Kayıt Ol

Do'Urden Ailesi

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Do'Urden Ailesi
« : 17 Kasım 2008, 20:24:33 »
Malice Do’Urden

Do’Urden evinin matronudur.3 kız ve 3 oğlu vardır.Hedefi tüm evlere hükmetme ve Lloth’un en iyi rahibesi olmak.Ama planları Drizzt’i doğurduğundan sonra pek iyi gitmemiştir.Lloth’un güvenini kaybetmiş ve kızı Briza tarafından öldürülmüştür.

Briza Do’Urden

Do’Urden evinin en büyük kızıdır.Annesiyle amacı aynıyken doğal olarak annesinin yerini almak istemektedir.Elinin kesilmesi Drizzt’in hatırasıdır.İyimserlik yönü yoktur.Elinde kırbaçla dolaşır.Erkeklerden tiksinir.

Vierna Do’Urden

Drizzt’le öz kardeşlerdir.İçimde iyimserlik vardır ama dışarı vuramaz.Daha sonraları Lloth’un rahibelerinden biri olur.Bir evin saldırması sonucu o evin himayesine girer.Drizzt’e 10 yıl bakmıştır.İlerleyen sürede okulda çalışmıştır.

Nalfein Do’Urden

Do’Urden evinin en büyük oğludur.Büyücüdür.DeVir evine saldırırken kardeşi Dinin tarafından öldürülmüştür.

Dinin Do’Urden

Nalfein’i öldürdükten sonra en büyük oğul o olmuştur.Drizzt’i sevmemektedir.Tam bir itaakattır.İlerleyen sürelerde okulda çalışmıştır.

Drizzt Do’Urden

Zaknafein’in oğludur ve Zak’ın içinde olan iyimserliği almıştır.Yeraltı yaşamın ona göre değildir.Yani yeraltı yaşamının tabularını yıkmak istemektedir.Büyücü olarak yetiştirilmek istenen Drizzt Zak sayesinde dövüştü olarak yetişir.Çok iyi bir dövüşcüdür.Ve hikaye Drizzt’in masumiyetinin başına getirdikleriyle devam eder :P

Tüm aile neredeyse Drizzt’in düşmanıdır.

Kısaltılmış bilgilerdir.Daha fazla genelleme için Drizzt'in düşmanları konusuna bakabilirsiniz.

Maya Do’Urden hakkında bişey yazmadım.Hatırlamayamıyorum.Kitaplara şöle bir baktım ama sağlıklı olmadı.

Bişeyler eklemek isteyen eklesin.Yanlışlarım varsa affola. (üçlemeyi bitireli 3 yıl oldu da xD)

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
Ynt: Do'Urden Ailesi
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2008, 22:22:58 »
He ya Maya'yı bende unuttum, işi neydi :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2009, 00:29:56 »
Drizzt Do'Urden'in Maceraları'nın ilk kitabını okumuştum geçen gün.

O masum, sevimli Vierna nerelere gitmiş öyle yahu, Briza'dan bir farkı kalmamış. Pek içerledim doğrusu. :P

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2009, 20:40:02 »
Viernanın bana göre en başlarda iyiliği yoktu
olsaydı bile drizztin maceraları serisinde tamamen kaybetmiş ne yazıkki :(
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2009, 11:06:03 »
Viernanın bana göre en başlarda iyiliği yoktu
olsaydı bile drizztin maceraları serisinde tamamen kaybetmiş ne yazıkki :(

Zak'ın kızı ve Drizzt'in öz kız kardeşi olduğundan dolayı bir iyilik parıltısı görmüştüm ben içinde. Ama onu da söndürdüler tabii ki. ;)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2009, 12:21:55 »
İlk üçlemedeki (Kara Elf) haline iyi mi diyorsunuz anlamadım şimdi?
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2009, 14:28:01 »
Aslında iyiden ziyade diğer dişilere göre daha iyi davrandı Drizzt'e. Yani bir briza gibi kaşının altında gözün var diyerek kırbacına yapışmıyordu. Sanırım ilerde Brizayıda geçiyor arkadaşların anlattığına göre.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2009, 16:44:52 »
Maya'nın rolü önemliydi aslında. Yanlış hatırlamıyorsam en küçük kız kardeşti o.
Spoiler: Göster
Dinin'e Nalfien'i öldürmesin de yardım etmişti.Hatta bu olayı ört pas eden de oydu.Dinin'in suç ortağı diyebiliriz ona.

