Kayıt Ol

8mbit Sınırsız TTNET aynı fiyata

malkavian

8mbit Sınırsız TTNET aynı fiyata
« : 24 Eylül 2009, 21:51:08 »
1mbit olan bağlantı hızınızı 8 mbit e çıkarıp sadece 3 ytl fark veriyorsunuz. Süper kampanyaymış...

Türkiye’nin en büyük bağımsız İnternet Servis Sağlayıcısı TurkNet ADSL, 1. yaşını hız standartlarını değiştiren bir kampanya ile kutluyor! Yüksek performanslı ADSL hizmetini en ekonomik fiyatlarla veren TurkNet, Hızlı İnternet Kampanyası kapsamında kullanıcılarının 8Mb’ye kadar bağlanabilecekleri en yüksek hızdaki internet erişimini 1 Mb fiyatına sunuyor!

2008 yılında yaptığı yatırımlarla sektörün büyük oyuncuları arasına giren TurkNet, ADSL alanında 1. yaşını kutlamanın sevincini, düzenlediği Hızlı İnternet Kampanyası aracılığıyla tüm Türkiye ile paylaşıyor! Yüksek hızda ve kalitedeki ADSL hizmetini en ekonomik fiyatlarla veren TurkNet, kendi güçlü IP omurgası üzerinden tüm kullanıcılarına 8Mb/sn’ye kadar bağlanabilecekleri en yüksek hızdaki internet erişimini 1 Mb/sn fiyatına sunuyor!

Düzenlediği bir basın toplantısıyla birinci yaşını kutlayan TurkNet, yeni kampanyası ile internetteki hız standartlarını da değiştiriyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar artık hızdan bağımsız hale geliyor ve sadece kota belirliyorlar. 4 GB kotalı, 6 GB kotalı ve kotasız olmak üzere üç farklı seçenekten oluşan kampanya kapsamında TurkNet, tüm kullanıcılarını 8 Mb/sn’ye kadar bağlanabilecekleri en yüksek hızda internete bağlıyor.

TurkNet’in ADSL abonelerine sunduğu fırsatlar bununla da bitmiyor. TurkNet, A Tipi Telefon Hizmetinden yararlanarak yüzde 95’e varan indirimler elde eden abonelerine bir de 2 ay boyunca 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesi hediye ediyor. Şehiriçi telefon görüşmelerinin alternatif operatörlere açılmasıyla birlikte TurkNet’in tüm aboneleri şehiriçi görüşmelerini indirimli olarak yapma imkânı buluyorlar.

‘Kotasız paketler’ ve ‘Adil Kullanım’ devri başlıyor!
TurkNet’în sunduğu bu yeni hizmet, Türk internet sektörünü yeni bir kavram ile tanıştırıyor: Kotasız Paketler ve Adil Kullanım. Kotasız paketlere abone olan kullanıcılar, limitsiz internet erişiminden faydalanmak için sabit bir ücret ödüyorlar. Üstelik bu tip abonelikte limit aşım ücreti de ödenmiyor.

Adil Kullanım paketleri kapsamında ise, bir ay süresince interneti çok yoğun kullanan aboneler 15GB’yi aşmaları halinde ay sonuna kadar hızı sınırlandırılmış bir internet kullanıyorlar, ancak limit aşım ücreti ödemiyorlar. Ay sonunda ise hizmet normal erişim hızına dönüyor. Bir başka deyişle kotalı paketler, sınırsız paketlere kıyasla çok daha uygun fiyatlara kotasız internet kullanımı keyfi sağlıyor.

Hizmet alım hızının hattın uygunluğuna ve santrale olan mesafeye bağlı olarak değişebileceği kampanyanın tarifeleri ise şöyle:

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: 8mbit Sınırsız TTNET aynı fiyata
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2009, 22:01:08 »
TTnet gibi görünüyor? Biliyorsunuz TTnet'in benzer servisi 15 gb sonrası için hızı 512 kbps ye düşürüyor. Metinde ilgili bir açıklama yok.
try again fail again fail better

malkavian

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2009, 22:04:43 »
Hmm bilemiyorum ama yine de karlı gibi görünüyor. Evet haklısın eşit kullanım sözleşmesi diye bir metinde geçiyor 15gb sonrası 512 ye düşüyor. Ama istediğin birşey olunca en azından çok beklemessin ve aylık 15gb lık veriyi şimdikinin 8 kat hızıyla alırsın ve fiyat farkı yok...

