Kayıt Ol

Death Note (Dikkat: Spoiler çıkabilir!)

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Rom: 5
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
Ynt: Death Note (spoiler kuyusu)
« Yanıtla #60 : 09 Ağustos 2010, 16:09:35 »
Seriyi bitiren arkadaşlar nerden izlediklerini özel mesajla söyleyebilirler mi? Benim izlediğim sitede 30. bölümden sonrası yok.
Ayrıca en sevdiğim karakter Ryuktur. Ryuktan sonra L geliyor. L 'in her şeyinden çok komikliklerini seviyorum. Misa'nın bir yerini ellemesi falan :P
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 09 Ağustos 2010, 18:35:00 »
@İlker
"Nereden izlediklerini" değil, "nereden indirdiklerini" diyelim istersen, pek haz almıyorum çünkü "direkt izle" sitelerinden. Link attım özelden.

Çevrimdışı KYLE

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Ağustos 2010, 10:18:14 »
akuma banada atarmısın kardeş lütfen :D :D :D
@İlker
"Nereden izlediklerini" değil, "nereden indirdiklerini" diyelim istersen, pek haz almıyorum çünkü "direkt izle" sitelerinden. Link attım özelden.
Şunuda unutma ; Rıhtımda kalanı değil , Çekip gideni vurur fırtına !..

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 10 Ağustos 2010, 11:42:19 »
Mit hepimiz bir aileyiz dedi de, 'kardeş' kelimesini ne kadar çok kullanmaya başladınız. İlginç, yeni moda herhalde?
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı KYLE

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 10 Ağustos 2010, 20:18:04 »
ya bilmiyorum kardeş diyesim geldi hepimiz kardeşiz zaten
Şunuda unutma ; Rıhtımda kalanı değil , Çekip gideni vurur fırtına !..

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 13 Ağustos 2010, 16:55:36 »
Ben zaten herkese kardeş diye hitap ederim. :D
Kötü bir şey mi?
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 06 Nisan 2012, 21:53:37 »
Seneler önce Nihbrin'in önerisiyle izlediğimde çok etkilenmiştim. Bizler için pekte yabancı olmayan "Vay be yine yapmış japonlar" demiştim kendi kendime. Bir kaç gündür sıkıntıdan tekrar izlemeye başladığımda eskisi gibi tad alamadım. Hatta bir çok yerde o kadar çok tesadüf var ki bu kadarda olmaz diyebildim. Tabi bu benim kendi gözlemlerim sonucu yaptığım bir muhakeme, hala serinin güzel olduğunu düşünüyorum ancak ultra mega süper değilmiş meğersem.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 31 Mayıs 2012, 16:21:27 »
Büyük bir hevesle başladım. Spoiler vermemek amacıyla şöyle diyeyim, o malum kişinin ölümüyle bıraktım. Bir ara devam edeceğim. Başta süper giderken o bölüm ve sonraki ilk bölümde hayal kırıklığına uğramıştım.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 31 Mayıs 2012, 16:26:38 »
Büyük bir hevesle başladım. Spoiler vermemek amacıyla şöyle diyeyim, o malum kişinin ölümüyle bıraktım. Bir ara devam edeceğim. Başta süper giderken o bölüm ve sonraki ilk bölümde hayal kırıklığına uğramıştım.

Ben çok uzun zaman önce bahsettiğiniz olayı takip eden birkaç bölümü izleyip hayal kırıklığına uğradıktan sonra bırakmıştım. Ama bir daha başlamayı hiç düşünmedim (zaten 4 yıldan fazla oldu). Belki güzeldir, ama izleyenlerden bile iyi yorumlar almadığımdan bitireceğimi hiç sanmıyorum. O bitirileceğine merak edilen diğer animeler izlenmeli diye düşünüyorum...

Çevrimdışı TylerDurden

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Mayıs 2012, 17:49:34 »
Bir tanedir bir tane. Soluksuz bitirmişimdir zamanında. Yorumlara baktığımda yarıda bıraktığını söyleyenler olduğunu gördüm. Garip, hiç yarıda bırakılabileceğini tahmin etmezdim.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #70 : 31 Mayıs 2012, 18:16:43 »
Son ana kadar Kira taraftarıydım. Hatta şimdi elime geçse defter babamı öldürmemek kaydıyla aynı yolda ilerlerim diye düşünüyorum.

