Kayıt Ol

Küçürek Bilim Kurgu Öyküleri

• **
  • 106
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Küçürek Bilim Kurgu Öyküleri
« : 23 Kasım 2015, 08:19:45 »
Forumda bu tip öyküler için sadece Kıpkısa Kulübü mü var yoksa kendimizde ayrı konudan yayımlayabiliyor muyuz bilmiyorum ama daha önce watty'de yazmıştım bunları. Sizlere de gösterip fikir almak isterim. 2'şer şekilde gidebilirim şimdilik:

Kara Delik:

Bir tane daha yıldız gemisi daha tekilliğe çekilip kara delikte yuvarlandı.

Medeniyet:

Öğretmen elindeki LED fenerini gökyüzüne doğru tuttu:

-İşte çocuklar. Güneş ışınları Dünyamıza böyle yansıyor. Kalabalığın ortasında bir öğrenci parmağını kaldırıp söz aldı:

-Öğretmenim ama biz hiçbir şey göremiyoruz dedi meraklı bakışlarla.

-Öyle, çünkü şuradan gelen. Eliyle durdukları yerde çok uzaktan bir tepeye kurulmuş olan bir sıvı amonyak fabrikasını göstererek devam etti:

-Amonyak yakım dumanları yüzünden pek belli olmuyor. Gelecek ay Mars'a düzenlenecek mekik yolculuğunda Güneş ışınlarını daha rahat izleyebiliriz çocuklar, şimdi okula dönme zamanı.

Gereken anlamı verip veremediğim en çok merak ettiğim konu bu küçürek öykü olayında :)

• **
  • 106
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Ynt: Küçürek Bilim Kurgu Öyküleri
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2015, 11:42:07 »
Satılık Zaman Makinesi:

Satılık Zaman Makinesi-Büyükbabanızın ya da eski sevgilinizin yanına gitmez- yazıyordu ilan ekranında.

Robot Yazar:

O, yazmak isteyen bir robottu. ''Aç kalırsın'' dediler ona. Kulak asmadı, korkutmazdı onu açlık belki paslanmak kadar

• **
  • 106
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Ynt: Küçürek Bilim Kurgu Öyküleri
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2015, 13:20:44 »
Geleceğe Dönüş:

Araba görünümlü zaman makinesi kalktı, bir çok göz alıcı balkılıkta olan solucan deliğinden geçti. Geleceğe Dönüş tamamlanmıştı. Şu an 21 Ekim 2015'de idiler.

Bunu 21 Ekim 2015'de Geleceğe Dönüş günü için yazmıştım :)

İzleme:

Sinyalden gelen ses ''Rusya resmen Suriyeyi bombaladı'' dedi. Kadın yavaşça yanındakine döndü: ''Bu gezegenden gelen sinyali kesin. 2000 yıldır takip ediyoruz ama öldürmekten başka bir iş yapmıyorlar.''