Kayıt Ol

Assassin's Creed

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Assassin's Creed
« : 08 Eylül 2008, 16:56:19 »
                                                     Assassin's Creed

Alman İmparatoru Friedrich Barbarossa, Fransız Kralı Philippe Auguste ve İngiltere Kralı Arslan Yürekli Richard, Türkiye Selçukluları'nın fetih konusundaki başarılarının ve Avrupa'ya olan ilerlemelerinin getirdiği baskı ve hırs ile birlik olurlar ve Anadolu'ya doğru akına başlarlar. Üçüncü Haçlı Seferi adını alan bu akın diğer seferler gibi başarısızlıkla sonuçlanacakmış gibi görünürken; seferin hüsranla sona ermesine bir yıl kala, yani 12. yüzyılın sondan dokuzuncu yılında, 1191 yılında İngiltere'de Arslan Yürekli Richard'ın habersiz olduğu planlar vardır: Suikastçı Altair, yönlendireceğimiz kişi, kaos ortamını kendi güçlerini ve beynini kullanarak yenecektir. Richard'ın skolastik atmosferli ülkesini çıkmaza ve geriye götüren adamlarının temizlenmesi için şimdi tam zamanıdır.

Assassin's Creed, Türkçe anlamı "Suikastçının İnancı" olan ve yukarıda özetlediğimiz konuyu ismiyle özetleyen bir aksiyon oyunu. Prince of Persia: Sands of Time'ın arkasındaki kişilerin oluşturduğu ekip tarafından PlayStation 3 için hazırlanan oyunun baş suikastçısı Altair, tıpkı Prince gibi bir süper kahraman yapısında yaratılmış fakat normal bir insandan hiçbir farkı olmayan karizmatik bir karakter. Aynı Prince'in olduğu gibi atletik, çevik, dinamik bir yapıya sahip ve hoplamayı zıplamayı hayat felsefesi edinmiş. Kafası dahil tüm vücudunu saran beyaz kıyafeti, bileğindeki bıçağı ve boynunu hafif bükerek yakaladığı karizmatik duruşuyla Altair 2007 yılının en etkileyici oyun karakterlerinden biri olacağa benziyor.

Uygarlık olarak doğunun batıya oranla çok daha üstün olduğu Orta Çağ dönemlerinde, gittikçe gelişen doğuyu çekememesine rağmen Papa'nın ve kilisenin başarıyla yaydığı skolastik düşünce sebebiyle geri kalmış taraf olmaktan kurtulamayan Avrupa'da demokrasiden, özgürlükten, hak arayıcılıktan eser yoktu ve bu kaos ortamından kurtulmak isteyenlerin yapabileceği hiçbir şey yoktu. Hak arayan, ağzını açan, özgürlük isteyen ve düşünebilen herkes idama mahkum edilip cellatların eline verilirdi. Bu düzene bir dur demek isteyen Altair, tek başına bir amaç edinir: Skolastik düşüncenin tüm temsilcilerini safdışı etmek ve İngiltere başta olmak üzere tüm Hristiyan dünyasını refaha kavuşturmak. Bu amaca ne dilekçe yazarak, ne hakkını arayarak, ne de insanları uyandırarak ulaşabilir. Yapabileceği tek şey, izini belli etmeden suikastçılık yapmak. Bizim oyunda yapacağımız da bu, Altair'in atletik vücudu sayesinde hızlıca hareket edip işlerimizi çabucak hallederek bir şekilde ortamdan sıvışmak ve ortadan kaybolmak. Bu açıdan, oyuna Prince of Persia ve Hitman karışımı diyebiliriz.

Alıntıdır...!!!

Eleştiriler:
Assassin's Creed'in kendini sık sık tekrar eden oyun içi yan görev tasarımlarından dolayı olumsuz yönde eleştiriler almıştır.
Özel Yorum :
Eleştirilere rağmen gerçekten çok hoş bir oyun şiddetle tavsiye edilir...

Assassin's Creed'den Bazı Resimler :

....
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2008, 17:27:23 »
Hikayesi çok sansasyonel. İlgimi çekmişti, ancak sistem gereksinimleriyle ilgili teste tabi tuttuğumda kendimi, minimum gereksinimlerin yarısını anca geçebildim :D Bilgisayarımın içine edeceğini düşündüğüm için almadım. Ama sanırım biraz Prens of Persia havası var.
try again fail again fail better

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2008, 18:03:10 »
Hikayesi çok sansasyonel. İlgimi çekmişti, ancak sistem gereksinimleriyle ilgili teste tabi tuttuğumda kendimi, minimum gereksinimlerin yarısını anca geçebildim :D Bilgisayarımın içine edeceğini düşündüğüm için almadım. Ama sanırım biraz Prens of Persia havası var.
Evet o havayı barındırıyor sadece arkadaş PS3te oynarken birazcık seyretme fırsatım oldu bayağı atraksiyonlu bir oyun olmuş bu... Konu da ilginç evet... Neyse oynamayan herkese oynamasını oynayamayanlara da benim gibi hiç yoktan seyretmesini tavsiye ediyorum... Saygılar... :P

