Kayıt Ol

PS4 almalı mıyım?

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
PS4 almalı mıyım?
« : 28 Ekim 2016, 22:55:52 »
Kaç zamandır düşünüyorum, her türlü yorumu okuyorum ama ne yazık ki buraya yazmak daha yeni aklıma geldi. Kullanan varsa tavsiye eder mi? Diğer konsolu mu beklemeliyim? Veya elimde ki PS3 ile devam mı edeyim? Bir de uygun fiyatlı yerleri bilenler yazabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
Ynt: PS4 almalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2016, 00:02:52 »
Yakında şu gördüğünüz oyunun çıkacağını düşünürsek bence almalısınız :D :

https://m.youtube.com/watch?v=8ivTFP7Qa-Y

Ama malesef sorularınız hakkında pek bir fikrim yok :(

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2016, 00:14:11 »
Yakında şu gördüğünüz oyunun çıkacağını düşünürsek bence almalısınız :D :

https://m.youtube.com/watch?v=8ivTFP7Qa-Y

Ama malesef sorularınız hakkında pek bir fikrim yok :(

Fps oynamayı seviyorum genellikle. Oynamadım hiç Final Fantasy serisini, ama tavsiye eden tek kişi siz değilsiniz. Deneyeceğim bir ara. Teşekkür ederim yorumunuz için :D Kimse de PS4 yok mu yahu? :D

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2016, 00:25:15 »
Diğer konsol derken Ps4 Pro'yu mu kastediyorsunuz?

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2016, 00:25:45 »

Not: Ciddiye almayınız.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2016, 00:32:57 »

Hayır. Yeni nesiller çıkar bir iki seneye diye tahmin yürüttüm, onları kastetmiştim.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2016, 00:39:47 »

Hayır. Yeni nesiller çıkar bir iki seneye diye tahmin yürüttüm, onları kastetmiştim.
2 yıl bekleyip Ps5'e geçelim diyorsunuz yani.  :D

10 Kasım'da Ps4 Pro çıkacak. Onun ömrünü 2-3 yıl sayalım. Bu kadar süre beklemek ister misiniz? Ya da o kadar süre Ps3'e oyun desteği gelecek mi? Ben idare edebilirim diyorsanız gereksiz. Tabii ben işin teknik detaylarını bilmeyen acemi bir kullanıcıyım. Grafik yönünden daha iyi bir şeylere sahip olmak isteseniz Ps4'ü öneririm.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2016, 00:51:27 »
Birçok cevap yazdım fakat hep "eğer böyleyse," veya "bu tarz seviyorsanız," şeklinde uzunca cevaplardı, bu yüzden sildim onları. Kısaca şöyle; ilginizi çeken oyunlar varsa alın. Pişman olmazsınız.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2016, 01:12:44 »

2 yıl bekleyip Ps5'e geçelim diyorsunuz yani.  :D

10 Kasım'da Ps4 Pro çıkacak. Onun ömrünü 2-3 yıl sayalım. Bu kadar süre beklemek ister misiniz? Ya da o kadar süre Ps3'e oyun desteği gelecek mi? Ben idare edebilirim diyorsanız gereksiz. Tabii ben işin teknik detaylarını bilmeyen acemi bir kullanıcıyım. Grafik yönünden daha iyi bir şeylere sahip olmak isteseniz Ps4'ü öneririm.

PS3 devri şimdiden kapandı benim için zaten. Bir yıla yakın açmadım bile. Geçenlerde bir PS cafede dörtle oynama şansım oldu, Fifa oynamıştık. Çok beğenmiştim kolları falan, göründüğü kadar zor değildi. Az zaman daha paramı biriktirip alayım bari. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Birçok cevap yazdım fakat hep "eğer böyleyse," veya "bu tarz seviyorsanız," şeklinde uzunca cevaplardı, bu yüzden sildim onları. Kısaca şöyle; ilginizi çeken oyunlar varsa alın. Pişman olmazsınız.

