Kayıt Ol

Shadow of Mordor Geliyor!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Shadow of Mordor Geliyor!
« : 24 Mayıs 2014, 09:21:31 »

Hiç zihinleri ele geçirilmiş orklardan oluşan bir orduyu komuta etmek istediğiniz oldu mu? Şanslınız!

Yüzüklerin Efendisi esintili “Middle-Earth: Shadow of Mordor”un şahane son trailerı, kahramanımız Talion‘ın güçlerinin hikâyedeki etkisini bize sunuyor.

Şimdiye kadar oyunun, gölgelerde gizlenip gizlice adam öldürmeli Assasin’s Creed’in Tolkien versiyonunu sunan bir yapım olacağını sanıyorduk. Ancak Talion daha savaşçı biri gibi görünüyor. Ayrıca Assassin’s Creed’e benzemesin diye de epey uğraşmışlar gibi duruyor.

Umarız bu oyun birer facia olan Yüzüklerin Efendisi oyunları arasına girmez.

Ancak Orta Dünya’nın kafanızı bulandırması için 7 Ekim‘i beklemek zorundasınız. Şimdilik sizleri trailer ile başbaşa bırakıyoruz.

Haber: Burak "Marius" İpek, Onur "DarLy OpuS" Selamet

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Shadow of Mordor Geliyor!
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2014, 13:21:11 »
İçindeki Orta Dünya fanı dertli. Öyle böyle değil, oyuna acayip gıcık oluyorum şu anda. Orta Dünya ile alakası olmayan şeyleri birleştirip birleştirip oyun yapmış adamlar. Alıp oynamaya kalksam tüm bu saçmalıkları görüp kanser olacağım, ömrümden ömür gideceği için rahatsızım.

Şu oyun Orta Dünya'da geçmeseydi, başka bir evrende geçseydi ağzımı açıp tek kelime söylemezdim. Güzel fikirlermiş yapımcı kardeş der geçerdim. Sorun oyuna kendi kafalarına göre mekanikler bulmaları ama bu mekaniklerin gerçek evrene uyup uymayacağını zerre umursamamaları.

ZİHİN KONTROLÜ ALTINDAKİ ORK ORDULARI nedir ya? Ey yapımcı, titre ve kendine gel!

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2014, 15:24:07 »
Al benden de o kadar. İlk duyrulduğu günden beri acayip bir antipati duyuyorum bu oyuna. Mümkünse adını bile görmekten itinayla sakınıyorum. Biz kitapları hafif sağa sola çekiştirmelerine bozuluyorduk, adamlar hepten kafalarına göre değiştirmeye başladı. Rezalet...

Christopher Tolkien, bugüne dek verdiği ve bizim de çevirdiğimiz (reklamları izlediniz) tek röportajında Yüzüklerin Efendisi için, "Babamın bozulmuş eseri," dediğinde biraz yadırgamıştım ama gün geçtikçe adama daha çok hak vermeye başlıyorum.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2014, 17:14:08 »
Bu kadar fanatik olmaya gerek yok bence. Oynanış açısından epey heyecan verici buldum hatta, konusu da pek rahatsız etmedi. Bu kadar keskin sınırlar içinde bakmamak lazım. Orkların zihni neden kontrol edilmesin ki? :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2014, 17:46:30 »
Onur, zihninin kontrolünü kime kaptırdın yine? :) Bak Muti çok doğru bir söz etmiş: "Şu oyun Orta Dünya'da geçmeseydi, başka bir evrende geçseydi ağzımı açıp tek kelime söylemezdim." Yani sistem belli, evren belli, kurallar belli... şimdi kalkıp da böyle uç noktada bir oyun yapmaya ne gerek var ki? D&D olsa sesimi çıkarmazdım yeminle. Şeye benziyor bu... Süpermen'e duvara tırmanma yeteneği vermek. Gereksiz...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 18:22:11 »
İşte bunu kastediyorum ya. Tamamen bağımsız bir yapım olsa idi zevkle oynanacak bir oyunu, sırf sevdiğimiz dünyanın kalıplaşmış kurallarına(?) ters düşüyor diye kabul etmemezlik yapmak bana biraz anlamsız geliyor. Ki Süpermen örneği de çok yanlış, zihin kontrolü Orta Dünya'da hiç yapılmayacak bir şey değil ki? :D Orta Dünya tutarlılığı açısından, "Shadow of Mordor"da başka neler farklı, bilmiyoruz bile. Ancak aykırı gibi hissedilen ilk durumda, beyinlerde kırmızı alarmlar ötmeye başlıyor ve, "Öyle şey mi olur, yok-say!" denilerek defter kapatılıyor.

