Kayıt Ol

Silkroad Online

ilkerkaan

Silkroad Online
« : 05 Temmuz 2008, 14:29:11 »
Arkadaşlar ben 12 yaşındayım Yılmaz abinin yiğeniyim (LEGOLAS) Heralde sadece oyun bölümüyle ilgilenecem yani başka erlerden yüzüklerin efendisinden anlıyorum ama harry potter elf harfleri felan kesmiyo neyse
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SİLKROAD NEDİR

SilkRoad Online (SRO) Nedir?
SilkRoad Online, çoğumuz tarafından bilinen Knight Online, LineAge türü bir online oyundur.

SilkRoad Online, zamanında kullanılan İpek Yolu Ticareti üzerine kurulmuştur. Oyuncular, oyun içerisinde belli bir Level seviyesine gelerek (20 Level) Trader (Kervancı), Hunter (Guard) veya Thief (Hırsız) meslekleri üzerine kendilerini geliştirmeye çalışmaktadırlar.

Tabii ki bu sayılan meslekler üzerinde başarılı olmak sanıldığı kadar kolay değil doğal olarak. Bu meslekler üzerinde başarılı olabilmek için oyuna başlanıldığı andan itibaren çeşitli fantastik yaratıklarla uğraşıp, birçok Quest (Görev) tamamlayarak uygun bir şekilde karakterinizin Skill ve Stat puanlarını toplayıp, karakterinizi gerektiği şekilde geliştirmek zorundasınız.

SilkRoad Online içerisinde sadece Chinese (çinli) karakterler mevcut olup, oyunun gerçek sürümü veya ilerleyen günlerde çıkacak sürümlerinde diğer ülkelere ait karakterlerin ve alanların da oyuna katılacağını ümit ediyoruz. Sonuç olarak SilkRoad oyun alanı İpek Yolu üzerindeki çin ve İstanbul arasında geçmekte

SilkRoad Online şimdiye kadar bu tür oyunlar arasında oynadığım en başarılı yapıt bana göre ve beta sürümü bitmesine ve gerçek sürüme geçilmesine rağmen hala oyunda güzel değişimler yapılması yönünde hızla ilerliyorlar.

__________________________________________________ _________________________

İpekyolu Çevrimiçi (SRO ya da Silk şeklinde de adlandırılır) bir devasa çoklu oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur.(MMORPG) yakın geçmişte beta testleri aşamasını bitirmiş,şubat 21'de altın seviyeye geçmiş(full sürüm) ve tamamen bedava olarak sunulmuştur.Güney Koreli firma JOYMAX Co. tarafından sunulmaktadır. Oyunda ana tema olarak alınan konu ise İpekyoludur.

İpekyolu'nun temel olarak odaklandığı tema kervancılıktır. Oyun 20. seviyeden sonra oyuncuların 3 farklı meslekten birini tercih etmesine olanak tanır, bunlar ise tüccarlık(trader), ödül avcılığı(hunter)ve hırsızlıktır(thief). Tüccarın işi mallarını bir şehirden diğerine olası düşman saldırılarından da koruyarak taşımaktır. Mallar ticaretinin yapıldığı bir şehirden alınıp bir diğerinde satılır ve, satılan şehirde bu malların ticareti yapılmadığı için, asıl değerinden kat kat yüksek fiyata satılır. Bu ise tüccarın zorlu yolculuğuna verilmiş cömert bir ödül gibidir, fakat tüccarın taşıdığı malların değeri ne kadar yükselirse yolculuğu bir o kadar riskli hale gelecektir. Bazı oyuncularsa tüccarları soymak için hırsız rolüne bürünürler. Hırsızın amacı ise tüccarları öldürmek, malları yağmalamak ve kendi karları için satmaktır. Hırsızlar genellikle takım oyunu oynarlar, hedeflerini özenle seçip parti veya guild şeklinde saldırırlar. Avcılar ise bu iki meslek arasında biryerdedir. Onların hedefi ise hırsızları öldürmektir ve genellikle tüccarlar tarafından kiralanırlar ve kervan boyunca koruyucu görev üstlenirler. Herhangi bir işi başarı ile bitirmek karakterimize deneyim puanı kazandırır(experince points). Bu puanlar mesleğinizin seviyesini yükseltmeye ve karakterinizin mesleği ile alakalı ekstra getiriler sağlamasına yararlar. Meslekler sabit değildir ve on dakikada bir değiştirilebilirler. Her nedense, ne zaman hırsız puanı kazansanız tüccar ve avcı puanı kaybediyorsunuz. Bu diğer kombinasyonlar içinde geçerlidir. Bu arada oyuna İslami ve Avrupai unsurların da gireceği bir güncelleme de planlanmaktadır. Bu bize yeni canavarlar, yeni yetenek kağıtları ve yeni silahlar ve de tahminen yeni başlangıç noktaları sağlayacaktır. Oyunda İslam liderleri Türk karakterler olarak hazırlanmıştır.

