Kayıt Ol

Death Note (Dikkat: Spoiler çıkabilir!)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Death Note (spoiler kuyusu)
« Yanıtla #75 : 06 Nisan 2013, 05:44:24 »
Yeni başladım komple bitirince yorumumu eklerim efendim...

Naruto Shipuuden 269. bölümde bıraktım sırf Death Note yüzünden :).

EDİT: Bitirmeye gerek yok. 17. bölümdeyim ben böyle anime görmedim arkadaş !!!!!

Olaylar öyle güzel kurgulanmış ki aha işte şu şöyle oldu sonra kesin şöyle olur diyebilmenizin imkanı yok.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #76 : 07 Nisan 2013, 13:57:01 »
1. bölümü izledim gayet güzeldi.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #77 : 01 Mayıs 2013, 19:38:50 »
Flood yapmış gibi görünmeyeyim aradan baya geçti :)

32. Bölümdeyim ve harikaaaaaaa :) Gerçekten müthiş bir anime.Özellikle L ye olanlar çok iyiydi.Sonlara doğru heyecan durakladı gibi sanki ama hala süper gidiyor.Bakalım sonunda ne olacak :)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 01 Mayıs 2013, 22:07:03 »
Kabus keşke edit butonunu kullansaydın :D. Ben 29 da takıldım çok sıkıcı L' e olanlardan sonra bıraktım. İzlenmiyor, çekilmiyor arkadaş.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #79 : 01 Mayıs 2013, 22:08:20 »
Haksız da değilsin.Sonlara doğru sıktı ama zaten 2 bölümüm kaldı finali merak ediyorum :)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 01 Mayıs 2013, 22:10:17 »
Benimde az bir şey kalmış sabredeyim de sonunu göreyim bari.

Çevrimdışı Glamdring

• *
  • 16
  • Rom: 0
  • Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 12 Mayıs 2013, 15:44:01 »
En sevdiğim animedir,mangası da bir o kadar iyidir. Özellikle Matsuda'nın zırvaları ve Light ile L'nin arasındaki zeka savaşı çok iyiydi. :)
Avatarımda L olmasına rağmen en sevdiğim karakter Raito(light) Yagami'dir. :D

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 09 Ekim 2013, 23:55:16 »
10 günde 12 kitabını okuduğum muhteşem bir mangadır Death Note. Animesinde 5. bölüme zar zor gelebilmişken mangası inanılmaz bir akıcılıkla ilerlediği için çabucak bitirdim. Uzun zamandır bir seriye bu kadar bağlanmamıştım.

İlk olarak çürümekte olan toplumu iyileştirmek amacıyla başlamış Kira efsanesinin gittikçe sapıtması nedeniyle insan hangi karakteri seveceğine karar veremiyor. Başkarakterlerin her ikisi de çok akıllı karakterler ancak L sempatikliği ve Light'ın planlarını tek tek suya düşürmesiyle bir adım öne çıkıyor.

Spoiler: Göster
 Near ve Mello karakterleri ilk geldiklerinden beri çok itici geliyorlar ve kitaplardan biraz uzaklaştırıyorlardı. Ancak L'in ölümünden sonra biraz düşen heyecan son kitapta geri geldi. L öldükten sonra Near ve Mello'ya karşı Kira'nın kazanmasını istesem de, Light'ın geldiği son durumu görünce yok edilmesi gerektiğini anlamış oldum. Ve hayal kırıklığına uğratmayan, olması gereken bir son okuduğumu düşünüyorum.

Ayrıca; L > Mello + Near

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #83 : 11 Ekim 2013, 20:55:54 »
Şimdi ilk bölümünü bitirdim. Müzikleri tek kelimeyle muhteşem!
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 11 Ekim 2013, 22:45:54 »
Şimdi ilk bölümünü bitirdim. Müzikleri tek kelimeyle muhteşem!

Bir an şu "ilk bölümü bitirdim" mesajını görünce, parmakla gösterip "Lalalala hehehe death note izlememiş biri çıktı!!!1" şeklinde mesaj yazmak istedim ama tabii sana ve kendime olan saygımdan böyle bir eylemde bulunmuyorum!

Umarım animeyi de beğenirsin, en azından 22. bölüme kadar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #85 : 11 Ekim 2013, 22:56:25 »
Ya benim ders çalışmam lazım ama meret izlettiriyor kendini. :D Bir oturuşta üç bölüm izledim, sözde ilk bölüme şöyle bir ucundan bakacaktım sadece. Dördüncü bölümü izlememek için zor tutuyorum kendimi, ödül koydum onu kendime ama konu bitirince bir bölüm izleyeceğim mola olsun diye. :D

Spoiler: Göster
Ha diyeceksin şimdi madem çalışıyorsun, Rıhtım'da ne işin var, orasını ne sen sor ne ben söyleyeyim. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Beklerim efendim...

