Kayıt Ol

Red Alert 2-Yuri's Revenge

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
Red Alert 2-Yuri's Revenge
« : 09 Temmuz 2008, 00:16:57 »

Oyuna başladığınızda konuyu hemen anlıyorsunuz, daha doğrusu İngilizce bilenler anlıyor, çünkü her zamanki gibi filmler İngilizce. Olay kabinenin Yuri'nin yaptığı şeylerden ve tehditlerinden haberdar olmasıyla başlıyor. Derken araya Yuri giriyor ve başkanla tartışmaya başlıyor, daha doğrusu başkan yalvarıyor, ama Yuri dinlemiyor... Öyle ki, yeni geliştirdiği ve kitleleri etkileyebilen makinalardan birini San Fransisco'da Alcatraz hapisanesinin bulunduğu adaya yerleştirmiştir bile... Başkan konuşmanın ardından hemen bir hava saldırısı emri verir ve uçaklar yola koyulur. Fakat oyunda da karşılaşacağınız Gattling Cannon'lar tarafından yok edilirler. Uçaklardan biri düşerken güç istasyonuna düşer ve silah geçici olarak devre dışı kalır.

Ancak müttefiklerin sevinci yarım kalır. San Fransisco'da geçici bir süre için yenilgiye uğrayan Yuri dünyanın dört bir yanına yerleştirdiği diğer makinaları devreye sokar. Artık hem müttefikler hem de sovyetler için ortak bir düşman vardır. Oyunun geri kalanında işbirliği yaparlar mı bilinmez, fakat dünyanın büyük bir tehdit altında olduğu ve bu tehtidi de sizin yokedeceğiniz kesindir...

Oyuna böyle bir girişten sonra başlıyoruz. Ancak hemen heveslenmeyin, oyunda "malesef" Yuri'nin tarafından oynayamıyoruz. Onun yerine ortak düşmana karşı ya mütefikleri ya da sovyetleri seçip savaşıyoruz.

Hangi tarafı seçerseniz seçin ilk göreviniz Alcatraz'da kurulu olan makinayı yoketmek. Bu arada oyunun önemli bir noktasını atlamadan geçmeyelim. Yuri'ye karşı kullanılmak üzere müttefiklerin geliştirdiği bir zaman makinası var (bilin bakalım kimin icadı, tabi ki Einstein tipli profesörün). Bu makinayı kullanarak birliklerinizi zamanda geriye götürebiliyor ve Yuri'nin makinalarını daha hiç bir etkileri yokken yokedebiliyorsunuz. İlk görevde de amacınız zaman makinasını çalıştırabilmek için gerekli enerjiyi sağlayan santralları engineer'leri kullanarak ele geçirmek, ardından da zamanda geriye giderek (genelde Red Alert 2'deki Müttefik-Sovyet savaşının ortasında bir zamana dönüyorsunuz) binayı yoketmek.

Sovyet tarafında oynuyorsanız görev yine aynı, fakat Sovyetlerin kendi zaman makinaları olmadığından öncelikle müttefiklerin makinasını ele geçirmek zorundalar, bunu da müttefiklerle savaşarak yapıyorlar (en azından ilk görev böyle).

Yuri's Revenge, Red Alert 2 arayüzüne ve oynama şekline sahip. Eklenen yeni birimler, binalar, görevler ve klasik ara filmler dışında fazla bir yenilik yok. Sonuçta bunun bir görev CD'si olduğunu unutmayın. Ancak Yuri'nin kurulumundan önce yapılan Red Alert 2 güncellemesi oyunda daha önceden yaşamış olabileceğiniz problemlerle Yuri'de karşılaşmayacağınız anlamına geliyor. Üzerinden yakaşık 1 yıl geçtikten sonra Red Alert 2 için hazırlanan bu ek görev CD'si hayranlarını bir süre daha oyalayacak yeterli içeriğe sahip.

Not:Apolcalpse.O kadar.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Red Alert 2-Yuri's Revenge
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2008, 08:18:30 »
Yuri'nin iyice zıvanadan çıkıp ayrı ve süper bir güç olduğu oyun... az terlememiştim Campaing'inde, belirtmek isterim Camp.'lerini beğenerek oynadığım iki seri vardır birisi C&C diğeri de BFME'dir... Can'dan bu oyunları bekliyordum zaten ;D neyse Yuri's Revenge'i biz Can'la oturup bitirmeye çalışırdık, her gün arardı beni Anday bugün Deja-vu'yu geçtim bugün şunu geçtim bunu geçtim bir gün aradı Anday oyun bitti hadi görüşürüz diye ;D hiç şaşırmamıştım :P Apocalypse, o kadar... ;) aslında Kirov da diyebilirik Can :P niye demeyelim Kirovlar boru mu?? :P :gh ortalığı Londra asfaltı gibi ederdim ben kirovlarımla ahh ahh ne günlerdi... ;) ;D

Not: Biz Can'la bu tanıtılan oyun sayesinde tanışmış bulunmaktayız, ilgilenen üyelere PM yolu ile anlatılabilir... :P ;D :ehi

Çevrimdışı samedman

• *
  • 29
  • Rom: 0
  • "Sun" I'am lord medusa vasem yahumm "moon"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2008, 17:37:13 »
yurinin atom bombasında this is yuri deyişine bitiyorum ha bide gattling cannonlar.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2008, 17:47:40 »
yurinin atom bombasında this is yuri deyişine bitiyorum ha bide gattling cannonlar.
gattlingler hakikaten hoştur ama kirov ve apocalypse gibi savaş makineleri dururkene gattlinglere bakmayık bizler :P

Çevrimdışı Ulysses

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2008, 04:44:38 »
Tam bir Red Alert manyağıyım. Ama pack ler olunca pek sarmadı beni. Yuri's Revenge ve birkac tane daha vardı. En iyis Red Alert II.   :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2008, 11:32:13 »
Tam bir Red Alert manyağıyım. Ama pack ler olunca pek sarmadı beni. Yuri's Revenge ve birkac tane daha vardı. En iyis Red Alert II.   :D
Yuri's Revenge iyidir :P Başka ek paketini de görmedim Red Alert 2'nin... Bilgilendirirsen makbule geçer... :P :D

Çevrimdışı Ulysses

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2008, 15:13:27 »
Ben bi tane cafede görmüştüm biraz. Yuri's değildi ama böyle Sun lu falan bişeydi Pack ismi. Sonra amcamdan oyunu aldım (Film + Oyun Geniş bi dükkanı var.) ondada setup dışında birkaç tane pack ismi vardı. Arasında Yuri's te vardı. Yüklemeye çalıştım ama yüklenmediler. Bu arada Strateji seviyosan Stronghold üstüne Strateji oyunu tanımam. :D ki biliyosundur bu oyunu...

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2012, 02:16:31 »
şu oyunda rusların bi bolumunde aya çıktık orda savaştık. enteresan olaydı hala etkisindeyim. (komikti komik :) "dünyada yer mi kalmadı savaşıcak" diye bağırıyo insan)

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı vukat

• *
  • 16
  • Hey You.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2014, 21:37:16 »
Yuri çok sempatik bir adam gibi geliyor bana adamda ayrı bir karizma var bence.
Paketi'de çok güzel yapmışlardı arkadaşlarda 6 saat oynamıştık
Red Alert 3 batırmıştı ama ^^