Spoiler: Göster
Ama koskoca L ölür de salatalık kadar çocuk koskoca Kira'yı devirirse sinir olurum tabi.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 31 Mayıs 2012, 21:44:38 »
Son ana kadar Kira taraftarıydım. Hatta şimdi elime geçse defter babamı öldürmemek kaydıyla aynı yolda ilerlerim diye düşünüyorum.

Ama koskoca L ölür de salatalık kadar çocuk koskoca Kira'yı devirirse sinir olurum tabi.

Kira tabiki sadece o küçük çocuğa yenilmedi. O ve onun çikolata hastası -adını unuttum- arkadaşıyla kurduğu ittifak sonucu yendi ki, ancak böyle bir durumda L'nun seviyesine erişebilirlerdi.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı TylerDurden

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 19 Haziran 2012, 17:15:25 »
 O ve onun çikolata hastası -adını unuttum-

Mello.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 07 Temmuz 2012, 18:51:12 »

Benim gibi düşünen biri çıktı iyi ki.

Benim anlamadığım şey L tek başına Kira'yı alt edemedi, ama N ve M birleşerek Kira'yı alt etti. Bu da demek oluyor ki, L tek başına olduğunda N ve M ittifağından güçsüzdü - ki hayır buna inanmak istemiyorum.

Bunun yerine, Kira N ve M'i L'e göre küçümsedi, böylece kaybetti diye düşüneceğim. Ki sadece düşünmeyeceğim gerçek böyle. Kira o çocukları küçümsedi. Küçümsemeseydi, defterin aslının ve sahtesinin farklı olduğunun öğrenilme ihtimaline karşı bir önlem alırdı. Onca şeyi akıl edecek bir karakter, bunu akıl edemiyorsa, yuh derim.

Kısacası M ve N, L kadar güçlü değildi. Ama hatayı Kira, bu çocukları küçümserken yaptı.

Bildiğim tek şey şu ki, her animede ölmeyi hak etmeyen birileri ölür. L, kesinlikle ölmeyi hak etmiyordu.

Bir de anlamadığım şey şu, birileri sonu güzel değildi diyor da, gerçekten güzel bir sondu.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 05 Ağustos 2012, 16:22:14 »

Benim gibi düşünen biri çıktı iyi ki.

Benim anlamadığım şey L tek başına Kira'yı alt edemedi, ama N ve M birleşerek Kira'yı alt etti. Bu da demek oluyor ki, L tek başına olduğunda N ve M ittifağından güçsüzdü - ki hayır buna inanmak istemiyorum.

Bunun yerine, Kira N ve M'i L'e göre küçümsedi, böylece kaybetti diye düşüneceğim. Ki sadece düşünmeyeceğim gerçek böyle. Kira o çocukları küçümsedi. Küçümsemeseydi, defterin aslının ve sahtesinin farklı olduğunun öğrenilme ihtimaline karşı bir önlem alırdı. Onca şeyi akıl edecek bir karakter, bunu akıl edemiyorsa, yuh derim.

Kısacası M ve N, L kadar güçlü değildi. Ama hatayı Kira, bu çocukları küçümserken yaptı.

Bildiğim tek şey şu ki, her animede ölmeyi hak etmeyen birileri ölür. L, kesinlikle ölmeyi hak etmiyordu.

Bir de anlamadığım şey şu, birileri sonu güzel değildi diyor da, gerçekten güzel bir sondu.

Haklısınız. Yoksa Kira küçücük çocuğa yenilecek kadar gerizekalı değildi. Koskoca L ile atışmalarının olduğu bölümler daha güzeldi tabii ki. Garipti yani. L'in ölümünden sonra devam ettirmeye karar verdiler, sonra da kötü yapmayalım diye bir şeyler sıkıştırdılar araya. Yalnız şunu söyleyeyim, Kira L'in ölümünden sonra çok aptalca davrandı. Aşırı derecede hem de. Öyle böyle değil. Bu yüzden hala devam ettirmelerine kızgınım.

En sonda olan olaylar bana pek üzücü gelmese de, kötü bir sondu diyemem pek.