Kayıt Ol

Prison Break

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Prison Break
« : 13 Haziran 2008, 18:15:33 »
İlk Sezon

Bir inşaat mühendisi olan Micheal Scofield Başkan Yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows'u kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır.Bu planların hepsini şüphelenilmeyecek şekilde vücuduna dövmesini yaptırır. Sağlık sorunlarını bahane eden Michael, ağabeyinin bulunduğu Fox River'ne gönderilir. Michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. Bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru Sara Tancredi'yi (Sarah Wayne Callies) ve hapishane müdürü Henry Pope'u kullanır. Bu sırada da Sara 'ya aşık olur. Michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi Brad Bellick onun planını zora sokmaktadır.

2. Sezon Konu

Bu sezon kahramanların kaçtıktan sonra yaşadıklarını konu edinir. Mahkumlar hapisten başarılı bir şekilde kaçarlar ve hepsi Charles Westmoreland'in Tooele Utah'da gömdüğü 5 milyon doların peşine düşer. Ancak onları, FBI ajanı Alexander Mahone (William Fichtner) takip etmektedir.

Serinin yaratıcısı Paul Scheuring, ikinci sezonu, başrollerinde Harrison Ford ve Tommy Lee Jones'un yer aldığı Kaçak filminin sekiz firarili hali olarak tanımlıyor ve yine bir cezaevi firarını konu edinen Büyük Kaçış filminin ikinci yarısına benzetiyor. Kaçakların her biri kendi amaçlarını gerçekleştirmek için Birleşik Devletler'in çeşitli bölgelerine yolculuk ederken, hemen bir adım peşlerinden takip eden kanun koruyucuları ve ödül avcıları ise hepsinin işini zora sokuyor. Lincoln Burrows'a kurulan komplonun sahibi "Şirket" (The Company) ise bu sezonda daha aktif ve amacı firari Lincoln Burrows'un infazını bir an evvel gerçekleştirmek.

3. Sezon Konusu

İki kardeş tam da özgürlüklerine kavuştuklarını düşünürken karşılaşabilecekleri en tehlikeli kaçışın içine geri sürüklendiler. PRISON BREAK’in aksiyon dolu üçüncü sezonu MICHAEL SCOFIELD’ın (Wentworth Miller) işlemediği bir suç nedeniyle hapsolduğu Panama’daki Sona Hapishanesi’nde başlıyor. Yeni sezonda kardeşleri yeni bir hapishane, yeni bir kaçış planı bekliyor. Ancak cehennemi andıran Sona’dan kaçmak önceki kadar kolay olmayacak.
The Company, Panama'da Sona federal hapisanesine giren Scofield'dan, orada bulunan James Whistler adındaki bir kişiyi kaçırmasını ister. Suçlarından arınan Burrows, kardeşi için dışarıda büyük uğraşlar verir. Sara, kendilerini aldatmaya çalışan Michael yüzünden Şirket tarafından öldürülür ve Michael buna çok üzülür. Bu arada Michael, dış dünyayla ilişiği kesilmiş olan hapisanenin 'ağası' Lechero ile sorunlar yaşar ama sonradan Lechero onu hapisten kaçırmasını ister ve Michael plan yapmaya başlar. Sonraki bölümlerde Scolfield ; Mahone , Whistler ve T-Bag'le beraber hapihaneden kaçar ancakk Lechero'yu tuzağa düşürür.

İzlemeyenler için 3. sezonu koyu renk yaptım :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prison Break
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2008, 11:02:56 »
Of of of ne görüyorumm =)

Prison Break işte ya.Günde 1o bölüm seyrettiren bir dizidir kendileri.

Michael'ın dövmelerine, gözlerine, zekasına kurban ya =)

Şu Sona Hapishanesi çok berbat bir yer ya.CNBC-E dergisinin bu ayki sayısında açıklamışlar iyice hapishaneyi dehşet bişi xD

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2008, 11:08:35 »
Çoğu bölümünü izlemiş olmama rağmen bi türlü sevemediğim tek dizi sanırım. Neden bilmiyorum :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2008, 16:28:50 »
Çok yakında bunuda başlıyorum. :D Oldukça merak ediyorum açıkçası. .:)

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2008, 15:49:04 »
Kızların geneli Miller'ın dudaklarına ve gözlerine hastadırlar.Özellikle 13-21 yaş aralığının bu adama aşık olabilitesi yüksektir, ağızlarının suyu akar..Bense T-bag'e hastayım :lve(gerçi ben herkese hastayım:P).Her ne hede ise, Sara geri mi ne gelecekmiş böyle bir şey okumuştum cnbc-e dergide.Gelmesin saçmalamasınlar, senaryo darbe yer derim.

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2008, 15:51:02 »
wow mu oynuyosun
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2008, 15:55:55 »
wow mu oynuyosun
Forum kurallarını okusana konu wow değil de birazcık :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2008, 15:57:34 »
Sara,kesin geri dönüş yapıyor.Herhalde Micheal'a şöyle açıklayacaklar;Senin abin bi kör,oğlu da sağır :P
T-Bag ! Bi de Sucre'yi seviyorum,neden bilmiyorum ama :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2008, 16:00:17 »
Forum kurallarını okusana konu wow değil de birazcık :P
böle şeyler yazılmaz konunun ortasına okumaya gerek yok ama ben onu Öm attım diye hatırlıyorum k.bakmayın gençler
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2008, 19:56:40 »
Favori dizim kesinlikle. Lost'u bile geçtim. Prison Break'den vazgeçmem.

T-Bag benim adamım ve idolüm...:]

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2008, 14:43:58 »
Dün 4. Sezonun sanırım ilk beş bölümünü birden ard arda yayımladı, bayram sebebi ile. İlk üçü seyredebildim ve bir önceki sezondan da güzel olduğunu anladım. Harika gidiyor.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2009, 13:19:36 »
3 günde 3 sezon.. Bu kadar güzel olduğunu bilseydim Heroes'tan önce izlerdim yau. 4. sezonu nasıl bulcam bilmiyorum şu an ama, bi an önce bulmalıyım. İzlemezken yapmam gereken bişe var ama yapmıyomuşum gibi hissediyorum. :P  Wentworth'e gelince o bi şaheser, her şeyiyle. Karakterine bu kadar uyabilirdi.

Kısacası izlediğim en sağlam dizilerden biri. Her bölümü film tadında. Bitmesin hiç bitmesin bu.  :lve

Çevrimdışı Bin-Jip

• *
  • 37
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2009, 00:35:52 »
Büyük final ile dizi bitmek üzere. İlk 2 sezon çok severdim ancak ondan sonra izleme gerekliliği hissettiğimden dolayı bırakamadım diziyi. Evet 3. sezonda batırdılar bence 4. sezonda her ne kadar toparlamaya çalışıp kısmen başarsalar da biteceği için seviniyorum adeta. İlginç bir son bekliyor bizi. Türk filmi misali  :P

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2009, 18:46:21 »
Spoiler: Göster
maykılım öldü ya ciğerim  :fringa
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Temmuz 2009, 18:47:16 »
Spoiler: Göster
Final Break bölümünden sonra 2 bonus bölüm çekilmiş ama geçmişe dair Michael yaşarken filan

I'll be your water. I'll be yours