Kayıt Ol

Dune - Frank Herbert

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dune - Frank Herbert
« Yanıtla #75 : 06 Eylül 2015, 21:40:24 »
Bildiğim kadarıyla Dost Körpe'nin çevirisi gözden geçirilmiş versiyonuyla yeniden olacak.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 06 Eylül 2015, 22:52:58 »
İthaki'nin basımı da Dost Körpe'ye ait olacak diye biliyorum. Ama serinin kitaplarını İthaki'nin tek tek çıkartmasını beklemektense eksikliği yoksa Kabalcı'dan tüm seriyi bir anda almak daha mantıklı geldi. Bu başlıkta daha önce Kabalcı yerine Sarmal tercih edilmesi önerilmiş merak ettim eksikliği düzeltildi mi diye.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 07 Eylül 2015, 00:59:40 »
Körpe'nin yeniden düzenlemesi sonucunda ortaya çıkan Gormenghast'a bayılmıştım. Bence bekleyin yeni baskıyı.

Çevrimdışı zuko

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 07 Eylül 2015, 01:32:05 »
Serinin ilk üç kitabını Kabalcı'dan okumuştum. Çeviri konusunda sıkıntı görmedim, rahatlıkla okunabilir. Devam kitaplarına da Kabalcı'dan devam etmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 09 Eylül 2015, 23:55:11 »
http://www.kitapyurdu.com/kitap/dune/375312.html&manufacturer_id=1569 Ön siparişe gelmiş. Yalnız ne kadar pahalıymış. Kabalcı baskıları ne güzel ucuzdu.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 10 Eylül 2015, 01:18:48 »
karton kapak olmasına rağmen benim için de pahalı, Kabalcı'nın basımı daha cazip

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 10 Eylül 2015, 20:28:58 »
Oğul Herbert'ın yazdığı "Hunters of Dune" ile "Sandworms of Dune" da basılacak mı, acaba ?
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 11 Eylül 2015, 08:29:18 »
Oğul Herbert'ın yazdığı "Hunters of Dune" ile "Sandworms of Dune" da basılacak mı, acaba ?
Bu haber son zamanlarda duyduğum en iyi haber olabilir. Bu iki kitap Dune serisinden Türkiye de yayınlanmış on iki kitabın dışın da mı? Eğer öyleyse niçin basılmadı hala? Ronin'in sorduğu soruyu soruyu bir kere de ben sormak istiyorum "Oğul Herbert'ın yazdığı "Hunters of Dune" ile "Sandworms of Dune" da basılacak mı, acaba ?"
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 11 Eylül 2015, 10:02:37 »
Bahsettiğim bu iki kitabı, Baba Herbert öldükten seneler sonra, Oğul Herbert "Dune 7" nin tamamlanmamış bir kopyasını bulduğunu söyleyerek yazdı. Hatta o dönemde kitaplar için 3m $ aldığı falan söyleniyordu. Aslında kitaplar hakkındaki yorumlar çok parlak değil ama bence seriyi nihayete erdirmek lazım. Hatta ve hatta basılmaları için bir kampanya düzenlense tadından yenmez...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 11 Eylül 2015, 10:59:17 »
Hayatta sıkılmadan severek okuduğum serilerden biri Dune serisi. Muhteşem bir eser. Bilimkurgu, sosyoloji, psikoloji, din, felsefe, hayatta ne varsa onlarda var. Oğul Herbert istediği parada haklı bence... O nedenle Dune ait bu kitapların devamı varsa almak ve okumak isterim. Ne zaman bu konu açılsa söylediğim gibi... Adam bir deha kocaman devasa bir evren kurmuş. İmreniyorum, hatta kıskanıyorum yazdıklarını...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #85 : 12 Eylül 2015, 21:39:58 »
Dune'un yeni baskısını heyecanla bekleyenler! ÖN OKUMASINA göz atmaya ne dersiniz?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 12 Eylül 2015, 22:31:08 »
O değil de kapağı her gördüğümde Metis basıyor kitapları zannediyorum. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 12 Eylül 2015, 23:00:08 »
Kabalcı ve İthaki basımlarının ön okumaları arasında İthaki daha güzel ve akıcı görünüyor. Aynı çevirmen olmasına rağmen çevirinin gözden geçirilmesi fark etmiş.
Dikkatimi çeken orjinalinden sadece bir kaç satıra baktığımda ithaki'de kelime ekleme yapılmış. Çevirmenin böyle yapması normal mi?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #88 : 13 Eylül 2015, 10:08:24 »
Daha kolay anlaşılması için yapmış olabilir. Bazen kaçınılmaz oluyor.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 03 Ekim 2015, 09:59:09 »
İthaki'nin çıkardığı kitap, serinin ilk kaç kitabını içeriyor acaba?
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”