Çevrimdışı kmkalyy

• *
  • 12
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2008, 18:41:28 »
Ben bu oyunu abim bilgisayarını eve geitrdiğinde oynamıştım ...Harika görüntü grafiklerinin yanında oyunun işleyişini ve konusunu da beğnedim.. Herkes öneririm yani harika bişey :o :o
tıkırdatanlar tıkırdamazzz!!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2008, 09:49:37 »
İşte benim oyunum. Zaten topu topu iki oyun oynuyorum. Bir gün abimde benle nete gelmek istedi. O arada tutturdu "hadi yeni oyunlar var mı bir bak, hadi hadii!!" diye. Ubisoft'un sitesine girdim ve çok iyi hatırlıyorum üst sol tarafta şu bizim kahramanımızın resmi. Dedim ahanda yeni Prince of Percia geliyor.

İşte sonra videolarından, tanıtımlarından falan dahada bir tutulur oldum. Velakin şu anda elimin altında bulun PC ile değil bu oyunu açmak, yükleme esnasında bile çökeceğinden korkuyorum... :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2008, 14:05:08 »
Hikaye ve kurgu mükemmel, grafikler zaten mükemmel. Ama nedense beni pek sarmadı. ;D Gerçi kafede bir kere şöyle bi öylesine oynadım, biraz incelesem beğeneceğime eminim.

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2008, 21:46:25 »
yeni bi laptop alacam ve bu oyun kesinlikle sistem kriterım olmayı başardı :D

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2008, 21:38:49 »
Hikaye ve kurgu mükemmel, grafikler zaten mükemmel. Ama nedense beni pek sarmadı. ;D Gerçi kafede bir kere şöyle bi öylesine oynadım, biraz incelesem beğeneceğime eminim.

Bir zamanlar böyle demişim.

Ve bu yüzden kendimi hiç affetmeyeceğim.  ;D

Bu oyunu eskiden internet kafede oynamıştım ve bileceğiniz üzere başlarda en az bi yirmi dakikalık film ve konuşma kısmı var. Zaten o beni sıkmıştı, sonra da oyunu daha ilk aksiyon sahnesine bile girmeden hemen kapatmıştım. Bilirsiniz kafede oyun oynayınca böyle herşeyi sıkışık yapmak zorundasınızdır, kendinizi öyle hissedersiniz. Sanırım oyunu sevmeyişimiin nedeni buydu, ama bu geçerli bir neden değil, sonuçta oyunu o kadar oynamakla (ona oynamak denirse tabii) nasıl hemen oyunla ilgili yargıya varabildim, işte o benim aptallığım. Şimdi ise oyunu kendi laptopuma yükleyip taaa sonlarına kadar oynamış biri olarak şunu diyorum:

Bu oyun hayatımda gördüğüm EN İYİ aksiyon oyunu.

Grafikler, sesler, muhteşem oynanabilirlik, bir film izliyormuş gibi oynadığın dövüşme sahneleri, artistik hareketler, akrobatik hareketler ve bunların kolay kontroller ile yapılabilir olması, ve böyle bir oyunda kamera açılarının mükemmel seçilmiş olması. Süper bir oyun yahu, anlatamıyorum. Tamam bir süre sonra oynanış ve görevler genel olarak tekrar ediyor ama işin garip yani oyun beni öyle büyülediki bu tekrarlayan şeylerin oyunu benim gözümde monotonlaştırması gerekiyorkan ben her aksiyona girişimde heyecanlanıyor, bir çatıdan diğerine her atlayışımda, bir adamı sessizce, bileğimdeki bıçakla her öldürüşümde aynı heyecanı ve hazzı hissediyorum. Süper bir oyun, süper bir oyun, süper bir oyun... Ubisoft budur işte ya, en sevdiğim beş oyun arasına rahatça giren HEROES serisi de bu firmanın, heyecanla oynadığım F.E.A.R da bu firmanın Assasin's Creed de bu firmanın, daha ne olsun. Bioware'den sonra favori oyun firmamdır arkadaş, bu kural değişmez, iki kere iki dört.

Bu oyunu alın, bulun, edinin, oynayın, bitirin bir daha oynayın, sevin okşayın, şefkat kanatlarınızı gerip beraber yatın. Daha ne diyeyim.

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2008, 11:40:16 »
Bir zamanlar böyle demişim.

