Kayıt Ol

Hayatımız boyunca 10 kova gözyaşı döküyoruz

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Hayatımız boyunca 10 kova gözyaşı döküyoruz

Amerika'da yapılan araştırmada, bir insanın hayatı boyunca 100 litre gözyaşı döktüğü belirlenirken 'erkekler ağlamaz' ¤¤¤inin de koca bir yalan olduğu saptandı.

insanlığın varoluşundan ve insan oğlunun dünyaya 'merhaba' dediği andan itibaren hayatın bir parçası olan ve duyguların inişi çıkışıyla beslenen olmazsa olmaz olguların başında ağlamak geliyor...

Uzmanlar gözyaşının anatomi ve fizyolojini anlatmanın saatlere sığmayacağını ancak ağlama gözyaşları hakkında yapılan bilimsel araştırmalara göre bir insanın norman şartlarda 24 saatte 30 damla gözyaşı döktüğünü, bunan da yaşam boyu yaklaşık 100 litre yani 10 kovaya ulaştığını söyledi.
yapılan araştırmada bir grup insana 'acıklı film' izlettirildiğini ve ağlama gözyaşlarının incelendiğini , "Aynı gruba soğan kestirilmiş ve soğana bağlı gözyaşları toplanıp incelenmiş ve sonuçlar çok çarpıcı çıkmıştır.
Soğana bağlı gözyaşı su ve lipid ihtiva ederken, acıklı filme bağlı gözyaşlarında su ve lipid ilaveten analjezik ve vücut için toksin bir madde olan lösin ve enkafilin maddeleri de tespit edilmişti

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Hayatımız boyunca 10 kova gözyaşı döküyoruz
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2008, 18:48:25 »
benim gözyaşlarım on kovadan fazladır :P eminim buna zaten bu yıl içinde en az üç kova ağlamışlığım vardır :P
(artık kova hesabı ile ağlıcaz :P )

neyse ilginç bir bilgiymiş işime yarar mı bilmiyorum ama genel kültür işte :P saol paylaştığın için

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2008, 16:51:07 »
bencede gözyaşlarım 10 kovadan fazladır.Hesaplamak lazım :D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2008, 17:04:23 »
benimkiler artık kova hesabıyla bile ölçülmeyecek haldedir :D ne yapsak acaba bir adet kova edinip ağlarken yada başlıycağımız zaman onu gözümüzün altına tutup mu baksak ne kadar ağlamışım diye :zuha
she's back!!

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2008, 23:20:57 »
Yok yau saçmalık ;D Ne bilcen kimin ne kadar ağladığını tamam ortalama olarak konuşuyosunda yani bazısı 5 kova ağlat bazısı 20 kova ne bilcen yani şimdi artislik yapmayın bana ordan ;D Sanmam yani 10 kova az be ;D Ben daha fazla ağlarım ;D afedersiniz ota boka ağlıyorum ;D

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2008, 21:27:16 »
ne 10 kovası yaa :P
gülnura ktılıorm ınsanına gore deısır bnce :P
sahsen dıger arkdslar gbı bnmkının kesınlkle 10 kovadan fazla oldgna emnm :P