Kayıt Ol

Beowulf | Caitlin R. Kiernan

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Beowulf | Caitlin R. Kiernan
« : 30 Eylül 2010, 09:52:00 »

Neil Gaiman’ın senaryosunu yazdığı, Anthony Hopkins, Angelina Jolie gibi ünlü oyuncuların başrollerini paylaştığı BEOWULF, milyonlarca izleyicinin hayranlığını toplamıştı.

Şimdi, Caitlin R. Kiernan, Beowulf efsanesini yeniden diriltiyor. Yine Neil Gaiman’ın senaryosundan yola çıkan roman, film versiyonu kadar iddialı.

Beowulf, macera romanlarını sevenler kadar, büyük destanların havasını solumak isteyenleri de kendine çekecek bir eser.

Yenilmez kahraman Beowulf’un, canavar Grendel ve annesiyle mücadelesi; bir krallığı gölgeleyen karanlık sırlar; mağaralar ve ejderhalar…

Alıntı
    NEIL GAIMAN’IN SUNUMUYLA…

İthaki Yayınları’ndan çıkacak olan kitabın çevirmenliğini Özlem Sığırtmaç, editörlüğünü ise Selçuk Aylar üstleniyor. Ekimin 10′u gibi kitapçılarda olması beklenen kitabın okuyucularda ne etki yaratacağı ise merak konusu. Sonuçta işin içinde Neil Gaiman var, değil mi?!

Kitabın tanıtım yazısı ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beowulf | Caitlin R. Kiernan
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2010, 11:29:31 »
Genelde kitaptan sonra film olur ama bunlar tam tersini yapmışlar. İlginin çok olacağını sanmıyorum, çünkü geniş kitlelerce izlendi film ve insanlar üşengeçtir. 3 saatte izlediği şeyi 1-2 günde okumak zor gelecektir çoğuna. Ama yazar gerçekten başarılı vakit bulabilirsem ben deneyeceğim bunu.