Kayıt Ol

Clive Barker'dan Kan Kitabı

Çevrimdışı magicalbronze

  • *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Clive Barker'dan Kan Kitabı
« : 20 Mayıs 2009, 13:15:53 »
Film afişi için Göster/Gizle butonuna tıklayın.
Spoiler: Göster


Ojinal Adı : Book Of Blood   
Yönetmen : John Harrison
Vizyon Tarihi : 08 Mayıs 2009
Müzik : Guy Farley
Görüntü Yön. : Philip Robertson     
Senaryo : John Harrison, Clive Barker (Kitap)
Oyuncular : Jonas Armstrong (Simon McNeal) , Sophie Ward (Mary Florescu) , Paul Blair (Reg Fuller)

Konusu:
Doğa üstü güçlerin ve olayların varlığını yıllarca süren araştırmalarıya kanıtlamaya çalışan Dr. Mary Florescu, sonunda teorilerinin geçekliğini kanıtlayabilmek için bir fırsat yakalar. Çok güvendiği dostu ve iş arkadaşı, Reg Fuller ile Tollington’da sebebi ve nasıl olduğu açıklanamayan cinayetlerin işlendiği bir eve yerleşirler. Dr. Florescu yanında içgüdülerine güvendiği öğrencilerinden birini de almıştır. Simon McNeal, oldukça yakışıklı bir gençtir ve geçmişindeki paranormal olaylar yüzünden Mary’nin hem kişisel hem de profesyonel anlamda dikkatini çekmiştir. Mary Torrington’daki bu karanlık evin sırrını çözmekteonun medium güçlerinden faydalanmayı ummaktadır. Araştırmaları sırasında olan garip, korkunç ve açıklanamaz durumlar Mary’i ispatları konusunda yüreklendirecektir. Fakat bu sırada Mary ve Simon’ın arasında başlayan tutkulu ilişki Tollington’daki bu garip evin tarif edilemez sakinlerini bu genç ve yetenekli adama yöneltir. Mary bu evin yolunu kaybetmiş ruhların buluşma noktası olduğunu çok geç anlayacaklardır. Simon’ın özel güçlerinden ise faydalanma şekilleri çok acı verici ve korkunç olacaktır…

Film Clive Barker'ın yazmış olduğu Kan Kitapları Serisinden çıkmadır, öncelikle kitabını okuyup filmi daha sonra izlemek istiyorum. Bakalım nasıl bir şey çıkartmışlar ortaya, özellikle de senarist olarak Clive Barker'ın kendisi de işin içinde olduğunundan tatmin edici bir eser olduğuna inanıyorum.

Sitemiz bünyesinde kitaplar hakkında bulunan tanıtımlara ulaşmak için de buraya tıklayın.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Dúrgonath

  • ***
  • 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Ynt: Clive Barker'dan Kan Kitabı
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2009, 23:12:28 »
Konusu oldukça klişe (birkaç sene önce olsa üstüne atlardım, heyhat, zaman herşeyi çürütüyor)... Ancak Clive amca için izleyebilirim. Afiş de fena değil gibi.

Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Ynt: Clive Barker'dan Kan Kitabı
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2009, 23:12:28 »