Kayıt Ol

En çok etkilendiğiniz Fantastik Eser, yazarı ve nedeni

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Şimdiye kadar okuyup en çok etkilendiğiniz fantastik seri ya da kitap, yazarıyla ve nedeniyle beraber açıklayabilir misiniz ?

Benim The Hobbit (Hobit) . Yazar: Tolkien bildiğiniz gibi.
Dün 250 sayfa birden okudum Hobitte. Hiç kalkmadan. Kalktığımda ise saat 23.41'di ve önce lavaboya daha sonra mutfağa koştum.
Anlatımına diyecek laf yok zaten biliyoruz, kitabın başından itibaren öykünün sonuna olan merakınız giderek artıyor ve son 100 sayfada bırakmanız mümkün değil. Kurulan cümleler, hem anlatımın sadeliğini ön plana çıkarıyor hem de durup bi düşünmenize neden oluyor. Birinci cümleden itibaren başlayan bir akıcılık söz konusu eserde. Sabahları kahvaltıdan önce onu okuyorum, ve kahvaltı saatim en az 2 saat ertelenmiş oluyor. ( Bir de eserde hobit ve cücelerin yiyecek sıkıntısı falan var o bakımdan onlar yemeyince ben de yemiyorum öyle bir şey oluştu nedense. Anca beraber kanca beraber :P ) Zaten okuyanlar bilir, tadından yenmeyecek bir eser.

Sizin yorumları alalım

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: En çok etkilendiğiniz Fantastik Eser, yazarı ve nedeni
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2008, 13:10:33 »
Benimkide Hobbit ve tabi ki Silmarillion. Hobbit in sebebi aynı. Silmarillion ise, gerçekten "kutsal Kitap" sınıfına sokulabilecek bir ktiap bence. Dehşetli bir anlatımı var ve o kadar uzun tarihi -en azından benni- sıkmadan anlatabilmeyi başarmış.
#rekt

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2008, 13:35:07 »
Yerdeniz Serisi Atuan Mezarları beni bayağı bir etkilemişti. Aslında ilk kitabı olan Yerdeniz büyücüsüde bayağıbir etkiledi. Belgariad ise ayrı bi durum. Aslında şu an aklıma bir çok eser geldi. Karar veremedim şimdi.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2008, 13:47:50 »
Fantastik edebiyatı Tolkien sayesinde sevmeye başlamıştım.O yüzden beni en çok etkileyen eser tabi ki Yüzüklerin Efendisi serisi

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2008, 01:34:23 »
Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi çok asil bir kitap. O kitabı okuduktan sonra uzun bir süre davranışlarım değişmişti, konuşmalarım. Çok etkileyici, biliyorsunuz işte.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2008, 01:53:39 »
Bu soruyu Yerdeniz'i bitirdikten sonra bi daha cevaplamak istiyorum. :P Şu anda okumakta olduğum Karanlık Cevher çok hoşuma gitti, onun haricinde bitirmiş olduğum seriler içinden 'en' olarak Yüzüklerin Efendisi'ni seçebilirim sanırım.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2008, 05:03:32 »
En çok etkilendiğim eser Yüzüklerin Efendisi oldu, tabii ki Tolkien'ın eşsiz anlatımı yetiyor beğenmek için ve çevirisi de gerçekten hoş, dünyaya bakışımı etkilemiş bir eser...

karus

« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2008, 11:36:17 »
ben ilk olarak harry potter ile basladim ve su ana kadar okuduklarim icinde de en cok ondan etkilendim

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2008, 20:18:54 »
En çok etkilendiğim eser Yüzüklerin Efendisi oldu, tabii ki Tolkien'ın eşsiz anlatımı yetiyor beğenmek için ve çevirisi de gerçekten hoş, dünyaya bakışımı etkilemiş bir eser...

Ben kitabın İngilizcesini okuyorum bugünlerde. Anladım ki çevirisi gerçekten kusursuz, Tolkien'in anlatımından bir şey kaybettirmeden bize sunulmuş. Diyeceğim şu ki; haklısın çeviri mükemmel =)

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2008, 14:24:30 »
Bi tanecik Harry Potter okudum zaten onu da çok seviyorum üstüne çıkçak başka bi eser tanımıyorum siz tanıyabilirsiniz ama :D JKR gerçekten harika 8D Olayları süper bağlıyo... (:

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2008, 23:23:52 »
Her eser beni etkiledi ama özellikle kara kuledeki silahşörün yalnızlığı ve Büyücü ve Cam Küre deki silahşör-susan baya etkilemişti.

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Rom: 0
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Temmuz 2008, 11:36:11 »
Ya Harry Potter tabi ki ama... Ben de okumuştum Hobbit'i bi kaç sene önce ama nedense sarmadı beni. Bu yorumları okuyunca yeniden sıfır çekmem lazım!