Alıntıdır..!

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • Rom: 0
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
Ynt: Silkroad
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2008, 14:33:08 »
1 yıldır 2 lvl atladım ;D ;D kahrolası OKS... :P lvl atlamanın kolay yolunu da buldum :P khaloud(halit) abiyi çağırıoz kasıo ;D ;D

oyunda en sevdiğim şey de thief leri kesmek   ;D bi de katilleri tabi ;D
başta lvl atlamak kolay olsa da sonradan çok zor oluo. bütün gün kas yine lvl atlayamıoz ;D
bi de yenilendi 90 lvle çıktı en yüksek lvl. ve duyduğuma göre oyuna evlenme de eklenecekmiş (abimin yalancısıyım valla :P) herkese tavsiye ederim. biraz zor iner artık oyun ama neyse ;D

ilkerkaan

Ynt: Silkroad Online
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2008, 14:37:00 »
Evet mesela ilk başlarken belki 12 lwl e kadar kasabilirsiniz ama sonra cok zor oluyo belki bi gunde 16 da yapabilirsiniz oda 3,5 saat te :)

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2008, 11:58:46 »
Tekrar başlayacağım sanırım

Çevrimdışı Morien

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2008, 00:13:50 »
Karakter geliştirme oyunları bir çok ırk ve sınıf içerdiğinde daha oynanılır oluyor.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2008, 12:34:34 »
0 - 12 yaş arası çocukların internet kafelerden oynadığı uyuz bir oyun...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2008, 12:12:20 »
Bkz => Knight Online başlığındaki yorumum.  :P

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2009, 23:27:02 »
Oyunun grafik özelliklerinden, savaş ortamından, ırklara ve senaryoya kadar gerçekten çok iyi tasarlanmış bir oyun. Yani oyunun, temasını gerçek haritadan alması benim ilgimi çekmişti ilk zaten, yani tek diyebileceğim, büyüleyici ve sürükleyici ve yapımcılarını da takdir ediyorum bu yüzden. Ama bu demek değildir ki oyun mükemmel. Fakat günümüzde yani oyun çıktıktan yıllar sonra artık Joymax şirketi para için herşey yapıyor, oyuna parasız girmek bile zaten başlı başına bir işkence, yeni silkle alınan ayrıcalıklı skiller(devil spirit vs. gibi) de oyunu adil kılmıyor, parası olan iyi char yapılandırır şeklinde oluyor. Bir defa premium almıştım eylülde rahat oyuna girmek, oyundan zevk alabilmek için. Acayip bağımlılık yapıyor bu tür online oyunlar, ben şahsen bağımlılığımdan zor kurtulduğumu itiraf etmeliyim. Çünkü bir char açtığında ve üzerinde bir emek harcıyorsun karakterini geliştirmek için ve onu bırakarak ziyan olmasını istemiyorsun ve bir süre zarfından sonra bir bakmışsın bağımlısı olmuşsun. Allahtan o kadar delisi olmadım. :D Bir süre oynadıktan sonra oyundaki asıl amacın eğlenmekten çok daha iyi olma azmine dönüşüyor. Bu yüzden elimden geldiğince az oynamaya çalışıyorum. :P

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2009, 02:08:56 »
Oyunu yapan zekiler oyunun online olduğunu hatırlayabilseler belki biraz idare eder. Karakter yaratma diye bir şey yok oyunda. Yapmışlar 3-5 karakter onları seçiyorsunuz. Hiç bir fiziksel özelliğini değiştiremiyorsunuz. O da yetmiyormuş gibi bu karakterlerin isimleri ve hikayeleri bile var. Bilmem kim bilmem nerede yaşıyordu, şunu yapmak icin buraya geldi falan filan. Aslında mantık guzel, ipek yolu uzerinde geçiyor oyun; tüccar falan olabiliyorsunuz. En son oynadığımda Consantinopolis'i de oyuna eklemişlerdi ve avrupalı ya da asyalı olabiliyorduk. Ama bundan başka icraat yok.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae