Kayıt Ol

Monsters! and Other Stories

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
Monsters! and Other Stories
« : 22 Ağustos 2017, 00:11:31 »

Adı: Monsters! and Other Stories
Yazar ve Çizer: Gustavo Duarte
Sayfa Sayısı: 168

Bu kitap, sanatçının farklı zamanlarda yayınladığı Có!, Birds ve Monster! adlı öykülerini bir araya topladığı eser.

Çizimler basit, arkaplanlar kalabalık değil. Yalın bir anlatım dili var. Hatta eser o kadar yalın ki bir tür fazlalık(!) olarak konuşma balonları da yok. Kimse konuşmuyor! Ses efektlerine bile gerek duyulmamış. İlk öyküde adamımız (böyle diyorum çünkü adını hiç öğrenemiyoruz) bir ses duyduğunda biz bunu takip eden karelerdeki hareketlerinden anlıyoruz, bağırdığını ise ağzını kocaman açışından...

İçindeki öyküler çok sıcak ve tatlı gibi görünüyor ilk bakışta. Ama tek kelimeyle ürperticiler. Çizimler de bu anlamda hikayeyle uyumlu. Karakterler yuvarlak hatlarla çizilerek önce sevimli gösterilmiş, sonra üzerlerine eklenen kıl, yağ birikintisi, vücut sıvısı gibi unsurlarla rahatsız edici hale getirilmişler. Her bakımdan okuyucuyu rahatsız eden bir eser yani, ama olumlu anlamda.  :)

Bu kitapta yavan bulduğum tek şey renklendirmeler oldu. Siyah beyaz çalışmaların görsel gücü yüksek olsa da araya kirli sarı, soluk yeşil ya da gri gibi üçüncü bir renk girince büyü bozuluyor. Renkli kapak sizi aldatmasın. Kitap siyah, beyaz ve gri! Kitaba dair söyleyebileceğim tek olumsuzluk da budur.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Monsters! and Other Stories
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2017, 18:43:47 »
Tam Marmara Çizgi'lik bir şeye benziyor :) Keşke bunu da bassalar. İlk defa duydum, ilgimi çekti bayağı. Teşekkürler Sayhh :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.