Kayıt Ol

Şeytanla Uyumak

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Şeytanla Uyumak
« : 26 Kasım 2008, 15:38:39 »
Kapak Resmi İçin Tıklayınız
Spoiler: Göster

Merakla beklenen Ravenloft Efsaneleri serisi yeni kitapların çevrileriyle devam ediyor.

Laika Yayıncılık, çıkmış olan kitapların yeni basımlarını piyasaya sürerken bir yandan da devam kitaplarını çevirmeye başladı.

Son olarak seri dahilinde okuduğumuz 2005 Şubatında çıkmış olan Ölülerin Dansı kitabından bu yana uzun bir süre geçmesine rağmen etkisi ilk günkü gibi okuyanları etkisi altına almayı başarıyor. Yeni kitabımız Şeytanla Uyumak‘ın tanıtım yazısı ise şöyle;

Alıntı
Donskoy; Ravenloft dünyasındaki garip lordlardan birisi…

Azalin’in topraklarindaki evini; bu Lordla evlenmek, onun çocuğunu doğurmak ve daha iyi bir gelecek için terk eden Marguerite…

Fakat bu lanetin hüküm sürdüğü topraklarda kim güvende olabilir ki?

Laika Yayınevi tarafından çıkarılan kitabın yazarı Andria Cardarelle. Dilimize Eralp Ersoy‘un çevirdiği bu eserin editörlüğünü de Kayra Küpçü üstlenmiş. 244 sayfadan oluşan bu mükemmel kitabı bir solukta okuyacaksınız.

İnternet üzerinden satın almak isteyen arkadaşlar için kitap satış adresi;

FrpKitap

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Şeytanla Uyumak
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2008, 19:47:45 »
Acayip derecede sevindim. :P Ölülerin Dansı'ndan sonra mı okumamız gerekiyor acaba... Bir araştırayım, değilse en kısa sürede temin edip okurum ben bunu. Kapak da harikaymış yahu. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şeytanla Uyumak
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2009, 12:34:34 »
Ayrıca bu kitap hakkında DarLy OpuS'un yaptığı güzel bir inceleme var. Kitabı okumayı düşünen arkadaişarımız için güzel bir ön inceleme olacaktır. Okumak için buraya tıklayın.

Çevrimdışı Tak Tak

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2011, 18:32:05 »
''Uyarı: bu konuya en azından 120 gündür herhangi bir cevap verilmedi.
Cevap vermek istediğinizden emin dbğilseniz, size ilgili yeni bir konu açmanızı öneririz.''

Uyardığınız için teşekkür ederim. Cevap vermek istediğime eminim.

Kitapta  baş kahraman olayları dönmüyor. Her karakter-yan karakterler- önemli. İyi ve kötü karakter ayrımı yok. İyi dediğiniz bir karakter bir kaç sayfa sonra sandığınız gibi iyi olmuyor, herkesin sakladığı kötü ölümcül sırları var. Lanetli topraklarda aradığımız soruların yanıtları yarım. Sonu tam bir muamma. (Tatmin olmadım sonundan.  
End of the Night.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2012, 23:07:32 »
Bundan iki yıl önce, "Gelecekte bir Ravenloft kitabı okuyacaksın ve sıkılacaksın," deseler cevabım "Hadi oradan!" olurdu. Fakat istemeyerek de olsa bunu kabul etmek zorundayım. Şeytanla Uyumak'ı okurken hissettiğim şey, sıkılmak oldu.

Olaylar o kadar fazla kendi içinde dönüp duruyor, ne yaptığından bi haber olan baş karakterin etrafında dönüp duruyor ki ister istemez esneyesi geliyor okuyucunun. Belli başlı az da olsa hayranlık duyacağınız karakterlerin ayrıntıları netleşmeye başlayınca o içinizdeki hayranlık duyduğunuz kırıntı da yok oluyor. Hani kitabın hiçbir şey katmamasını geçtim, kendi içinde de belli bir sıkıntısı var.

Yazar kurguyu ve sonu çok daha iyi bağlayabilirmiş, bariz şekilde görünen buydu. Ayrıca sayfa düzeni sıkıntımı bir kat daha arttırdı bunu da es geçemeyeceğim. Özellikle konu geçişlerinde sanki konuşma devam ediyormuş şeklinde ayrılmayan tek boşluklu paragraflar canınızı bayağı bir sıkabiliyor.

Gördüğünüz üzere konuştukça cümlelerimi 'sıkıntı'ya bağlıyorum. Fakat yine de başlangıç için okunabilitesi olan bir kitap. Özellikle türe daha yeni başlamış ve bu tarz kitaplar hoşunuza gidiyorsa alın hemen okuyun, sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Çevrimdışı soha

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2013, 07:41:03 »
Kitabı okudum ve bayağı etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Ancak sonunda bir şeyi anlayamadım, okuyan arkadaşlara danışmak isterim.
Excellent VPN technologies and Layer 3 questions! Out of all braindumps and books I used Self test engine for more info about Youtube good luck

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2013, 15:25:05 »
Kitabı okudum ve bayağı etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Ancak sonunda bir şeyi anlayamadım, okuyan arkadaşlara danışmak isterim.

Keşke anlayamadığınız şeyi de yazsaydınız. Böylece okuyan arkadaşlar cevap verebilirlerdi :).
Aşağıda gördüğünüz gizle-göster özelliğini kullanarak kitabın içeriğiyle ilgili soruları sorabilirsiniz.

Spoiler: Göster
kaplan gözü
üzüm özü
sihirli sözü söylediğimde
kurbağaya çevir bu gözü
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2014, 16:39:56 »
Overrated diye tabir edilen kitaplardan benim için . Kitap tek kelime ile sıkıcı . Ravenloft adına birşeyler arıyorsanız yavaştan uzaklaşın . Yok ben gizemli olaylar ve az karakterli küçük alanlarda geçen bir hikaye istiyorum derseniz siz bilirsiniz