Vierna, Drizzt gibi mor gözleri olmasa da, iyiydi bence. Bir dorw kadını olarak özüne göre fazla iyiydi hatta. Drizzt'i o (adı neydi ya?)örümcekle drow karışımı yaratığa dönüştürmek yerine öldürmeyi seçişi bile bir göstergedir buna. Bu da onu kardeşinin sonsuza dek iğrenç bir yaratık olması yerine,huzurlu bir ölü olmasına yeğelediğini gösterir. Ablaları tarafından da sık sık eleştirildi, hele Briza tarafından. Dediğim gibi, o bir dorw kadınıydı sonuçta ve etraftaki baskılar ve toplumda gördükleri onu bu yönde etkiledi. Vierna ezilen bir karater değildi sonuçta, ama Drizzt bir erkek olarak hor görüldüğü için içindeki iyiliği pekişti ve dışa vurdu bunu.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2009, 16:54:05 »
Dipnot: Yarı örümcek yarı drow olan olan yaratıkların adı, drider...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2009, 17:12:17 »
bilemiyorum o kötülüklerin arasında viernanın yapıkları iyilik sayılabilir ama ben drowların bakış açısından bakmıyorum olaya insanların gözünden bakıyorum
ki insanların gözünden bakarsanız drizzte iyilik yapan tek kişi öz babası zak tı
insan dünyasında hiç bi insan kardeşinin ölmesini hatta bi ucubeye dönmesini(driderdan bahsediyorum) hayatta istemez
bunlar benim görüşlerim...

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2009, 17:22:10 »
Tarihçilikte bir kıstas vardır. Eğer sen günün şartlarıyla bir olayın kritiğini yapmazsan hataya düşebilirsin. Tabiki Vierna öyle yada böyle kötü olarak tanımlayabileceğimiz bir karakter o fantastik dünya üzerinde. Ancak hiçbir zaman iyiler ve kötüler siyah ve beyaz olarak ayrılmazlar. Arada gri tonlarda bulunur. Vierna'da kötünün iyisi olarak adlandırılabilir. Eğer Vierna kız değilde erkek doğsaydı Zaknafein'ninki gibi bir hayata sahip olabilirdi yada Drizzt gibi kaçardı. Ancak içinde bulunduğu halkın sert kast sistemi sebebi ve bundan başka bir dünya bilmediği için kendisine yapabilecek bir başka yol görmüyordu. Fırtınakıran'a hak veriyorum, beyinsiz bir mahluk olmaktansa kardeşi için acısız bir ölümü tercih etmesi bile bir şefkat göstergesidir. Tabi bu Kara Elf standartlarına göredir. Çok kolay can alınabilen toplumda birinin canına kıymak pekte kötü gelmiyordur Drowlara. Herkesin kendine göre bir düşüncesi vardır ve saygı gösterilir. Ancak ortada her zaman tek bir hakikat olur :)
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2009, 17:23:35 »
Bu yorum alkışlanır Bravo...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2009, 17:52:49 »
Tarihçilikte bir kıstas vardır. Eğer sen günün şartlarıyla bir olayın kritiğini yapmazsan hataya düşebilirsin. Tabiki Vierna öyle yada böyle kötü olarak tanımlayabileceğimiz bir karakter o fantastik dünya üzerinde. Ancak hiçbir zaman iyiler ve kötüler siyah ve beyaz olarak ayrılmazlar. Arada gri tonlarda bulunur. Vierna'da kötünün iyisi olarak adlandırılabilir. Eğer Vierna kız değilde erkek doğsaydı Zaknafein'ninki gibi bir hayata sahip olabilirdi yada Drizzt gibi kaçardı. Ancak içinde bulunduğu halkın sert kast sistemi sebebi ve bundan başka bir dünya bilmediği için kendisine yapabilecek bir başka yol görmüyordu. Fırtınakıran'a hak veriyorum, beyinsiz bir mahluk olmaktansa kardeşi için acısız bir ölümü tercih etmesi bile bir şefkat göstergesidir. Tabi bu Kara Elf standartlarına göredir. Çok kolay can alınabilen toplumda birinin canına kıymak pekte kötü gelmiyordur Drowlara. Herkesin kendine göre bir düşüncesi vardır ve saygı gösterilir. Ancak ortada her zaman tek bir hakikat olur :)

"Arada gri tonlarda bulunur" lafına itafen;
Bir Uzak Doğu felsefesi der ki;Her iyinin içinde bir kötü,her kötünün içinde bir iyi vardır..:)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2009, 18:29:04 »
Vierna Drizzt'i eğitirken, onu kamçıladığı zamanlarda içi acırdı.. Fakar Lloth'dan korkttuğu için bu düşüncesini hemen uzaklaştırırdı. Duygularını hiçbir zaman önplana almadı.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2009, 19:10:05 »
Ama ne diyeyim Briza'nın o kadar rahat kullandığı kırbaç tarafından öldürülmesi çok güzel bir ironi gibi göründü bana. İnsanlara ölçüsüzce tattırdığı acıyı yaşamının son anlarında kendiside tattı. Acaba ölürken hatalarının farkına vardı mı? Yoksa Tüm kibriyle mi kendini haklı görerek mi öldü acaba?
Flame Light! Flee Night!