Kayıt Ol

Hatırla Sevgili

eniqmatic.

Ynt: Hatırla Sevgiliii :)
« Yanıtla #135 : 23 Haziran 2008, 19:20:32 »
denizlerin asılmasından sonra tamamen fiyaskoya döndü. izlerken eski bölümlerini çok özledim ben şahsen. darbe hiç güzel yansıtılmamıştı, halbuki o zaman ne kadar şey olmuştu.. Birkaç bölüm daha çekebilirlerdi bence. diziye yakışır bi son olmadı.. ama olsun, son bölümleri hariç çoğunlukla ağladım izlerken :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 23 Haziran 2008, 19:23:25 »
Tarihimize resmen küfreden dizi bitmiş :) Abi eminim denizlerin mezarda kemikleri sızlamıştır.. Bu kadar iğrenç bir anlatım olamaz .. esefle kınıyordum bu diziyi.. iyi ki de bitirildi daha fazla batmadı senaristleri
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

eniqmatic.

« Yanıtla #137 : 23 Haziran 2008, 19:28:04 »
Tarihimize resmen küfreden dizi bitmiş :) Abi eminim denizlerin mezarda kemikleri sızlamıştır.. Bu kadar iğrenç bir anlatım olamaz .. esefle kınıyordum bu diziyi.. iyi ki de bitirildi daha fazla batmadı senaristleri

denizlerin kemiklerini sızlatan daha birçok şey oldu diziden sonra.. asıldıkları bölümün ertesisinde kitapçıya gittiğimde darağacında üç fidan kitabının satışlarında muhteşem bi artış olduğunun farkına vardım.. ve şu an etrafımda o zamanla ilgili olan herşeyi sadece o kitaptakilerden ibaret sanan, bir görüş edindiğini zanneden bir sürü insan var.. acımaktan başka hiçbirşey gelmiyor elimden.

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 23 Haziran 2008, 19:32:55 »
denizlerin kemiklerini sızlatan daha birçok şey oldu diziden sonra.. asıldıkları bölümün ertesisinde kitapçıya gittiğimde darağacında üç fidan kitabının satışlarında muhteşem bi artış olduğunun farkına vardım.. ve şu an etrafımda o zamanla ilgili olan herşeyi sadece o kitaptakilerden ibaret sanan, bir görüş edindiğini zanneden bir sürü insan var.. acımaktan başka hiçbirşey gelmiyor elimden.

4-5 yaşlarında çocukların dilinde sosyalizm, Karl Marx, Leni gibi ifadeler duyar olduk artık, hiç bir şey bilmeden devrimci olanlar var,Ulusalcılığı faşizm olarak bilenler var.. yazık sadece yazıık
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 23 Haziran 2008, 19:44:22 »
4-5 yaşlarında çocukların dilinde sosyalizm, Karl Marx, Leni gibi ifadeler duyar olduk artık, hiç bir şey bilmeden devrimci olanlar var,Ulusalcılığı faşizm olarak bilenler var.. yazık sadece yazıık
Of haklısın sanırım, toplumda resmen Hatırla Sevgilisi solcusu diye bi kavram oluştu, ergenim solcuyum triplerindekiler de arttıkça artıyor ama dizi bittiğine göre bi süre sonra kalkar onlar da sanırım. Diziyi sadece büyükadada çekilen bölümlerinde takip ettim, o darbe olaylarını falan gerçekten çarpıtıyorlardı. Yazık evet

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 23 Haziran 2008, 19:48:18 »
Evet solcu bir kitle yaratıldı, ancak u kitle 80deki gibi "Allah yoktur, benim allahım kitabım Lenindir, yaşasın devrim" gibi tiplemeler yapanbağnaz insanlardan oluşmaz umarım..