Kayıt Ol

Hürrem: Moskof Cariye - Demet Altınyeleklioğlu

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Hürrem: Moskof Cariye - Demet Altınyeleklioğlu
« : 30 Nisan 2010, 11:54:52 »
Hürrem: Moskof Cariye

Hürrem Sultan olarak tarihimize kazınmış bir figürün 9 yaşlarında Tatar bir yağmacı tarafından kaçırılıp saraylara kadar uzanan hikayesini anlatıyor. Askerlik işte sıkıntıdan okudum ansiklopedi gibi kitap diye ama baya sardı. Sonradan baktım bu kitabın yazarı Boleyn Kızı serisini de Türkçeye çeviren kişiymiş saygım giderek arttı. Anlatımı çok güzel iç çekişmeleri saray ağızlarını osmanlı lehçesini çok başarılı harmanlamış. Zamandan zamana geçişler kitap içindeki özellikle çok başarılı olmuş. Bize yabancı olmayan bir tarih ve coğrafyayı güzelce anlatmış tekrardan şekillendirerek. Tarihin karanlıkta kalan kısımlarına da kendince küçük hikayeler eklemiş. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Önyargılarınızdan sıyrılıp siz de okuyun bence :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Hürrem: Moskof Cariye
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2010, 12:51:37 »
Vay, Malkavian. Seni buralarda görmek ne şeref ve ne mutluluk. Kısa zamanda görevini tamamlar ve sevdiklerine ayrılmamacasına kavuşursun umarım.

Hürrem Sultan bizim tarihimizdeki en çarpıcı kişiliklerden biridir. Yaptıkları, başından geçenler vs tam bir roman gibidir zaten. Bunların gerçek olması ise onun hayatını okuyanı daha da bir sarsıyor. Daha önce tecrübe etmediyseniz tavsiye edilir.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hürrem: Moskof Cariye
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2011, 11:53:23 »
Anlatım gerçekten güzel insanı bir anda sarıyor.Kitabı okurken bazı yerlerinde ağzım açık kaldı resmen.Bu da mı kurmaca yoksa gerçek mi diye düşünürüm hala.

Allons-y, Alonso