Kayıt Ol

Kitaplardaki Komik Replikler

Çevrimdışı Lumos.

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitaplardaki Komik Replikler
« Yanıtla #45 : 12 Mayıs 2012, 21:24:43 »

"Dünya kupasından sonra vakit kalmayabilir, geçen sefer maç beş gün sürmüştü."dedi Mrs Weasley.
"Vay-umarım bu seferde o kadar sürer!"dedi Harry hevesle.
"Eh umarım sürmez," dedi Percy işkolik bir tavırla. "İşten beş gün uzak kalsam dosya tepsimin ne durumda olacağını düşünüyorum da, içim ürperiyor."
"Evet, yine birisi içine ejder pisliği bırakabilir, değil mi, Perce?"dedi Fred.
"O, Norveçten gelen gübre örneğiydi!" dedi Percy, yüzü bir hayli kızararak. "Kişisel bir şey değildi!"
Fred, "Kişiseldi," diye fısıldadı Harry'ye, masadan kalkarlarken. "Biz gönderdik."

Harry Potter ve Ateş Kadehi

burayı okuduktan sonra dakikalarca gülmüştüm :D

Katılıyorum.. Çok fazla gülmüştüm burada..  Ben de bu kitabı 2 ay önce falan okumuştum ve aklıma kazınan tek yer diyebilirim :D

Çevrimdışı MeToLee

• *
  • 22
  • Rom: 0
  • Knowledge is power. Guard it well.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 16 Temmuz 2012, 10:30:48 »
Azkaban Tutsağı

Malfoy: Ateş oku ha? Bir sürü özelliği olduğunu duydum. Onların arasında paraşüt olmaması ne kadar kötü Ruh Emiciler gelirse diye diyorum..

Harry: Senin süpürgenede fazladan bir el takamaman ne kadar kötü senin yerine Snitch'i yakalayabilirdi.
O senin burnun mu yoksa bir çeşit hastalık mı? - Tasslehoff Burrfoot

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 16 Ağustos 2012, 03:59:19 »
''Hadi artık, bu kadar soru yeter. Şekerlerini yemeye başla. Ah! Bertie Botts'un Bin Bir Çeşit Fasulye Şekerlemesi! Yazık, gençliğimde insanın içini bulandıranlardan biri çıkmıştı kısmetime, o günden sonra ağzıma koymadım - ama şu herhalde güvenlidir, ne dersin?''
Gülümseyerek açık kahverengi bir fasulye şekerlemesi attı ağzına. ''Tüh!'' dedi boğulurcasına, ''Kulak kiriymiş!''

- Felsefe Taşı
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #48 : 23 Eylül 2012, 15:42:34 »
Bugün Ekşi'de gördüğüm entry'le bu replik zirveye oturmuştur benim için. :)
Aynen alıntılıyorum:
Alıntı
harry potter and the goblet of fire kitabında en komik sözlerinden biri maalesef çeviri kurbanı olmuş harry potter kahramanı. kitabın 13. bölümünde orijinal konuşma şu şekilde geçmekte:

--- spoiler ---

lavender brown: "oh, professor, look! i think i've got an unaspected planet! oooh, which one's that, professor?"
profesor trelawney: "it is uranus, my dear."
ron: "can i have a look at uranus,[*]your anus[/*] too, lavender?"

--- spoiler ---

ron'un cümlesi malesef "ben de uranüs'e bakabilir miyim, lavender" şeklinde çevrilmiş ve bu lafın üstüne trelawney'nin neden kızıp bir sürü ödev vermiş olduğunu anlamam ise ancak 4. okuyuşuma denk gelmiştir.

(p esittir np, 25.10.2011 21:58 ~ 22:00)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...