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 12 Ekim 2013, 00:19:14 »
Efsane serilerden birisi. L ne kadar sempatik olsada Light karizmasıyla döver L'i  :D ;) Bitirmeyenler bitirsin , hiç izlemeyenler ise " Bunu okuyacağına git izlesene be kardeşim!!!" :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 12 Ekim 2013, 01:50:21 »
Dizinin en karizmatik, en cool karakteri Matt'dır kanımca. Arkadaş adamın ölümü bile ayrı bir güzeldi. Hayatı sigara yapmış içiyordu adam, yazık oldu.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #88 : 12 Ekim 2013, 04:54:22 »
Böyle olmuyor yalnız, herşey yalan oldu ben oturdum bunu izliyorum saatlerdir. Nasıl bir kurgu yapmışsa adamlar her bölüm sonunda ölüyorum bir sonraki bölümde ne olacak diye düşünmekten.
Ayrıca L'in mi yoksa Light'ın mı zekasına hayran kalsam bilemedim. (İngilizce dublajlı izliyorum o yüzden Light benim için çocuğun adı. :D ) Sonuç olarak onların ikisi de benim bebeklerim diyor ve aralarında ayrım yapmıyorum, yapamıyorum. L bir adım atsa Light'ın, Light bir adım atsa L'in tarafını tutarken buluyorum kendimi. Bir de kim ne derse desin şu ana kadar olan bölümlerde ne L ne de Light Ryuk'un karizmasını, sevimliliğini yakalayabilmiş değildir. :D

Erymnys ilk 9 bölümden bildirdi.

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #89 : 23 Nisan 2014, 17:01:42 »
Küçüklükten kalma Pokemon, Digimon ve Yu-Gi-Oh anılarım vardı ve anime kültürüm de bunlardan ibaretti. Tabii o zamanlar biz bunları çizgi film olarak biliyorduk, anime olarak değil. Çocukluk işte.

Geçenlerde Pokemon'u özlediğimi fark ettim, şöyle bir çocukluğuma gidip geldim. Bir çocuğun kendini Pikachu sanıp camdan atlamasından sonra yasaklanmıştı ülkemizde bu yapım ve o gün bugündür Pokemon izlememiştim ben de. Evet, gerçekten uzun bir zaman dilimi geçmiş. Bir neslin "çizgi filmi" Pokemon talihsiz bir şekilde yayından kaldırılmış ve o nesil çocuklar olarak bizler de (bayağı duygusal oldu yalnız) sevgilimizden ayrı büyümüştük.

Her neyse. Konumuz Pokemon değil.

Pokemon'u izlemeye niyetlenmiştim ki, hiç ilgim olmayan bir konu olan animelere ilgi duymaya başladım bu ara. Ve izlemişken de en iyisini izleyeyim dedim ve Death Note izlemeye karar verdim. Belki de en iyi değildir ama araştırmalarım sonucunda en iyilerinden biri olduğuna karar verdim. Bunda birkaç kişinin önerilerinin en başında Death Note olmasının da büyük bir payı var tabii. Onlara da teşekkür ediyorum.

İlk on bölümü izledim geçtiğimiz günlerde ve gerçekten hayran kaldım. Müthiş bir senaryo var ve her bölümde üzerine koyarak ilerliyor. Büyük bir keyifle izliyorum ve izledikçe de izleyesim geliyor, merak uyandırıcı bir yapıya sahip.

Daha ilk bölüme başlarken introdaki şarkıyla beni kendine bağladı bu anime ve devamında bölüm içerisinde çalan müzikler ve finaldeki şarkı ile de iyiden iyiye unutulmazlarım arasına girmeyi başardı şimdiden. Müzikler çok başarılı.

Kira davası oldukça gerilimli ve L adlı dedektif ise gerçekten çok zeki. İlk başlarda Light çok saf diye düşünüyordum, bir sürü hata yaptı çünkü ama sonra o da toparladı ve böylece L ile Yagami Light kapışması da başlamış oldu. İkisinin de karşılıklı zeka dolu hamlelerini izlemek çok hoş.

Keşke buradaki yorumları okuma gafletinde bulunmasaydım. Feci bir spoiler yemiş bulunmaktayım, biraz hevesim kaçar gibi oldu ama yine de devamını izlemek istiyorum ve izleyeceğim.

Bitirdiğimde de yine bir şeyler karalarım.