Kayıt Ol

Pegasus Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pegasus Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #15 : 28 Mart 2017, 15:26:30 »
1- Career of Evil'ı, yıl sonuna doğru ama İstanbul Kitap Fuarı'ndan önce okumanız için çalışıyoruz.

2- Guy Gavriel Kay'in daha çok kitabını yayınlayacağız. Sıradaki: Ysabel. Yine bu yılın sonuna doğru.

3- Yeni Nöbet, bu yılki programımızda yok. 2018'in ilk yarısında. Beşinci günün şafağında doğuya bakın. Gandalf gelmezse de Gesar gelir. :)

Hep yıl sonu, hep yıl sonu. Bu ay ne var!? derseniz: Nisan sonunda Witcher 2, Sword of Destiny geliyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Mart 2017, 15:37:39 »
Yaaa <3 Tüm cevaplarla içim rahatladı, tarihlerle mutlu oldum. Ayrıca Ysabel en çok merak ettiklerimden biriydi. Ona feci sevindim.

Ve Sword of Destiny, of of of. Witcher serisindeki favori kitabım. İkinci okuyuşum Türkçede olsun, mis gibi.

Teşekkürler bu güzel cevaplar için :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #17 : 28 Mart 2017, 16:53:54 »
Ysabel'e ÇOK sevindim! Ne zamandır merak ediyordum. Hatta Guy Gavriel Kay için hazırlamayı düşündüğümüz Biz Bunu İstiyoruz dosyasında da vardı.

Yeni Nöbet'i de öyle bir söylemişsiniz ki tam üzüleceğim gülesim geliyor :D

Ve tabii ki Witcher <3 Serinin en sevdiğim kitabı geliyor! Lele-ley-leley!

Teşekkürler tüm cevaplar için!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Mart 2017, 09:47:59 »
Serge Brussolo'nun Peggy Sue ve Hayaletler serisinin devami gelecek mi oldukca merak ediyorum son cildi 2014'te basilmisti cunku. Ayrica ayni yazara ait diger kitaplari basmayi dusunur musunuz. Tesekkurler.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Nisan 2017, 11:56:41 »
Hadi bir tane de ben sorayım  ;D Naomi Novik'in başka kitaplarını da basmayı düşünüyor musunuz? Mesela Uprooted adlı kitabını. Nebula galibi oldu, Hugo'ya ve birkaç büyük ödüle aday oldu. Bayağı merak ediyorum bu kitabı :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Nisan 2017, 15:02:52 »
Serge Brussolo ve Naomi Novik, yayınevimiz içinde başka bir bölümün ilgilendiği yazarlar. O yüzden bu iki yazar konusunda pek bir malumatım yok. Ancak haftaya, Bologna fuarından sonra, bu konuda bir haber verebilirim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Nisan 2017, 09:58:30 »
Uprooted'ı ben de bekliyorum bu arada :) Öte yandan, çok eskilerden bir Peggy Sue sever olarak onun da devam etmesini çok isterim. Onlar ne karanlık kitaplardı öyle. Adını andıkça basık atmosferini ve rahatsız edici sahnelerini hatırlarım. Şu an olduğu gibi :D

Dün Pegasus'un twitter hesabında Sarah'nın Adulthood is a Myth kitabının çevrileceğini görünce önce evde halay çektim, sonra da içimi bir korku kapladı.

Kemal Bey, bu esprilerin kimilerinin Türkçeleştirilmesi bir hayli zor. Mesela dün kadro içinde konuştuğumuz ve benim en sevdiklerimden biri olan (özünde soğuk bir espri aslında :D ) aşağıdaki çizim gibileri için nasıl bir yol izleniyor?

Spoiler: Göster

Sarah'nın karikatürlerinin büyük bir hayranı olarak önce size teşekkür ediyor, sonrasındaysa büyük bir endişe içinde olduğumu belirtmek istiyorum :)

Son olarak, Sarah's Scribble nedir diyenler için gelsin:

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Nisan 2017, 11:54:20 »
Endişeye mahal yok.

Sarah'nın kitabı "Büyümek Diye Bir Şey Yok" adıyla çevrildi bile. Hatta neredeyse her şeyi hazır, sadece kitabın kapağındaki kadifemsi dokuyu hazırlatmamız biraz zaman alıyor. Evet, kitabın orijinal kapağındaki "fuzzy" dokular bizde de olacak.

Belirttiğiniz çevrilmesi neredeyse imkânsız kelime oyunlu karikatür, kitabın orijinalinde yoktu (oh, çok şükür). O yüzden Türkçesinde de yok. Ancak buna benzer, İngilizcedeki kelime oyunlarının ve ses benzerliklerinin kullanıldığı birkaç karikatür vardı. Bunları olduğu gibi çevirmek saçma olacağı için mecburen Türkçe kelime oyunları ve ses benzerlikleri kullanmamız gerekti ve öyle yaptık. Ancak bu sadece bir veya iki karikatür için geçerli bir şey ve onları da mümkün olduğunca deforme etmemeye çalıştık.

Bir de Büyümek Diye Bir Şey Yok'un yanında "Beyin ve Kalp" de çıkacak. Okumadıysanız onu da tavsiye ederim :)

Çevrimdışı mehhhmet

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Nisan 2017, 23:45:39 »
Merhaba

Doğruluk kılıcı serisinin sonraki kitaplarının çıkışı için verebileceğiniz bir zaman aralığı var mı? Sadece 3. kitap mı çıkar yoksa yine 2 kitaplık bir paket görebilirmiyiz?
Teşekkürler...

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Nisan 2017, 10:53:30 »
Doğruluk Kılıcı serisinin bir sonraki kitabı büyük ihtimalle 2017 sonu veya 2018 başı gibi çıkacak. Bu sefer 3. kitap tek başına çıkacak.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Nisan 2017, 23:59:42 »
Doğruluk Kılıcı serisinin bir sonraki kitabı büyük ihtimalle 2017 sonu veya 2018 başı gibi çıkacak. Bu sefer 3. kitap tek başına çıkacak.

Biraz yavaş geldi bana sanki şu sıralar 3.kitabı , sene sonunda 4 ü görürdük belki diyordum . Satışlardan memnun değil misiniz ?

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Mayıs 2017, 09:30:45 »
Yoo satışlardan gayet memnunuz.

Ancak çok fazla kitabımız var. Bu kitapların yayımlanma sırası da her zaman "serinin ilk kitapları çıktı, devamını da kısa sürede getirelim, bitirelim seriyi" düşüncesiyle düzenlenemiyor. Başka kitaplar daha öncelikli olabiliyor. Mesela bu yıl için Witcher serisi ve Guy Gavriel Kay'in kitapları daha öncelikli.

Çevrimdışı Antrim

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Haziran 2017, 21:25:20 »
merhaba bu yaz yeni witcher kitabını görebilir miyiz?

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 02 Haziran 2017, 09:22:11 »
Yeni Witcher kitabı derken hangisini kastediyorsunuz?

Serinin ilk iki kitabı çıktı bile. 3. kitabı da bu yıl içerisinde çıkacak ama tam tarihi şu anda belli değil.

Bunun dışında yine Witcher evreniyle ilgili sürpriz çalışmalarımız da olacak.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 02 Haziran 2017, 12:37:23 »
Bunun dışında yine Witcher evreniyle ilgili sürpriz çalışmalarımız da olacak.

You don't say...  :hmm
Try to hide if you dare.