Kesinlikle var :D Teşekkür ederim yorumunuz için.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2016, 07:42:38 »
Arkadaşının zoruyla PS4 almış birisi olarak artılar ve eksiler olarak yorum yapabilirim sanırım.

Artılar :

+PS4'e özel oyunlar.
+PSN kardeşliği.
+Online oyunlarda hile olmaması (kısmen).

Eksiler :

-Uzun süreli bilgisayar kullanımı sonrası antik bir teknoloji gibi hissettirmesi.
-Serverların dengesiz bir ruh halinde olması. BF1, Fifa 17, Uncharted 4 benzeri oyunları oynayan birisi olarak söylüyorum. Bazen serverlar öyle bir hale geliyor ki direk konsolu kapatıyorum sıkıntıdan. Lag, ping her şey var.
-Herhangi bir oyunda chat sistemini kullanacaksanız klavye zorunluluğu. Arkadaşlarımın PSN üzerinden attığı mesajlara Whatsapp'tan cevap veriyorum -_-
-Arayüz inanılmaz ağır geliyordu. Son güncelleme ile onu çözdüler biraz gerçi.

daha çok fazla eksi sayabilirim fakat hevesinizi kaçırmak istemem. Açıkçası PS'nin tek artısı benim için kendine has oyunlarıdır. Bunun dışında her şeyi çok daha iyi bir şekilde bilgisayarımda hallediyorum. Hatta o oyunlar dışında konsolu açmıyorum bile. Dantel sersem sırıtmaz.

Exlusive oyunları oynamak istiyorsanız, ben salonumda kullanacağım, multimedya özellikleri güzel olur diyorsanız alabilirsiniz.

Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Ekim 2016, 11:16:25 »
Bende 1.5 yıldır var memnunum tavsiye ederim. Yalnız ben son 1 yıldır vakit yokluğundan ayda bir 2 3 saat oynayıp kapatıyorum bu yüzden satma kararı aldım. Oyun oynamaya gerçekten vaktiniz olacaksa almanızı tavsiye ederim. Exclusive oyunları güzel oluyor. Kuzenler arkadaşlar filan gelir fifa oynarsınız.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Ekim 2016, 11:24:33 »
İnternet kullanımı güzel. Rahatlıkla film-dizi izleyebilir veya youtubeden müzik dinleyebilirsiniz. Oyun oynamak için ben pek kullanmıyorum ama ping sorunu olduğunu duymuştum. Belki düzeltilir.

Çevrimdışı zimmer.zt

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2017, 10:56:34 »
PS4 almalısın. Cevabım net. Exclusive oyunların daha başarılı olduğu gerçeği var bir kere. Last of Us, Horizon Zero Dawn, Bloodborne gibi sağlam eleştirmenlerce fevkalade notlar almış oyunlar sadece PS4'te var. Kampanyaları çok iyi ve sık. Bir oyun almak istiyorsun ve almak istediğin oyun arkadaşında mı var? Sana yayın açsın ve oyunu izle. Youtube'da gezin. Oyunlarda çektiğin videoları düzenle, paylaş ve sosyal medya hesaplarından yayımla. Netflix uygulamasında dizi izle. Spotify'la oyun oynarken müzik dinle. Browser'a girip internette sörf yap. Blu-ray film izle. Artık birçok oyun sadece konsollara çıkıyor. Strateji türü gibi spesifik oyun türlerine meraklı değilsen kesinlikle PS4 almalısın.

Bu arada bundle adı verilen yanında oyun veren paketleri almayı tercih et. 500 GB'lık slim PS4 yanında birkaç exclusive oyunla birlikte (Uncharted, Last of Us ve Driveclub hediye eden bir paket görmüştüm. Tükenmediyse Türkiye'nin büyük online sitelerinden birinde vardı, bakabilirsin.) Fiyatı 1,299 TL. Ve kesinlikle kurumsal perakendecilerden al konsolunu. Sony Garantisi olması önemli.