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2009, 22:07:09 »
Şimdikinin 8 kat hızıyla 8 kat daha kısa sürede alırsın. Bu demektir ki 15 gb ı normal kullanımda 8 günde aşıyorsan bunda 1 günde aşarsın. Sıkı internet kullanıcıları için neresinden tutsanız elde kalıyor gibi görünüyor. Ha, ben fazla bir şey indirmem, arada program kurarım, dizi izlerim, yutupa girerim diyorsanız mantıklıdır.

malkavian

« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2009, 22:11:00 »
Evet şöyle bir süre düşündüm de benim gibiler için dezavantajlı. 512 ye düşürceklerine eski hızımıza düşürseler süper kampanya olurmuş. Ben her gece işim yoksa bilgisayarımı downloada bırakıyorum sabaha 4-5 gb inmiş oluyor. Benim gibiler için uygun değil ama uygun olan arkadaşlar eminim ki vardır. Bir an heyecanlanmıştım ama şimdi üzüldüm bak. Parayı bastırıp 110 ytl lik 16mbit bağlantıyı alasım bile geldi en iyisi bi süre düşünmeyim ben bu konuda :)

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2009, 22:17:04 »
Evet işte 8 katını düşün bir gecede 32 40 gb download yapacaksın ki yapamayacaksın. 15 gb ı yaptıktan sonra 1 2 gb daha anca yapacaksın ki sonrasında video bile izleyemeyeceksin. TTnet kazık atmak için fırsat kolluyor. Dikkat etmek lazım :D

malkavian

« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2009, 12:18:07 »
Bugün ttnet Ankara şubesine gittim. Kocam merkez 4-5 katlı bina. İçeri girdim danışmaya ' İyi günler ben adsl2 ve bu 8mbit kampanyalarınız hakkında bilgi alacaktım' dedim. Hanfendi içeride bir beyin ismini söyledi gittim. Aynı soruyu tekrarladım ikinci katta bilmemkim beye yolladı. Gittim izindeymiş. Ordaki sekreter alttaki başka bir beye yolladı. En son 5-6 kişiden sonra ilk gittiğim beye yönlendirdiler. Sabrımın sonuna geldi ' Koca binada bu kampanya hakkında bilgisi olan tek bir çalışanınız yok mu? Aldığınız paradan utanmıyor musunuz? Kimin torpiliyle geldiyseniz söyleyin bari lise mezunlarını getirsin' dedim. En sonunda panikledi o adam ve cep telefonu ile bi arkadaşına sorup öğrendi merak ettiklerimi. Ama hala şu soruma yanıt alamadım. Limitsiz 8mbit bağlantı ile 15gb geçince 512 ye düşüyor bağlantımız deyince adam ilk kez senden duyuyorum dedi. Ben o laftan sonra adama ciddi ciddi girişmeden önce işim var diyip kendimi sinirden zor dışarı attım. Yuh diyorum telekom oha!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2009, 13:07:22 »
Bugün ttnet Ankara şubesine gittim. Kocam merkez 4-5 katlı bina. İçeri girdim danışmaya ' İyi günler ben adsl2 ve bu 8mbit kampanyalarınız hakkında bilgi alacaktım' dedim. Hanfendi içeride bir beyin ismini söyledi gittim. Aynı soruyu tekrarladım ikinci katta bilmemkim beye yolladı. Gittim izindeymiş. Ordaki sekreter alttaki başka bir beye yolladı. En son 5-6 kişiden sonra ilk gittiğim beye yönlendirdiler. Sabrımın sonuna geldi ' Koca binada bu kampanya hakkında bilgisi olan tek bir çalışanınız yok mu? Aldığınız paradan utanmıyor musunuz? Kimin torpiliyle geldiyseniz söyleyin bari lise mezunlarını getirsin' dedim. En sonunda panikledi o adam ve cep telefonu ile bi arkadaşına sorup öğrendi merak ettiklerimi. Ama hala şu soruma yanıt alamadım. Limitsiz 8mbit bağlantı ile 15gb geçince 512 ye düşüyor bağlantımız deyince adam ilk kez senden duyuyorum dedi. Ben o laftan sonra adama ciddi ciddi girişmeden önce işim var diyip kendimi sinirden zor dışarı attım. Yuh diyorum telekom oha!!

Hakikaten "oha!" denilecek bir durumla karşı karşıya kalmışsın. Birilerinin veremediği cevabı ben kesin olarak vereyim madem, o adamlar ne yapıyorlar çok merak ediyorum.

