Kayıt Ol

Eurovision'da SOAD Yok.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eurovision'da SOAD Yok.
« Yanıtla #15 : 11 Ocak 2009, 20:10:14 »
Abi sen hiç Monty Python ya da South Park izlemedin galiba. Adamların bir tek devletlerinin analarını ellemedikleri kalıyor :D . Dinlerine, tarihlerine yaptıkları "eleştiriler" çok ağır ve bir o kadar da doğru. İşte 301 de bizde bu durumu engellemeye yönelik bir çalışma. Ve ben şu anda SOAD'la ne alakası olduğunu bile çözemedim. İşte genel olarak hiç ir alakası olmayan konulara alet edilecek o 301 tüm eleştiriler susturulacak.

Neyse fazla uzatmamak lazım tabi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Ocak 2009, 20:23:31 »
301'i neden konuştuğumuzu Herr'e soracaksın. Birde şu Kürtlere bilmem ne yaptı diyor arkadaşlar. GAP projesi hangi şehirleri kapsıyor birisi bana açıklayabilir mi? Ardından yeşil kart hangi şehirlerde daha yoğun kullanılıyor bunu açıklasın. Ardından bana neden hocaların ve doktorların Doğuya gitmekten korktuğunu anlatabilir mi biri? Neden bu insanlar can korkusu yaşıyor. Pkk onları öldürdüğü için olabilir mi? Peki yine hariçten gazel okudğunuz için 1990larda Kuzey Irakta zarar gören Barzani ve Talabaniye kim yardım etti biri bana açıklayabilir mi? Savaş Mağdurları olan Kürtler hangi ülkede sıgınmacı olarak kaldı? Hangi ülke bu insanlara ilgilensinler diye özel doktorları seçip(tanıdığımız doktorlar hemşireler) yerleştikleri kamplara gönderdi? Bastırmaya çalışan devlet oraya ülkenin en büyük projesini yapar mı? Köylere bile elektirik su çıkartır mı? Cahilce, Kulaktan dolma hikayelerle gelmeyin karşıma. Bilgi Belge Döküman şahit ile gelin. Amerika ile biz bir tutulmayız. Çünkü Amerika Eyaletlerden oluşan federatif bir devlettir. Şu anda çok zengin olduğu için tüm farklı kimlikten gelen insanlar mutluluk içinde yaşamaktadır. Ancak ne zaman ekonomisi kötüye giderse o zaman işler değişir. Bizse bir ulus devletiyiz. Ulus devleti ile Federatif devlet arasında fark vardır. Aynı Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki farklar gibi.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2009, 08:55:14 »
Konuya karışmayacağım, kendi kendine biter dedim fakat görüyorum ki olay siyaseti bile aştı.

Burada Eurovision yarışmasına System of the Down grubunun katılmayacağı haberi verilmiş. Buda demek oluyorki insanlar ister katılmadığına üzülür, ister rakip olarak bizi geçebileceği düşüncesi ile sevinir. Burası Türk milliyetçiliğini aşılayan siyasi site değil. Herkes istediği görüşü yazmaya muktedirdir. Eğer grup seviliyorsa ve seven kişiler katılmadığına üzüldüğünü belirtiyorlarsa onları suçlayamaz ve yargılıyamayız. Herkesin düşüncesi farklıdır ve burası farklı düşüncelerin buluştuğu bir ortamdır.

Hepimizin bu siteye girmekteki asıl amacının "fantastik edebiyat" olduğunu bir kez daha hatırlatıyor, konunun uzaması halinde kesin bir şekilde sonlandırılacağını dile getiriyorum.

İyi günler.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Ocak 2009, 19:57:44 »
Bir yandan sevindim bir yandanda üzüldüm açıkçası.Sevindim çünkü;gördüğüm en güçlü rakip Ermenistan'dı ki zaten SOAD'la girselerdi alırlardı diye düşünüyorum.Üzüldüm çünkü SOAD'ı görmeyi çok istemiştim.Kesinlikle 1. Ermenistan gözüyle bakıyordum ama...
Neyse ne olacak çok merak ediyorum bu sene.Düm Tek Tek dediler yarıldım zaten.:P

Çevrimdışı laklak luna

• **
  • 142
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Ocak 2009, 13:53:55 »
ya ben sevindim katılmamasına çünkü böyle bi yarışmaya siyaset bulaşmaması gerekio ztn artık iicene cıcıını çıkardılar bi de onu yapsalar...

I'm Usagi Tsukino, 16 years old,
in the first year of high school.
I'm a bit rash and a crybaby but,
I'm actually an agent of love and justice,
Pretty Sailor Soldier,
Sailor Moon.