Kayıt Ol

Mount & Blade

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Mount & Blade
« : 13 Ağustos 2008, 16:38:26 »

Mount & Blade Ankara'da oturan bir Türk çiftin çalışmalarıyla ortaya çıkmış bir Ortaçağ RPG oyunudur. Oyun ilk çıktığında baya bir ismi duyulmuştu. Sonra gittikçe geliştirildi ve şimdi beta versiyonu 0,960 yayında. Oyunu Kendi Sitesi'nden indirebilirsiniz, tabi Level 6'ya kadar sonrasında Lisans Anahtarı satın almalısınız onu da kendi sitesinden yapabilirsiniz. Lisans Anahtarını bir kez aldığınızda bir sonraki sürümlerde de bedava kullanabiliyorsunuz. Oyun Versiyon 2 ye geldiğinde Online olacakmış o yüzden satın almay bakın şimdi ucuzken derim.

Oyunun özelliklerine geçelim. Karakter yaratırkenki seçimler çok geniş olmasa da güzel. Yani seçimler geniş belki ama verdiği şeyler pek farklı değil. Sonra karakterinizin yüz tipini seçiyorsunuz bu kısım oldukça geniş (Fifa Oyunlarına benziyo). Oyunda 4 Krallık var, Kergitler, Nordlar, Vaegirler, Svadyalılar(eksik yazmışsam düzeltin). Bu krallıkların hiçbirine katılmadan yaşayabilirsiniz ama iyi olmaz çünkü etrafta fethedilecek çok kale ve şehir var ve her yerden ordular geçiyor.

Ben Vaegirlere katıldım, bir Krallığa katıldığınızda, size bir köy veriyor ve bu köyün eski sahibi olan Lord'la aranız kötüleşiyor. Olsun o da sizin krallığınızdan olduğundan dolayı size bişey yapamıyor. Neyse, köyünüzden vergi toplayabiliyorsunuz sonra o köye okul, değirmen gibi şeyler yapabiliyorsunuz. Baya güzel bir özellik (gerçi ben daha yapamadım).

Zaman ilerledikçe ve karakteriniz geliştikçe ordunuzu da çoğaltabiliyorsunuz. Benim ordum maksimum 45 kişilik şu anda. Ama yetiyor hiç adam kaybetmeden 85 kişilik Nord ordusunu yendim huwhuww.

Bir kaç da resim koyiyim.

Spoiler: Göster

Bu benim savaşım :P

Bunlar da resmi sitesinden fotoğraflar.

try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mount & Blade
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2008, 16:45:56 »
Şu an internet olmadan oynanabiliyor yani, single player olarak?
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2008, 16:48:53 »
Evet şu anda öyle ben Online olacağını da kesin bir yerden duymadım zaten. İndir bilgisayarına yükle Hakan abi çok güzel bir oyun.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2008, 17:21:53 »
Oyunu değilde forumu çok beğendiğimi söyleyebilirim. Teması çok hoş, özellikle bugünlerde gördüğüm en iyi tema diyebilirim. (Bizimkinden iyi olmasın.. :P)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2008, 17:28:13 »
Çok kişi tarafından tavsiye edilmişti,ama fırsatım olmadı hiç,listemde bu oyun :uhe

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2008, 12:37:15 »
Genelde oyun dergilerinden kötü bir not almıştı. Ha şimdi denilebilir, "Oyun dergilerine göre mi oyun beğeniyorsun," diye, bende cevaben kesin bir şekilde "Evet," derim. Bunu çok tecrübe ettim, hep aldığım bir oyun dergisi var ve sanırım yazarlarının oyun zevki ile benimkiler aynı. Nadiren dergide ya da oyun sitelerinde araştırmadan önce oyun satın alırım ve aldığım zamanlarda da beğenmediğim oyunlar oldu. Şu ya da bu şekilde eleştirdim, oynarken sıkıldım sinirlendim falan ve sonra oyunun incelemesine dergiden baktım ki aynı şeyleri söylemişler ve hakettiği düşük notu vermişler. Bir başkası için oyun dergileri ölçüt olmayabilir ama benim için ölçüttür. İşte bu oyunuda bu yüzden almadım, zaten ekran görüntülerinden de pek hoşlanmadım. Zaten ben Hack'n Slash'den pek hazetmem, Diablo'ya zor katlanmış, Titan Quest ya da Sacred oynarken uykuya dalmış bir insanım. Yani bu türde kral sayılacak şu üç oyunda bile bu hallere düştüysem Mount&Blade'de ne olurum bilmem. Tabii oynamadan bir şey demek istemiyorum, Assasin's Creed olayından yeterince ders aldım ama seveceğimi düşünmüyorum, ve onu oynayana kadar da daha birçok oyun var listemde.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2008, 20:37:11 »
Hmm ilginç, ben pek kötüleyen birini görmemiştim oyunu. Eğer sıkılmaktna bahsediyorsan başlama zaten. Hack'n Slash dediğin araba yarışı gibi bir şey oluyo bir süre sonra hep aynı şeyleri yapıyorsun. Bu M&B de sıkıyor bir süre sonra doğal olarak, zira hep aynı şeyleri yapıyorsunuz.

Ama okuduğum yorumları hep olumluydu benim yorumumu da sorarsanız 7/10 derim. Oyun çok basit bir şekilde 2 kişi tarafından programlandığı ve anladığım kadarıyla para için değil de biraz eğlence için yapıldığından dolayı farklı ve eğlenceli geliyor. Zaten yaklaşık 3 yıl boyunca oyunun kutulusu yoktu betaydı indiriyordunuz. Daha geçen günlerde çıktı kutulusu.

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2010, 21:45:18 »
çok zevkli bir oyun ama hileleriyle bir anda anlamsızlaşabiliyor. Gerçi bir çok oyun için geçerli bu ya, neyse..

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2010, 20:18:20 »
Ek paketi yayınlandı bundan bir kaç ay önce. Mount&Blade: Warband. Tek oyuncuda yenilikler, görsellikte hafif bir gelişme ve en önemli çoklu oyuncu olayı var. Aldığı puanlar ise ortalama 8/10. Benim notum da bu olurdu, zevkli oyundur. Tek sıkıntısı çok bug olmasıydı, ama deli gibi bug düzeltiyorlar. Teknik desteği birçok büyük firmanınkinden daha iyi.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2010, 14:04:44 »
Warband ı aldığımızda illaki online oynamak zorundamıyız ?
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Mayıs 2010, 15:07:42 »
Warband ı aldığımızda illaki online oynamak zorundamıyız ?

Hayır, Tek oyuncu olarak da oynanıyor ki eskisine göre hayli geliştirilmiş.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Mayıs 2010, 15:17:50 »
Hım , süper o zaman ya.
Güneş doğacak, açacak çiçek...