Kayıt Ol

The Sims ~ The Sims 2

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
The Sims ~ The Sims 2
« : 07 Temmuz 2008, 13:51:10 »

~The Sims

The Sims, Will Wright tarafından tasarlanan, dağıtımı Electronic Arts'ın, yayımlanması Maxis'in önderliğinde piyasaya sürülmüş bir strateji-hayat simülasyonu bilgisayar oyunudur. "Sim" denen sanal insanların SimCity yakınlarında bir banliyöde geçen günlük aktivitelerinin birebir simülasyonudur.

Çoğu Maxis oyunu gibi, The Sims de tamamen bir amaca bağlı bir oyun değildir. Bunun yerine, The Sims'te sanal insanlar Sim'lerin sanal hayatlarında onlara dünyalar, evler, aileler kurup, uyumak, yemek yemek, tuvalete gitmek, banyo yapmak gibi günlük aktivitelerini yönetmeye dayanır. Oyuncular, oyunda yönlendirecekleri karakterleri kendileri yaratabildikleri gibi, oyunda hazır olarak bulunan karakterlerle de The Sims'i oynamaya başlayabilirler.

Will Wright, bu oyununu "Digital Dollhouse" (Dijital bebek evi) olarak düşündüğünü de belirtmiştir.

Eklentiler:

Livin'Large Oyunun ilk eklenti pakedi. Herhangi bir tema sınırlaması yoktur. Oyuna birçok yeni obje ve kostümlerle beraber yeni etkileşim seçenekleri ve kariyerleri de beraberinde getirir.

House Party Oyuna parti ve eğlence temalı obje ve kosümler getirir. Dans pisti, kamp ateşi, servis masası, kostüm kutusu bunlardan sadece birkaçıdır.

Hot Date Bu eklenti ile Sim'ler ilk kez evlerinden dışarı çıkıp şehir merkezine gidebiliyorlar. Burada kitapçılar, kumsal, restorant, cafe, park vb.. birçok mekan bulunuyor, üstelik bunlar düzenlenebiliyor. Bunun dışında aşk temalı birtakım yenilikler, etkileşim seçenekleri ve yeni, kullanışlı Eşya Satın Alma Modu 'da eklenmiş..

Vacation Bu eklenti ile Sim'ler tatile çıkabiliyor. Yaz, Kış, Kamp şeklinde üç bölümden oluşan yeni kasabaya ailecek veya tek başınıza gidebiliyorsunuz. Burada balık tutmak, kardan adam yapmak, kartopu oynamak, su kaydırağından kaymak gibi birçok aktivite mevcut. Üstelik ücret karşılığında dilediğiniz kadar tatil yapabiliyor, kendinizde düzenleyebileceğiniz otellerde kalıyorsunuz.

Unleashed Bu eklenti ise oyunda ilk kez hayvan besleme imkanı sağlıyor. Kedi, köpek, kuş, iguana, balık gibi hayvanların yanısıra bahçenize gizlice gelen kokarca gibi hayvanlar da var. Ayrıca Unleashed 'de bahçıvanlık yapabiliyor, sebze-meyve yetiştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu eklenti ile kasaba genişliyor ve içerisinde taksi ile gidebileceğiniz mekanlar yeralıyor.

Superstar Superstar eklenti pakedi ile Sim'ler artık şöhret oluyor. Bir şarkıcı, manken veya oyuncu olabilirsiniz. Oldukça zevkli olan bu eklenti pakedi, içerisinde SPA 'ların ve setlerin bulunduğu bir kasaba getiriyor. Bu kasabada çalışıyor ve şöhret basamaklarını tırmanıyorsunuz.

Makin' Magic Bu son eklenti pakedi ile artık Sim'ler büyü yapabiliyor. Her ne kadar tatmin edici büyü seçenekleri olmasa da, karşınızdakini kurbağaya çevirebilir, kendinize aşık edebilir veya rezil edebilirsiniz. Bunun yanısıra ışınlanma, kılık değiştirme gibi sihirler de mevcut. Oyuna yeni eklenen Magic Town isimli kasaba da ise özgürce büyü yapabilir, gerekli malzemeleri temin edebilir, düello yapabilir veya kendi korku treninizi kurabilirsiniz.