Orta Dünya'yı ben de severim. Birbirleriyle sevgiyle kucaklaşan afacan Orklar görmek beni de rahatsız eder. Ama şu durumda böyle bir olay söz konusu değil, yeniliklere açık olmak lazım. Kimse kutsalınıza küfretmedi, sadece birkaç yeni olay var ortada. "Shadow of Mordor"u merakla bekliyorum.  :)

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2014, 19:10:55 »
Tamamen bağımsız bir yapım olsa idi zevkle oynanacak bir oyunu, sırf sevdiğimiz dünyanın kalıplaşmış kurallarına(?) ters düşüyor diye kabul etmemezlik yapmak bana biraz anlamsız geliyor.

Oyunu yapanlar "Orta Dünya oyunu yapıyoruz!" diye ortaya çıktığı zaman, o oyunu kafadan alacak bir Orta Dünya fanı kitleyi bir anda kazanmış oluyorlar. Hem de hiçbir şey yapmalarına gerek olmadan. Çöp bir oyun yapsalar bile o oyun bu fan kitle tarafından alınıyor. Bunu nerden biliyorum, çünkü tüm tepkime rağmen oyunu çıktığı anda olmasa bile bir şekilde alacağım. Eğer lore'u çok feci katlettiklerini görürsem oyunu bitirdikten sonra silip verdiğim dolarlara yanacağım.

Eğer fikirlerine gerçekten güveniyorsa, "Biz çok güzel bir gameplay yaptık, şöyle yaptık şunu yaptık bik bik..." desinler. "Orta Dünya'da geçen yeni bir kahraman, ork zihni kontrol edip suikast yapıyor holey!" demesinler. Oyunun temelini madem Orta Dünya üstüne kurmasınlar, tamamen yeni bir evrenle gelsinler. Oyun güzelse gerçekten geçtiği evrenden bağımsız olarak satacaktır, başarılı olacaktır.

Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum, farklı kelimelerle tekrar söyleyeyim. Yeni bir fikrimülk çıkarıp sadece onun başarısıyla ilerlemektense "Orta Dünya" ya da başka bir marka adının arkasına saklanıp o markadan bağımsız, uydurma şeyler dolu bir oyun çıkaran yapımcı benim gözümde değerini yitiriyor. Buna da tepkimi dile getiriyorum.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2014, 01:18:41 »
Ejderha Mızrağı serisinde bir Merdivenaltı Ejderhaları romanı çıkmadı. Disney Star Wars'a ait tüm romanların, oyunların(Kyle Katarn nasıl canon olamaz?) ve genişletilmiş evrenin non canon olduğunu açıkladı. Bunlar neden oluyor? Cevap basit tabi ki para için.

Bu oyun içinde Lotr ile ünlü mmporg World of Warcraft Wrath of the Lich King'in birbiri ile harmanlanması olarak düşünüp, keyfimiz isterse oynayabilir yada yok sayabiliriz.

Maalesef tüketim toplumu ayakta kaldığı sürece bizim yüce tuttuğumuz çoğu değerleri farklı harmanlamalar ve versiyonlarla elbette göreceğiz.

Şahsen ben bu oyunu görmezden gelecek olsam da(her ne kadar bunun sebebi bilgisayarımın büyük ihtimalle oyunu kaldıramayacak olması ve vakit yetersizliği olsa da :) ), bu oyundan zevk alacak insanları da tenkit etmemeyi düşünüyorum. Sonuçta insanların seçimlerine saygı göstermek gerek. Her ne kadar zevkimize hitap etmese de arada farklı bakış açılarının da zararı olmaz.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı vukat

• *
  • 16
  • Rom: 0
  • Hey You.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2014, 21:25:42 »
İlk duyduğumda çok sevinmiştim hala mutluyum ancak söylentilere göre oyun motoru Assasin's Creed'den çalıntı diyorlar Ancak bir bilgim yok.
Orta Dünya İle İlgili bir oyun gelmesi her zaman sevindirmiştir zaten beni