Kayıt Ol

L O S T

Çevrimdışı Roselyn

• **
  • 73
  • Rom: 0
  • Blood Witch Queen
    • Profili Görüntüle
    • Düş
Ynt: L O S T
« Yanıtla #135 : 28 Şubat 2010, 00:13:45 »
Şu an hawaii'yi vuran tsunami lost'u etkiler değil mi =)
[*]bu duyduğum bir yoruma gönderme içeren bir posttur[/*]

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #136 : 28 Şubat 2010, 00:19:29 »
LOST fena yaa..
2. sezonun ortalarında kopmayan bir daha kopamaz o diziden.. :P
Evet ben kopmuştum.. :P
Yaklaşık 1 sene ara verdim diziye.. O bölümlerde kısır döngüya bağlamıştı çünkü. İş hikayeden çıkıp karakterlerin güç gösterisine dönmüştü..
Bknz Lock ile Jack sendromu..Baymıştı yani..

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 28 Şubat 2010, 04:20:23 »
O zaten sezonun tadıydı. İnanç ve bilimin çatışması gibi bir anlam taşıyordu. İnsanların hangisini tercih edeceği falan. 4. Sezonda bizi bilime yönlendirip önce 5 sonra 6 ile ters köşe yapmaları hoşuma gitmedi ama fena ilerlemiyor son 2 bölümdür.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #138 : 28 Şubat 2010, 05:27:17 »
O zaten sezonun tadıydı. İnanç ve bilimin çatışması gibi bir anlam taşıyordu. İnsanların hangisini tercih edeceği falan. 4. Sezonda bizi bilime yönlendirip önce 5 sonra 6 ile ters köşe yapmaları hoşuma gitmedi ama fena ilerlemiyor son 2 bölümdür.

Bende de tam aksi..
Bu kadar kişi ve kurgu varken olayı sadece iki kişi üzerinde öznelleştirmeleri beni baydı..
Baydı yani..Ben Jack ile Lock'un kara kaşına kara gözüne izlemiyorum bu diziyi..
Bütün karakterlerin kurgusu ve olayın hikayesi için izliyorum...
Sadece bu iki karakter üzerinde yoğunlaşmaları beni çok bunalttı, sıktı.
Hatta bu noktada yalnız olmadığımı farkettim, bir kaç LOST izler ile konuştuktan sonra. :D

Son sezonlardaki tepe taklak olmayı olayı ise beni çok çekti..
Sebebi ise, hala nasıl olabiliyor da hikayeyi bu kadar ileri ve orjinal bir şekilde yürütebiliyorlar..Bunun düşüncesi içerisindeyim..Lakin sonu facia olarak patlarsa The Others filmini yerdiğim gibi yererim... :P

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #139 : 28 Şubat 2010, 12:03:52 »
Ben oraları daha beğenerek izledim sana katılmıyorum. Bence sen diziyi izlemek istememişsin :) o yüzden de bu bahaneyle bırakmışsın.5.Sezonun 11.Bölümündeyim ve 1 bölümde bile sıkılmadım.

Diziyi bırakmak için bahaneye ihtiyacım yok.
Açıkça ara verme gerekçemi belirtiyorum, bu da benim düşüncem ve keyfimdir ben sebebini açıkladıktan sonra başka yargıya gerek olduğunu da sanmıyorum.
Kaldı ki ben bıraktığımı söylemedim, ara verdim dedim dikkatli okursan. :)
Bırakmak gibi bir amacım olsaydı şu son 6. sezonun 6. bölümünü bekliyor olmazdım.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #140 : 28 Şubat 2010, 22:43:05 »
O zaman belirtseydin de bende ona göre yorum yapsaydım :) sanırım sen beni seni eleştiriyorsun sandın.Eleştirmiyorum sadece senin durumunun bana düşündüklerini yazıyorum.O yüzden kırılacak hiç bir durum yok.Şimdi kırılmadım diye mesaj atacaksın belki fakat kırılmışsın.Ya da kırılmak değil de ne diyor bu demişsin sinirlenerek.Yanlış anlaşıldığım için üzgünüm şuan :)

Belirttim? Benim sebebim bu dedim, bir kez kopmayan da bir daha kopmaz dedim ki sen kopmamışsın zaten..Ben de senin o noktada kopmadığını belirttim. Herkesin izlediği dizide aradığı özellikler farklıdır, ben izlemeye ara verdim diye bahane aramam ki, nedenim olduğu için ara veririm... Onun sebebini de belirttim, evet düşüncenle beni eleştirip, yargıladığını düşündüm. Herkesin zevki, düşüncesi farklı olduğundan da kendime ait düşünceyi yargılamana tepki verdim. Ama eğer ben yanlış anladıysam kusura bakma.

:)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #141 : 28 Şubat 2010, 23:46:21 »
Ara verdim açıklamasını kullandığım için bıraktığımın düşüneleceğini düşünmedim.
Neyse ki uzlaşabildik en azından.. :P
Nitekim, güzel dizi.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #142 : 10 Mart 2010, 21:56:22 »
Spoiler: Göster
Sawyer ve Jin nerede?
Özellikle Sawyer nerede yahu?
İki bölümdür yok, rahatsız ediyor beni.. Ahaha

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
SAA
« Yanıtla #143 : 10 Mart 2010, 22:18:54 »
S0607 - Dr. Linus, ile Lost yine ana cevapları vermekten kaçınsa da en azından dizi bitmeden bazı şeyleri bağlayacağının umudunu verdi. Tabi ki her sorunun cevabını asla öğrenemeyeceğiz ama en azından temel şeylerin cevabı gelecek gibi geliyor. Benim için yeterli. Dizinin bana yaşattığı zevk yeter diyenlerdenim açıkçası; tepki alacağımı bilsem de...

