oldukça zorlanacağı için gerçekten üzülüyorum. Birçok açıdan diğer iki oyundan çok daha eğlenceli ve iyi bir oyun olduğunu düşünüyorum (bu konuyu burada kapatacağım çünkü amacım herhangi bir oyun tartışması başlatmak değil). Sadece daha önce Heroes of the Storm oynamamış olan MOBA oyuncularına ve Blizzard'la büyümüş bütün oyunculara şiddetle oyunu denemesini tavsiye ederim. Çok iyi olduğunu düşündüğüm oyunla ilgili minik bir tanıtım konuşması yaptıktan sonra asıl söylemek istediğim şeye gelebilirim :)

Aranızda HoTS oynayan varsa tanışmak/konuşmak isterim. Denemek isteyenler varsa kısaca oyunun mantığını ve diğer MOBA'lardan farkını anlatabilirim (mümkünse Skype ya da TeamSpeak gibi bir ortamda). Eğer sinerji yakalayabilirsek beraber oynamaya devam edebiliriz. Böyle bir isteği olan varsa, bu başlık altından ya da özel mesaj yoluyla bana ulaşabilir.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2015, 03:03:20 »
MOBA'ları sevmeyen tek insan evladı ben miyim acaba şu dünya üzerinde? LoL, Dota, HoTS... hepsi aynı nanenin laciverdi benim gözümde. Gerçi tüm MMO'lar da aynı kefede benim için. Senaryo derinliği olmayan, bana bir hikâye anlatmayan, sırf fare tuşuna tıklamaktan ibaret oyunları sevmiyorum, sevemiyorum maalesef.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2015, 02:37:14 »
Parti temelli oyunlar olduğundan gideri oluyor arkadaşlarla beraber oynayınca. Yoksa, şahsi kanaatimce, can sıkıcı hale geliyor. Asıl bu kadar tutulma sebeplerini ise MOBA'ların insanların rekabet damarına basması olarak görüyorum. Bence, insanların oyun üzerinden rekabet etmesi diğer rekabet alternatiflerine göre çok daha rahat gerçekleşebildiğinden alıp yürüyor bu tür oyunlar.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T