Limitsiz 8 mb bağlantı yaptığın zaman, 1 ay içerisinde 15gb kotayı geçersen bağlantın otomatik olarak 512 kb hıza düşüyor. Yani o beğenmediğimiz 1 mb'in yarı hızına.

Türk Telekom'un bunu yapmsa sebebi de birilerine haksızlık olmamasıymış. Artık ne gibi bir haksızlıksa, bilemiyorum..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2009, 13:45:47 »
Ben 8 mb ile bağlanıyorum. Açıkçası öyle 8 katlık bir fark olmadı, indirme hızımda. 120 ile iniyorsa "bazen" ve eğer gerçekten "şanslı" isem 400-500 kblik bir indirme hızına çıkabiliyorum.

Ayırca 15 GB'den sonra 512 kb'ye düşme olayına TTNET Adil uygulama zımbırtısı gibi bir isim takmıştı. :) Çok adil her şeyimiz, bu eksik kalmamalı.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2009, 15:00:29 »
Korsan film,oyun,müzik indirilmesin diye yapılmış bir uygulama diye biliyorum ben. Biri Adsl 32 liraya 4 mbit veriyor, ben ona geçmeyi düşünüyorum çok uygun gibi.

Çevrimdışı MarijuanA

• *
  • 20
  • zeitgeist
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2009, 18:05:15 »
Ben 1 mb bağlantı ile aylık 90 gb download yapmış bir insanım. 8 mb lık bağlantı ile 250-300 gb yapacağıma eminim. E 15 gb dan sonra 512 kb a düşüyor. Sadece hız isteyip download la işi olmayanlar için iyi, ama bizim gibiler için kötü. :)

Ha birde ttnet personelimi. Aslında hiç kafa yormaya gerek yok. Bilgisayarı bile açamayan insanları teknik desteğe verirlerse bu çok normaldir. :)
wont you help to sing
these songs of freedom?
cause all I ever have redemption songs
redemption songs
redemption songs...

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2009, 23:46:29 »
Ben 1 mb bağlantı ile aylık 90 gb download yapmış bir insanım. 8 mb lık bağlantı ile 250-300 gb yapacağıma eminim. E 15 gb dan sonra 512 kb a düşüyor. Sadece hız isteyip download la işi olmayanlar için iyi, ama bizim gibiler için kötü. :)

Bir dahaki aya 10mb sınırsız'a geçiyorum. Quicknet :D Fiber optik döşüyorlar her yere. Şimdi 1 mb ile ayda 40gb dowload ediyorum, 10mb ile 500gb'ı bulurum heralde :D Bir tane harici hard disk almam gerekicek.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2009, 00:31:18 »
Hakikaten "oha!" denilecek bir durumla karşı karşıya kalmışsın. Birilerinin veremediği cevabı ben kesin olarak vereyim madem, o adamlar ne yapıyorlar çok merak ediyorum.

Limitsiz 8 mb bağlantı yaptığın zaman, 1 ay içerisinde 15gb kotayı geçersen bağlantın otomatik olarak 512 kb hıza düşüyor. Yani o beğenmediğimiz 1 mb'in yarı hızına.

Türk Telekom'un bunu yapmsa sebebi de birilerine haksızlık olmamasıymış. Artık ne gibi bir haksızlıksa, bilemiyorum..

Ahahaha Hakan iyi bilir..Ben bu paketin, kampanyanın kurbanıyım.
Bu kampanyadan bahsederlerken maalesef olumsuz yanlarından hiç bahsetmiyorlar.
Hatta annem bunu telefonda kendilerine de iletti. İki kuruş için yaptığınız sahtekarlıktan başka bir şeyd eğil, koskoca isimsiniz, yakışıyor mu size? Tüketiciyi adam gibi bilgilendirmek varken dedi. Telefondaki görevli annemind ediğine göre "Haklısınız" demekten başka bir şey diyememiş.

Bu kota işini öğrenince diğer ay eski sistemimize geçmeye karar verdik..Geçeceğimiz zaman ise telefonda bir öğrendik ki bizi yanlış kampanyaya bağlamışlar..ve 99 tl ödedik o ay.

Aman siz siz olun, bildiğinizden şaşmayın..
Bir de benimle aynı dönemde bu kampanyaya geçen arkadaşlarım da oldukça şikayetçiydi. Hem bağlantıdan hem de bu işgüzarlıktan.

Not to mention the pincers...