Kayıt Ol

kitap önerisi

Çevrimdışı tyrionn

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
kitap önerisi
« : 24 Ağustos 2013, 15:04:37 »
Okudugum ilk fantazi-kurgu (fantazi kurgu tam olarak ifade etmiyo bu tarza ne denir bilmiyom:) ortacag konulu desem daha anlaşılır sanırım) kitap buz ve ateşin sarkısı serisi ve çok hoşuma gitti bu tarz ve araştırdım bu tarz kitapları bu forumda tam istediğim gibi bi forum gerçekten başarılı.Nerdeyse bütün fantastik kitaplarla ilgili bilgi bulunmakta.Arkadaşlarla bir seri kitaba baslıyacagız o yüzden buradakilerden bilgi almak istedim baktıgımız kitaplar bunlar; Ejderha Mızrağı, Gediksavaşları Efsanesi,  Kara Kule, Ravenloft, Unutulmuş Diyarlar, Yüzüklerin Efendisi, Zaman Çarkı.en çok ilgimi çeken zaman çarkı.Ama zaman çarkı yogun dedikleri için öncesinde başka bir kitap daha okumak istiyorum.Açıkcası buz ve ateşin sarkısı en son nokta gibi geliyo bana bu seride beyendigim şey tam olarak ana karakterin olmaması ve her an herseyin olabilmesi.Diğer kitaplara bakınca iyi-kötü savaşı oldugu için bu tadı alamıyacagımı düşünüyorumm.Bu yazdıgım kitaplardan yada sizin ayrıyeten önerebileceginiz kitaplar varmı?
Teşekkürler...

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
zaman çarkı
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2016, 22:05:34 »
merhabalar sana kesinlikle zaman çarkını öneririm. evet zaman çarkında ana karakter Rand ama yan karakterlerin de seride birçok bölümleri ve seriye etkisi bulunuyor

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: kitap önerisi
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2016, 11:52:01 »
İblis Döngüsü serisine de bir bakın derim. Ayrıca Brandon Sanderson kitapları, Centilmen Piç serisi ve Kralkatili Güncesi de güzeldir.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: kitap önerisi
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2016, 13:08:08 »
Hiç uzatmadan Zaman Çarkı'na başlayın derim.

Tek seferde bitiremeyeceksiniz seriyi; ilk kitapların tadını alın sadece. Sanderson falan hikaye, James abimiz şahane.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.