Kayıt Ol

Diriliş - Turgut Özakman

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Diriliş - Turgut Özakman
« : 19 Mart 2008, 20:44:55 »

Tarihin en eski milletlerinden biri, ateşten geçerek, kan içinde, bir daha uyumamak, benliğini unutmamak, kandırılmamak, sömürülmemek, ezilmemek, ölmemek üzere çığlık çığlığa diriliyordu.
Ünlü Yazar Turgut Özakman, şöyle anlatiyor:
"Diriliş'i yazarken bazı şehitlerin omuz başımda durdukları, yazdıklarımı denetledikleri duygusuna kapıldığım çok oldu.
Ey sevgili gençler! Bu savaşları, lütfen sabırla, dikkatle, düşüne düşüne okuyunuz.
Bunları heyecanlı, kanlı savaş sahneleri anlatmak için, hele savaşı övmek için yazmadım.
Bir milletin dirilişinin, uyanışının aşamalarını oluşturdukları için anlattım, bilmenizi istedim."

Düşmanın hangi kanada yürüyeceğini tesbit etmek için uçağa ihtiyaç vardır. Ancak, Türk ordusunun sadece 4 uçak kalmıştır, onlarda yedek parça olmadığı için Ankara'da beklemektedirler. Keşfe çıkan tek uçak ise havada arızalanır ve düşer. Yunan ordusu taarruza geçmiştir.

*********************************************************************************************************************

Henüz okumadım ama Turgut Özakman yine ustalığını konuşturmuş anlaşılan :D

yeşilboncuk

Ynt: Diriliş - Turgut Özakman
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2008, 09:33:18 »
kesin güsel bi kitaptır ya.. :).okumam lazım....

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Diriliş - Turgut Özakman
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2008, 16:18:17 »
Ehuehehe ben bahsediyordum..Düşmüş demek resmi nete..İlk çıktığı zamanlar yoktu..Aldım okucam inş.Kesinlikle kütüphanemde bulunması gereken bir eser..