Ve bu yüzden kendimi hiç affetmeyeceğim.  ;D

Bu oyunu eskiden internet kafede oynamıştım ve bileceğiniz üzere başlarda en az bi yirmi dakikalık film ve konuşma kısmı var. Zaten o beni sıkmıştı, sonra da oyunu daha ilk aksiyon sahnesine bile girmeden hemen kapatmıştım. Bilirsiniz kafede oyun oynayınca böyle herşeyi sıkışık yapmak zorundasınızdır, kendinizi öyle hissedersiniz. Sanırım oyunu sevmeyişimiin nedeni buydu, ama bu geçerli bir neden değil, sonuçta oyunu o kadar oynamakla (ona oynamak denirse tabii) nasıl hemen oyunla ilgili yargıya varabildim, işte o benim aptallığım. Şimdi ise oyunu kendi laptopuma yükleyip taaa sonlarına kadar oynamış biri olarak şunu diyorum:

Bu oyun hayatımda gördüğüm EN İYİ aksiyon oyunu.

Grafikler, sesler, muhteşem oynanabilirlik, bir film izliyormuş gibi oynadığın dövüşme sahneleri, artistik hareketler, akrobatik hareketler ve bunların kolay kontroller ile yapılabilir olması, ve böyle bir oyunda kamera açılarının mükemmel seçilmiş olması. Süper bir oyun yahu, anlatamıyorum. Tamam bir süre sonra oynanış ve görevler genel olarak tekrar ediyor ama işin garip yani oyun beni öyle büyülediki bu tekrarlayan şeylerin oyunu benim gözümde monotonlaştırması gerekiyorkan ben her aksiyona girişimde heyecanlanıyor, bir çatıdan diğerine her atlayışımda, bir adamı sessizce, bileğimdeki bıçakla her öldürüşümde aynı heyecanı ve hazzı hissediyorum. Süper bir oyun, süper bir oyun, süper bir oyun... Ubisoft budur işte ya, en sevdiğim beş oyun arasına rahatça giren HEROES serisi de bu firmanın, heyecanla oynadığım F.E.A.R da bu firmanın Assasin's Creed de bu firmanın, daha ne olsun. Bioware'den sonra favori oyun firmamdır arkadaş, bu kural değişmez, iki kere iki dört.

Bu oyunu alın, bulun, edinin, oynayın, bitirin bir daha oynayın, sevin okşayın, şefkat kanatlarınızı gerip beraber yatın. Daha ne diyeyim.

ahaha süper bi yorum :D ben de bu hafta yükleip oynayacaım inş..tabi ders de çalışmam gerekior bakalım nası edecem :S

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ekim 2008, 14:04:18 »
Valla ben bi internet kafede buldum oyunu bakalım oynayabilecekmiyim :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2008, 01:12:11 »
ben yükledim oyunu ama en başta şu shift ile kadınları hafiften ittirp testilerinin kırılmamasını sağlayaraktan geçme kısmını geçemedim ;D

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2008, 10:22:54 »
ben yükledim oyunu ama en başta şu shift ile kadınları hafiften ittirp testilerinin kırılmamasını sağlayaraktan geçme kısmını geçemedim ;D

İnternet kafede ilk oynadığımda ben de biraz zorlanmıştır orada ama sonradan anladım ki orda yapılması gereken shift tuşuna basık tutarak ilerlemekmiş.  :D Sonrasında o otomatikman adamları kenara itiyor zaten. Amaaan o özellik oyunda bir işe yaramıyor ki, sadece takip sahnelerinde falan iyi oluyor.

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ekim 2008, 11:12:38 »
İnternet kafede ilk oynadığımda ben de biraz zorlanmıştır orada ama sonradan anladım ki orda yapılması gereken shift tuşuna basık tutarak ilerlemekmiş.  :D Sonrasında o otomatikman adamları kenara itiyor zaten. Amaaan o özellik oyunda bir işe yaramıyor ki, sadece takip sahnelerinde falan iyi oluyor.

tamam bugün biraz daha uğraşım bakim yapabilirim inş. :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2008, 00:32:21 »
yükledim oynuorum biraz sıkıntı geldi dandik görevlerle uğraşmaktan ama bu da bnm suçum..bi kudüs'e gidemedim daha..yolda Türkçe konuşan adamlar ve Türk bayrağı görünce şoke olmuştum ama şmdi hikayeyi okuyunca anladım nedenini:) adam öldürmek zevkini hiç bi oyunda bu kdr tatmin edici bi şekilde yaşamamıştım :D(sadistmiim ne)...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2008, 12:19:27 »
yükledim oynuorum biraz sıkıntı geldi dandik görevlerle uğraşmaktan ama bu da bnm suçum..bi kudüs'e gidemedim daha..yolda Türkçe konuşan adamlar ve Türk bayrağı görünce şoke olmuştum ama şmdi hikayeyi okuyunca anladım nedenini:) adam öldürmek zevkini hiç bi oyunda bu kdr tatmin edici bi şekilde yaşamamıştım :D(sadistmiim ne)...

Hikayeyi nerede okudun bana da söylesene.  :D