Ayrıca Bonthey'in dediği gibi Lost'ta özellikle 4 ve 5. sezonlarda daha belirgin olarak fark edilen ve 6. sezonda da inatla devam eden, ana karakterlerin hepsinin hikayesini her bölüm devam ettirmeme olayı beni de rahatsız ediyor. Yani tamam her bölüm bir hikaye anlatmak istiyorlar belki ama öyle yapacaklarına üç hikayeyi üç bölümde anlatsalar da olur bence. En azından her karakteri görürüz.

Sonuç olarak bekliyoruz. Elimiz mahkum...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 10 Mart 2010, 22:55:40 »
Dr. Linus bölümüyle uzun süredir(bir iki sezondur) her gördüğümde içimi burkan Ben'in hikayesini anlatarak rahatlattılar beni senaristler. Ve açıkçası son zamanlarda izlediğim 1. sezonu en çok andıran ve dolayısıyla en güzel bölümdü. İnsana daha çok hissetme ve düşünme aşılıyordu. Aralara serpiştirdikleri ayrıntılar (Alex'i öldürüp gücü kazanma fırsatını tepmesi, bu kez doğruyu seçmesi vs.) çok güzeldi. Ve ben de umutlandım bazı şeylere dair. Şimdi heyecanla Desmond'lı bölümün gelmesini bekliyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #145 : 11 Mart 2010, 13:32:51 »
Dr. Linus bölümüyle uzun süredir(bir iki sezondur) her gördüğümde içimi burkan Ben'in hikayesini anlatarak rahatlattılar beni senaristler. Ve açıkçası son zamanlarda izlediğim 1. sezonu en çok andıran ve dolayısıyla en güzel bölümdü. İnsana daha çok hissetme ve düşünme aşılıyordu. Aralara serpiştirdikleri ayrıntılar (Alex'i öldürüp gücü kazanma fırsatını tepmesi, bu kez doğruyu seçmesi vs.) çok güzeldi. Ve ben de umutlandım bazı şeylere dair. Şimdi heyecanla Desmond'lı bölümün gelmesini bekliyorum.

Evet, dün farkettim ki içimde her zaman Ben'e karşı bir sempati bir acıma duygusu bir eziklik olmuş. Açıkçası onun da Severus Snape gibi niyeti oldukça belirsizdi ama her zaman da bir umut beslerdim hani bir sebebi var diye. Artık ölse, gözyaşı dökeceğim cinsten bir karakter oldu. Zaten severdim itilip kakıldığı için artık cidden sevmeye başlasım. Yaşasın ^^

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 13 Mart 2010, 09:26:21 »
7. bölümün son sahnesi uzun süredir, görmek istediğim bir sahneydi.

Hani hep oluyorya, birileri kumsalda çadırları falan kurup orayı yaşanır hale getirmeye çalışıyorlar. Sonra uzun süredir görmedikleri arkadaşları geliyor ve kumsalda bekleyenler, onları görünce hemen koşup sarılıyorlar. Ses olmuyor orada, sadece arka planda artık o alıştığımız rahatlatıcı müzik çalıyor...

İzlenmeye değer bir bölümdü. Sevdim bunu.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #147 : 17 Mart 2010, 16:03:00 »
Hiiiç heyecanlı bir bölüm değildi.. Ha ama Sawyer'a doyduk, hakkını verdiler o ayrı.

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 17 Mart 2010, 18:28:24 »
Heyecanı konusunda bir şey diyemem ama izlerken gayet de mutlu olduğum bir bölümdü. Belki kafesleri görmemiz... Belki Charlotte'ı görmemiz... Bilmiyorum biraz Benjamin'in bölümü gibi nostaljik bir bölümdü. O kadar zaman sonra geçmişe ait sahneleri hatırlatıcı şeyler göstermelerini seviyorum. Sawyer'ın planlarını gördük bu bölümde ve paralel evrendeki hayatının nasıl değiştiğini... Başarılı bir bölümdü. Ben sevdim.

Sanırım Lost'un bu zamana kadar bana kattığı şeyler yeter de artar bile...

Ama çok merak ettiğim ve cevaplamayacaklarına emin olduğum bir soru var. Claire neden uçakta hiç saç fırçası bulamadı?

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #149 : 17 Mart 2010, 21:56:11 »
Valla eski bölümleri ve izledğim heyecanı düşündüğümde hiiç kıyası olmayan bir bölümdü benim için.
Evet bir şeyler öğrendike ttik ama resmen belgesel niteliğindeydi. Benjamin'in bölümü ile kıyas dahi edemem. O cidden çok duygusal ve inanılmaz açıklayıcı bir bölümdü. Benjamin'in derdinin ne olduğunu, hangi tarafta olduğunu hiç bir zaman anlayamamıştık ama James'inkini gayet iyi biliyoruz bence. Neyse nitekimz evk alamadım ben..Alanlara mani olmam tabi . ;D