Kayıt Ol

Harry Potter Dünyası (yoksa parkı mı desem hemde muggle'lar için)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Orlando'da Harry Potter temalı bir eğlence parkı açılacaktı hatırlarsanız hatta onunla ilgili kısa bilgi içeren bir başlığımızda vardı tıkladığınızda o başlığda ulaşabilirsiniz... Habere gelincee:

İngiltere'deki Leavesden Stüdyoları'ndan yapılan canlı bir web yayınında Harry Potter setinin tasarımcısı olan Stuart Craig, yanında bir Universal Stüdyoları temsilcisiyle birlikte resmi olarak Orlando'daki Universal Stüdyoları'nın 2009 Kasımında "The Wizarding World of Harry Potter" adlı HP temalı bir eğlence parkı açacağını açıkladı.

Parkı ziyaret edenler Hogwarts şatosuna, Hogsmeade köyüne ve Yasak Orman'a Gringotts'a girebilecekler. Ayrıca içeride Ateş Kadehinde yer alan mezarlıkta yapılan Harry Voldemort Savaşınında kopyası sergilenecekmiş... İçeride ilginç numaraların, gösterilerin yapıldığı, alışveriş merkezlerinin ve restoranların bulunduğu yerlerde olacak.

Parkta çalışanlardan restoran menülerine kadar herşey Potter dünyasından olacak. Büyükler hayalkırıklığına uğramayın tıpkı kitaplarda olduğu gibi buradada heryaşa hitap edilecek ve görkemli bir büyü dünyası oluşturulacak.

Parkın İngiltere yerine Florida'da yapılması kararı, iklim koşullarından ve Orlando şehrinin özellikle temalı eğlence parkı kenti olarak konumlandırılmış olmasından kaynaklanıyor. Parkla ilgili tüm planlar HP yapımcıları David Heyman ve David Barron, senaryo yazarı Steve Klovis gibi HP ile ilgili kişilerle işbirliği yapılarak gerçekleştirilecke ve J.K. Rowling herşeyi kendisi gözden geçirerek onay verecek.

Rowling'e göre:
"Gördüğüm planlar son derece heyecan verici ve kitap ya da film hayranlarının hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum."

Wizarding World'ün sitesi için Tıkırdatın

Fotoğraflar :

kaynak: leaky
she's back!!

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
yazık Muggle'larda görsünler diye yapıldı ßurası ßiliorum ßen :P Haßer için teşekkürler=) :D

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
böylece h p ın bambaşka bir dünya olduğu kanıtlandı
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
dşüncesi bile harika ya açıldığnda mutlaka giderm ne olursa olsun :D

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
süpper yha gitmek isterdim ama nerdeeeee

Alıntı
ve J.K. Rowling herşeyi kendisi gözden geçirerek onay verecek.
bu da hayli sevindirici
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı HoLier

• **
  • 148
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
InsaLLah gidebiLirm [- ki hiç sanmıoorm]
Vay be biz de hp Dünyasını görbiLicez :D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Vay be gitmek isterdim.O gün de gelir belki ;D Çok hoş olur ya menüler falan kitaba, filme göre uyarlanıcaksa kesinlikle kaymak birası içmek isterim ;D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
süper ya çok hoşuma gitti.Gitmek isterim.

Çevrimdışı lordasriel

• **
  • 56
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
umarım türkiye'deki harry potter fanları(bu sitedeki) bir şekilde görmeye giderler. allah nasip etsin mi denir nedir.

Çevrimdışı Weliaht

• **
  • 78
  • --- Aşırı Doz Melankoli ---
    • Profili Görüntüle
Bi gün gidilecek.. :P

Çevrimdışı new_zatt

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
şerefsizim benim aklıma geldiydi :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Hayalimdeki mekan  ;D Uff çok güzel ben de gitmek istiyorum  :hemk Neyse o gün de gelcek biliyorum gidicem bi gün :P

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
o gün gelse bi bulup buluşturup giderim ateş viskisi kaymak birası weasley büyücü şakaları dükkanı (umarım olur)  sonraa Bertie Bott’un Bin Bir Çeşit Fasulye Şekerlemeleri’nden de tatmak istiyorum umarım kusmuk kulak kiri falan cıkmazz öğkkk  :hönk  hem kesin büyücü eşyalarıda vardır orda allah gidersem + bide açılırsa ordan batarda gelirim  :zuha
she's back!!