~ The Sims 2

The Sims 2 Maxis tarafından yapılmış olup Electronic Arts (EA Games) tarafından yayınlanmış bir yaşam simulasyonu oyunu.

Bilgisayar oyunları tarihinde en çok satılan oyun olan The Sims'in devamı niteliğindedir. Oyun 17 Eylül 2005 tarihinde satışa sunulmuştur ve ilk on gün içerisinde bir milyon satış rakamına ulaşmıştır. The Sims 2 aynı zamanda PC, Mac OS X, ve aralarında cep telefonlarının, el konsollarının da bulunduğu birçok platform için de yayınlanmıştır. Gün geçtikçe çeşitli ek paketlerle oyun genişlemekte ve geliştirilmektedir.

The Sims 2 oyununda oyuncular yaratmış oldukları karakterlerin görünüşlerini diledikleri gibi oluşturup, dilerse oyun içinde evlendirip çocuklarının olmasını sağlayabilir. Oyunun herhangi bir sonu yoktur. Sürekli oynanmaya devam edilip yaratılan sim veya simlerin yaşam ağaçları sürekli genişleyebilir. Oyun içerisinde yaratılan simler kontrol edilip komutlar verilebilir, aynı zamanda kontrol simlere bırakılıp kendi kendine kararlar vermesi de izlenebilir.Yaklaşık 2.5 milyar oynayıcısı vardır.

Eklentiler:

The Sims 2: University: Genç simleriniz bu eklenti ile birlikte üniversiteye gidebiliyor ve üniversite bitirmiş simler daha kolay terfi alıyor.

The Sims 2: Nightlife: Simlerimiz Gece hayatına Karışıyor ve Vampirler oyuna ekleniyor. Hot Date'nin Sims 2 uyarlaması gibi bir eklenti.

The Sims 2: Open for Business: Simlerimiz Kendi işlerinin Kuruyorlar. Kuaförlük, Eşya Yapıp satmak, Kütüphanecilik ve daha fazla iş imkanı ekleniyor ve bu imkanlar sizin yaratıcılığınıza kalmış.

The Sims 2 Kapağı4. The Sims 2: Pets: Simlerimiz Yeni dostlar Ediniyor. Evet Kediler ve Köpekler bu paketle bize yaşantımızda arkadaşlık ediyorlar.

The Sims 2: Seasons: Simlermiz Mevsimler, Hava Olayları ve Bahçecilik ile uğraşıyor. Ektiğiniz meyve yada sebzelerin suyunu sıkabiliyorsunuz.

The Sims 2: Bon Voyage: Simleriniz Tatile çıkabiliyor. Uzakdoğu, Tropikal ve Dağ Temalı 3 tane tatil kasabası ekleniyor. Vacation'un Sims 2 uyarlaması gibi bir eklenti.

The Sims 2: Freetime: Simleriniz Hobilerini Gerçekleştiriyor. Bale, Araba, Resim, Oyuncak ayı yapmak ve daha fazlası bu eklentide.

The Sims 2: Apartman Life: Simleriniz apartman yaşamıyla tanışıyor ve artık yine büyü yapabiliyorlar. (Çıkış Tarihi : Eylül 2008)

alıntıdır.

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Sims ~ The Sims 2
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2008, 13:54:14 »
night life & university eklentileri vardı ben de. :P güzeldi onlar ama şu apartman life eklentisini merak ettim. :P eskisi kadar oynamıyorum ( hatta artık oynadığım söylenemez. :P ) ama Sims her zaman sevdiğim, güzel bi oyun olmuştur :P

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2008, 13:55:37 »
açtın demek... :P
Sims ya bu kuzenlerle oturup 7-8 saat boyunca kendi karakterlerimize baktığımız oyun bu, oynarken neredeyse hiç sıkılmadığım nadir oyunlardan birisi... EA Exp. Pack işini en iyi bu oyunda başarmıştır diyebiliriz sanırım, her Exp. Pack'te ciddi yenilikler bulunurdu bütün Exp. Packleri bulunurdu bende Sims'in ama bir ara bir tanıdığa verdim CDleri geri gelmediler en yakın zamanda bir baskın yapıp almayı planlıyorum... :hmm :gh

