Kayıt Ol

Percy Jackson ve Olimposlular

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Percy Jackson ve Olimposlular
« Yanıtla #360 : 10 Kasım 2012, 20:52:54 »
Hahah sesli güldüm ya gerçekten :D . Editörlerin bunu kaçırması komik hadi gözden kaçtı desek yani editörler kitabı bölüm bölüm incelediği için onun olma olasılığı çok az belkide çeviriyle ilgili bir sıkıntıdır.Her neyse athena'nın işareti hariç bütün kitaplarını okumuş biri olarak söylüyorum, seri hpotter ve açlık oyunları gibi seriler içinde en iyiler arasında :)

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #361 : 17 Ocak 2013, 15:53:51 »
şu ana kadar okuduğum en iyi seri herkese tavsiye ederim ayrıca bu seri bittikten sonra olimpos kahramanları serisi başlıyor onuda tavsiye ederim :)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : 17 Ocak 2013, 16:01:20 »
Spoiler: Göster
Haklısınız kitabı pek bilmiyorum ben ama o sırada annesini ölü sanıyor. Burada her ne kadar olağandışı biri de olsa en ufak bir ağlama belirtisi yok, bir isyan, bir duygu fırtınası, on iki yaşındaki bir çocukta. Robot gibi biri olsa gerek, tanrı oğlu olunca öyle olunuyor herhalde. Neyse açıkçası böyle şeyleri nasıl düşünmezler anlamıyorum. Hadi yazar düşünmedi, editör mü yok memleketlerinde.

Ben bir keresinde bir kitap okuyordum. Kitap böyle bir çeşit gerilim-korku tarzında, hatta bir Türk yazarındı. Kitap güzel gidiyordu, ortalıkta milleti öldüren bir kiralık katil falan var vs... Adam bara gidiyor, neyse bir bakıyor ki gölgesi yok. Tabii biraz şaşırıyor kendince. Sonra garson çocuk gelip diyor ki "Aaa abin senin gölgen yok. Bak şurada oturan adamın da gölgesi yok. Git onunla bir konuş istersen." :))

Ben bunu okuyunca kitabı okumayı direk bıraktım. Bu kadar saçma bir diyalog olamaz. Biraz karşısındaki insanın kafayı sıyırmasını bekliyor. Ne bu böyle, sanki "Abi cep telefonum çalındı da," der gibi. "Gölgem yok."
O kitabı okumak istiyorum :D. Adını hatırlayabilirmisiniz ?

EDİT: 200. mesajım kutlu ve mutlu olsuuuuun :).
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Lotrist

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : 05 Şubat 2013, 15:15:26 »
Çok hoş bir seri olduğunu düşünüyorum. Anlatım gayet sade ve anlaşılır, 12-17 yaş arasına hitap ediyor daha çok. Kitaplarda macera, aksiyon, romantizm duyguları birlikte ele alınıyor bunlar Yunan mitolojisi ile harmanlanınca ortaya bu eser çıkıyor. Olayın günümüzde yaşanıyor gibi gösterilmesi diğer kitaplardan ayıran en önemli özelliklerden biri. Bu 'günümüz' uyarlamasını başarılı da kullanınca dünya genelinde satış rekorları kıran bir eser geliyor önümüze. Okunmasını tavsiye ederim ama okuyanlar abartılı bir kurgu beklemesinler, olaylar sade, basit, bir anda olup bitiyor.
"İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır."

Çevrimdışı consciousness

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #364 : 19 Şubat 2013, 12:53:07 »
Özellikle Yunan Mitolojisi'ni temel almasıyla ilgimi çekmişti, sonra araştırınca epey başarılı olduğunu ve okuyucularından güzel yorumlar aldığını görmemle seriyi edindim. Ancak bir süredir oradan oraya atladığım için kitaba başlamama rağmen henüz ilk kitabı bitirebilmiş değilim. Okuduğum kadarıyla oldukça sürükleyici ve ilgi çekici bir hikaye. Yazarın dili de çok hoşuma gitti, elinize aldınız mı bırakmak istemiyorsunuz. Harry Potter'ı ister istemez hatırlatıyor insana ancak konu çok farklı tabii ki ve birbiriyle kıyaslamaktan ziyade onun gibi ilgi çekici bir yönü olması olumlu düşüncelere sahip olmama neden oldu.
Humanity's children are returning home...today.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #365 : 05 Mart 2013, 20:45:33 »
Bence bu seriyi okumayanların hep bir tarafı eksik kalıcaktır.

Çevrimdışı QueenConfess

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #366 : 29 Mayıs 2013, 14:17:50 »
Spoiler: Göster
Haklısınız kitabı pek bilmiyorum ben ama o sırada annesini ölü sanıyor. Burada her ne kadar olağandışı biri de olsa en ufak bir ağlama belirtisi yok, bir isyan, bir duygu fırtınası, on iki yaşındaki bir çocukta. Robot gibi biri olsa gerek, tanrı oğlu olunca öyle olunuyor herhalde. Neyse açıkçası böyle şeyleri nasıl düşünmezler anlamıyorum. Hadi yazar düşünmedi, editör mü yok memleketlerinde.

Ben bir keresinde bir kitap okuyordum. Kitap böyle bir çeşit gerilim-korku tarzında, hatta bir Türk yazarındı. Kitap güzel gidiyordu, ortalıkta milleti öldüren bir kiralık katil falan var vs... Adam bara gidiyor, neyse bir bakıyor ki gölgesi yok. Tabii biraz şaşırıyor kendince. Sonra garson çocuk gelip diyor ki "Aaa abin senin gölgen yok. Bak şurada oturan adamın da gölgesi yok. Git onunla bir konuş istersen." :))

Ben bunu okuyunca kitabı okumayı direk bıraktım. Bu kadar saçma bir diyalog olamaz. Biraz karşısındaki insanın kafayı sıyırmasını bekliyor. Ne bu böyle, sanki "Abi cep telefonum çalındı da," der gibi. "Gölgem yok."

Ben de Percy'nin hiç üzülmemesine şaşmıştım ama böylesi bir benzetme fazla kaçmış bence :D gölgem yok meselesine saçma demek saçma terimine saçma gelir bak saçmalık boyutunu gördün mü? :D ama Percy'nin davranışı sadece saçma :D

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #367 : 17 Ağustos 2013, 09:49:58 »
Canavarlar denizi filmi bir öncekine göre çok daha iyiydi ama yine pek kitaba sadık kalınmamış.Kronosun uyanışı bile farklı.