Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #195 : 03 Nisan 2013, 15:34:10 »
Bir de okuldaki teneffüslerde kitap okurum. İlk tenefüste bir elde yemek bir elde kitap oluyor :D Diğer teneffüslerde de masada kitaba gömülüyorum diyebiliriz. :D

Böyle yaparsan sessiz içine kapanık biri olmaz mısın?
Benim için okul dersin dışında arkadaşlarınla eğlenme vaktidir, o vakitlerde saolsunlar sadece tenefüs ve öğle arası (Onunda yarısı yemekhane sırasında geçiyor.)

Okula kitapla gidip hiç okumadan kitabı eve getirdiğim de oluyor, arkadaşlarla sohbete dalmaktan. Sınav haftası zaten hiç okumuyorum okulda.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #196 : 04 Nisan 2013, 08:08:41 »
Bir ara bende okulda okurdum. Ama sonra bıraktım nedense ...

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • '' Büyüdükçe masumiyet kaybolur. ''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 24 Nisan 2013, 12:29:38 »
   Kışın genellikle sıcak çikolatamı hazırlar, yatağıma oturup üzerime yorgan çekerek okurum demek isterdim ama böyle yapınca saniyesinde uykum geliyor :D O yüzden bir arkadaşımında söylediği gibi pofuduk bir minderim var onu camın önüne çeker oturur okurum - tabii sessiz bir ortam olma şartıyla -...
   Yazın ise yani bu aylarda balkona çıkar sandalyeye oturur ayaklarımı masaya uzatarak okurum :D ''Dışarının gürültüsü olmuyor mu?'' diye sorarsanız hayır çünkü çok sakin bir yerde oturuyoruz köpek havlamaları ve kuşların cıvıltısı dışında hiçbir ses olmuyor :D
” En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır. ”

Altobello - The Godfather

Çevrimdışı HsynNdr

• *
  • 18
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitabı Nasıl Okursunuz?
« Yanıtla #198 : 01 Mart 2015, 20:48:46 »
Kitabın kapağını açtıktan sonra ilgimi çeken her kitabı tek seferde okurum.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitabı Nasıl Okursunuz?
« Yanıtla #199 : 01 Mart 2015, 21:17:40 »
Kitabın kapağını açtıktan sonra ilgimi çeken her kitabı tek seferde okurum.

Tek cümleyle konu hortlatma styla 2015, Rıhtım.  ;D Zaman Çarkı'nı nasıl tek seferde okuyacaksınız aklım fikrim ermedi ama hayırlısı. :) Okumaya devam ederim ya da onun türevi bir şey olacaktı sanırım orası.

Okulda kitap okumak denmiş, okula kitap götürmem genellikle karton, ciltli fark etmez; çünkü dik koyarsam tek bir tarafı eziliyor, yan koyarsam da yan çıkıklıkları içe meyilli oluyor, ayrıca sayfalar ister istemez kirlenebiliyor. Ha, götüreceksem bir poşetin köşe tarafına sabitler, sarar ve o şekilde çantaya yatay şekilde iki kitap-defterin arasına sokuşturup ya da benim çantamın özel lastikli bir bölmesi var oraya koyar nirvanaya ulaşırım. Genellikle oradan çıkartmaya da üşendiğim için okumam zaten okulda, tam dikkatimi veremeyeceğim için ki bu da okumamamda bir etken.

Şu var ki hiç es geçilmemesi gereken bir şey, bir kitap okurken veya oyun oynarken dinlediğiniz müzikler yaptığınız eylemle bütünleşiyor, ne zaman şarkıyı hatırlasanız o anki eyleminiz ve içeriği, ne zaman kitabı-oyunu hatırlasanız da müzik aklınıza geliyor. Sevmediğiniz bir ortamda okuduğunuz her kitap da size kayıptır ya da sevmediğiniz insanların bulunduğu ortamlar diyelim. Herkesi bilemem ama ben daha önce okul sevmedim, hiçbir anlamda. :D Bıraksalar tek başıma çalışıp sadece sınavlara girerim.

Şarkı dinlerken okuduğum olur, yağmur yağarken camı açıp okuduğum olur. İkisini bir arada yaptığım olur ama favorim yatakta oturarak cam açıkken yağmur sesiyle birlikte okumaktır, yumuşacık yumuşacık. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.