Kayıt Ol

Zaman Çarkı - TV Dizisi

Ynt: Zaman Çarkı - TV Dizisi
« Yanıtla #30 : 24 Nisan 2017, 07:52:23 »
Ben fantastik eserlerin animelerinin daha iyi olacağını düşünmüşümdür hep.
Ama animelerin belli bir izleyici kitlesi var her kitleye hitap etmiyorlar (Benim gibi) . Ayrıca bence fantastik kurgunun en güzel yanı onun gerçek olarak hayal etmek, Kitaplarda yaratılmış doğa üstü güçleri olan insanları gerçekten yaşayan bir yerlerde bir şeyler yapan insan yüzleriyle  düşünmek. Animelerde fantastik kurgunun bu en güzel yanı eksik kalır diye düşünüyorum. Hangimiz  kendini Hogwarts ta Dumbledore la Harry le Hermione ile Ron la birlikte asa sallarken hayal etmedi ki?
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...

Çevrimdışı emir58han

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 25 Nisan 2017, 08:37:48 »
Senarist in bulunduğu dizileri izleyen var mı sizce nasıl bir senarist

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 25 Nisan 2017, 15:42:46 »
Ben fantastik eserlerin animelerinin daha iyi olacağını düşünmüşümdür hep.
Ama animelerin belli bir izleyici kitlesi var her kitleye hitap etmiyorlar (Benim gibi) . Ayrıca bence fantastik kurgunun en güzel yanı onun gerçek olarak hayal etmek, Kitaplarda yaratılmış doğa üstü güçleri olan insanları gerçekten yaşayan bir yerlerde bir şeyler yapan insan yüzleriyle  düşünmek. Animelerde fantastik kurgunun bu en güzel yanı eksik kalır diye düşünüyorum. Hangimiz  kendini Hogwarts ta Dumbledore la Harry le Hermione ile Ron la birlikte asa sallarken hayal etmedi ki?
Güzel bir uyarlama olsa güzel olur, sıkıntı yok. Ama güzel bir uyarlama olacak mı? Sorun burada. Yapılan kötü uyarlamalar o seriyi kurutuyor, bir daha yapımcıların onu düşünmemesine yol açıyor. O yüzden ben bir serinin ilk sezonda bir kenara atılacağını görmektense, diziye göre daha düşük maliyetli olan, güzel seslendirmelerle yapılmış bir çizgi dizi olarak görmeyi tercih ederim. Herkes Game of Thrones gibi olur diye umut ediyor ama buz ve ateşin şarkısının zaman çarkına göre uyarlama konusunda bariz üstünlükleri var. Fantastik olayların azlığı, entrika ve insan ilişkilerinin daha önde olması, kan vahşet ve cinselliğin seriyi diğer fantastikler serilere göre daha bizim dünyamıza yakın yapması. Dediğim gibi adam akıllı uyarlanabilirse ne ala. Ama ben bu konuda pek ümitli değilim, Game of Thrones'un bile uyarlanırken yapılan değişiklikleri falan gördükten sonra zaman çarkının hakkıyla diziye uyarlanabileceğini sanmıyorum. Umarım haksız çıkarım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #33 : 25 Nisan 2017, 21:02:17 »
Şöyle avatar gibi bir çizgi dizi bile olsa kabulüm, 1 tık ileri gidersem final fantasy son filmi gibi kaliteli görüntü gibi olsa mesela. Dizi halinden beklentim çok düşük ne yazık ki. İnşallah olmaz ama ikinci bir legend of seeker vakası bizi bekliyor gibi.
Game of thrones için, 2 sezondur izlemiyorum, son kitabın birazını okudum, dizinin kitabı geçeceğini duyduğum zaman zaten tamamen soğudum seriden zaten, dizide sonu nasılmış diye bir bakacağım o kadar. Gene de Dorne darbesini izlemiş bulundum, resmen facia.

Dorne darbesi komik ve saçmaydı bence. Umarım Zaman Çarkı'nda da böyle garip değişiklikler yapmazlar.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Nisan 2017, 21:13:53 »
Dorne darbesi komik ve saçmaydı bence. Umarım Zaman Çarkı'nda da böyle garip değişiklikler yapmazlar.

Zaman Çarkı'nın hikayesi daha uzun ve karışık. Elbette değişiklikler olacaktır, ama hikaye örgüsü Game of Thrones'ta olduğu gibi değiştirilmez. Zaten onun bir sebebi de kitapların diziye yetişmeyecek olmasıydı. Bütün kitaplar ellerinde olduğuna göre ufak tefek değişiklikler olsa da(ki bence olmalı) önemli olaylar aynı kalacaktır diye düşünüyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı emir58han

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 25 Nisan 2017, 22:00:56 »
Harriet dizinin çok kötü olmasını engelleyeceğini düşünüyorum (umut ediyorum)  seriyi sanderson a vermesi de doğru bir karardı bence

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 26 Nisan 2017, 07:34:23 »
Uzgunum ama cok birsey beklemiyorum bu dizinin kalitesinden. Sirf seyredilsin diye abzurd seyler katacaklar icine, dizi oldugu icin cok bir fantastik tarafina para da ayirmayacaklar. Hep game of thrones ornegi var, o dizide bile masraflari kismak icin ellerinden geleni yapiyorlardi, tek bir bolume yuklenip olayi kurtariyorlardi.

Bence bozuk bir hikaye ile entrika dolu bir sey gosterecekler bize. Umarim yanilirim.

Çevrimdışı emir58han

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Mayıs 2017, 16:01:07 »
Ben diziyi inşAllah Netflix alır diyordum Netflix witcher ı aldı. Bu witcher için iyi oldu ama kimbilir wot dizisini şimdi kim alacak