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • Rom: 0
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2008, 13:56:27 »
abimden habersiz pcsine yükleyemeye cesaret edecek kadar sevdiğim oyundur şu sims2 :P ama artık yok ;D şu dershane bi başlasa yine olacak :P nyse oyun güzel de çok şey, şey nasıl denir :P ağır :P ama bi başına oturunca bi daha kalkamıo insan ;D university ve nightlife ek paketlerini almıştım. oyun almadı üstüne nedense ;D o yüzden oynayamadım  :hemk ama en kısa zamanda tekrar denicem :P
şu Open Of Business ve Apartman Life da ilgimi çekti :P denemeliyim :P

not=>merveyle aynı düşünmüşüz :P yeni gördüm ;D

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2008, 14:31:29 »
sims 3 geliyo ve bu sefer sadece evde takılmıyosun bütün şehri gezebiliyosun ve oyunda bi yenilik daha ayleyi 8 kişilik yapıp sadece bi kişiyi yönete bilirsin diğerlerini Pc yönetir böyle bi özelliğide var
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2008, 23:13:25 »
Andaydan sims 1 ve ek paketlerinin alayını alıp sonra "ne ulan bu?Ne hikaye var ne başka bişey,beyinsiz insanları tuvalete yetiştiremiyon "diyip hiç yüklemediğim oyun .(sonra CD ler annemin gazabına uğradı anday unuttu mutluyuz,huzurluyuz ;D)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2008, 23:48:29 »
Abi bu bendeki nasıl bir içgüdüdür.. Bir gün önce, uzun süredir unuttuğum Sims 2'yi oynamak geldi içimden.. Bi tane Zuko ve bi tane Cansu yapıp oynayasım geldi.. Hatta Sims aşkından kafayı yeme modundaydım.. Ama cd'lerim bozuk, pc'm sakat.. Ve bu aniden patlayan Sims aşkından sonra, ertesi gün, yani bugün bu topice içim kan ağlayaraktan yorum yazmaktayım..

Mukaderat...

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2008, 23:54:41 »
Andaydan sims 1 ve ek paketlerinin alayını alıp sonra "ne ulan bu?Ne hikaye var ne başka bişey,beyinsiz insanları tuvalete yetiştiremiyon "diyip hiç yüklemediğim oyun .(sonra CD ler annemin gazabına uğradı anday unuttu mutluyuz,huzurluyuz ;D)

yok abi tanıdıkta CDler gördüm geçen sefer uğradığımda... ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2008, 00:16:04 »
Ben açacaktım bu başlığı nasıl unuttum :P Bikaç sene önce Sims oynuyordum böyle şifresiz falan :P Sonra bu yaz nerden aklıma geldiyse sims 2'yi,nightlife eklentisini falan yükledim :P Yer olsaydı daha yükleyecektim ama :hemk
Şu evleri döşemekten,Downtown'a göndermekten,bir de try for baby seçeneğini tıklamaktan zevk alıyorum :P O kadar :gh

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2008, 08:29:16 »
Ah ah sims, birincisi hala gerip bir zevk veriyo bana. Birincide makin' magic paketi güzeldi, harry potter a falan merakim oldugu zamanlar severdim, ah ne günler :P Ama sims 2 de iyidir, public woohoo çok eglenceli ahahah

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2008, 09:50:04 »
Ulan okadar "erkek" oyunu denen oyunlardan oynarım Sims'te oynarım ama ;D Univesity güzeldi hakikaten, Deluxe var bende. Hele birde The Sims yok mudur? O Newbie ailesine aşırı bir saygım vardı hep, halada oynarım ;D

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2008, 09:55:51 »
Çok iyi hatırlıyorum biz fellik fellik Deluxe Edition'ı arar dururduk ama bulmak kısmet olmamıştı... :P ;D

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2008, 09:59:50 »
Çok iyi hatırlıyorum biz fellik fellik Deluxe Edition'ı arar dururduk ama bulmak kısmet olmamıştı... :P ;D

İstersen verebilirim :D

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2008, 10:05:32 »
İstersen verebilirim :D
yok yok sağol zaten artık Simlerle takılmıyorum ben... :P ;D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Temmuz 2008, 14:35:19 »
The sims 3 ün sitesi açilmis bulunmakta, buyrun efendim

http://thesims3.ea.com/home.php

Esyalarin çarpraz falan yerlestirilebilmesi güzel bi özellik olmus, tüm sehirde gezebiliyor olmak da çok iyi. Güzel bise olcak ya evet evet