Kayıt Ol

Prince of Persia (Film)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prince of Persia oyunu film mi oluyor ???
« Yanıtla #15 : 26 Mayıs 2009, 18:00:45 »
Kesinlikle o konuda haklısın bende kınıyorum şahsen.
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Haziran 2009, 18:40:20 »
Prens'in adı Amir(yani Türkçesi Emir) ama nedense adamlar bi zahmet ubisofta danışmak yerine kendileri bişeler uydurmuş..
Bir de Tamina diye bir kız var sanırım bu da bizim Farah'ımız oluyor :/

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Haziran 2009, 19:05:59 »
uyduruktan isimler desene :(
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı brutal karga

• *
  • 35
  • Rom: 0
  • romantik değil fantastik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Haziran 2009, 17:27:11 »
acayip sabırsızlanıyorum bende film için. hem en sevdiğim oyunlardan birini hem de jake i sinemada göreceğim daha ne olsun  ;D :salla
işte bu elimle dindirecem acılarını
kadehin hiç boş kalmayacak
ben olucam şarabı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Prince of Persia' 2010'da vizyonda
« Yanıtla #19 : 23 Temmuz 2009, 16:10:59 »
İşte ntvmsnbc.com'da Prensimiz hakkında yayınlanan son haber;

Prince of Persia' 2010'da vizyonda

Dünyanın en popüler video oyunlarından 'Prince of Persia: The Sands of Time' sinemaya uyarlandı. Merakla beklenen film 2010'da gösterime giriyor.

Mike Newell'ın yönettiği 'Prince of Persia: The Sands of Time'da Jake Gyllenhaal, Ben Kingsley, Gemma Arterton, Alfred Molina ve Toby Kebbell başrolde yer alıyor.

2010'da vizyona girecek olan film, Prens Dastan'ın krallığını şeytanı güçlerden korumaya çalışmasını konu alıyor. Prensin, savaşında en büyük yardımcısı ise Prenses Tamina olur.

Dünyanın en popüler video oyunlarından 'Prince of Persia: The Sands of Time' 1989 yılında Jordan Mechner tarafından geliştirilen Platform türünde bir oyundur.

2 milyon kopyadan fazla satan oyunun birçok uyarlaması da yapıldı. 2003 yılında Ubisoft firması 'Prince of Persia' sersinin telif haklarını alarak 'Prince of Persia: Sands of Time', 'Prince of Persia: Warrior Within', 'Prince of Persia: The Two Thrones' adıyla çıkardı.

Ubisoft, 'The Two Thrones' oyununu Wii adlı oyun konsolu ve PSP adlı el konsoluna 'Prince of Persia Rival Swords' adıyla çıkardı ve yeni 'Prince of Persia' oyunu Cell-Shade teknolojisi ile, 2008'in son aylarında piyasaya sürdü.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #20 : 23 Temmuz 2009, 16:13:22 »
2010 güzel bir yıl olacak. :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Temmuz 2009, 16:21:11 »
Afiş iyi olmuş da Donnie Darko'yu Prens olarak görmek komik oldu biraz. Daha önce de söylemişim. Epey kilolu görünüyor yav :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Temmuz 2009, 16:34:48 »
İlk afişi aşağıda, çözünürlüklü olarak;
Spoiler: Göster

İkinciside bu;
Spoiler: Göster

Bu arada resimlerin ilk kez 20 Haziran'da Empire Online'da yayınlandığını da belirteyim.

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Temmuz 2009, 19:06:26 »
elindeki klıçlar plastiğe benziyo :D
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 25 Temmuz 2009, 21:27:51 »
Doğrudur var böyle bi şey, hatta bir zamanlar Prensi Orlando Bloom'un oynayacağı söyleniyordu. Ama bunlar doğru. Ama o tiple Prince of Persia olunmaz bence, göbek var bu adamda.

http://www.imdb.com/title/tt0473075/

türk kası o türk kası:D
En koyu beyaz

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Temmuz 2009, 21:58:55 »
Bu durumda Acem kası oluyo sanırım :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Temmuz 2009, 14:05:46 »
Sinemalar.com'un vermiş olduğu Prensimiz ile ilgili bir haber daha. Daha doğrusu söyleşi.

Pers Prensi ile Özel Söyleşi

Oscar ödülü adayı Jake Gyllenhaal son filmi “Pers Prensi: Zamanın Kumları”yla ilgili olarak “Karakterimi Rafael Nadal, Mick Jagger ve Afacan Dennis’in bir karışımı olarak görüyorum.” dedi. “Her şey eğlenmekle ilgili.” diye devam etti. Genç aktör en çok “The Day After Tomorrow,” “Brokeback Mountain” ve “Zodiac” filmleriyle tanınıyor. Karayip Korsanları ve Büyük Hazine gibi gişe rekortmeni filmlerin yapımcısı olan Jerry Bruckheimer ise her zamanki gibi bir çalışma içinde. Pers Prensi, büyük bir macera, bolca komedi, biraz aşk ve bolca şaşırtıcı özel efekt sunuyor. Karayip Korsanları gibi Pers Prensi de son derece büyük bir yapım. 2000 ekip üyesi ve sayısız figüran, Pinewood Stüdyoları ile Fas’taki mekanlar arasında 5 ay süren çekimlerde çalıştı. Gyllenhaal, tarihi değiştirebilecek Zaman Hançeri’nin yanlış ellere düşmesini engellemeye çalışan genç bir prensi canlandırıyor. Sir Ben Kingsley, Alfred Molina gibi tecrübeli aktörler ve sinema dünyasına yeni adım atan Gemma Arterton destekleyici rollerde. Filmin yönetmeni Mike Newell, “Harry Potter ve Ateş Kadehi” filmiyle, gişe başarısına aşina bir isim. Uzun saçlı Gyllenhaal, kostümü içinde olduğu halde Pinewood çekimleri sırasında söyleşi için bize katıldı. Dizine kadar gelen çizmeleri, deri pantolonu, önü açık bir gömlek ve kemerinde iki hançerle son derece yakışıklı ve kahramansı görünüyor.

S: Bu filmin sizin için farklı olduğunu söylemek mümkün mü? Bu yüzden mi bu filme katılmaya karar verdiniz?

C: En büyük nedeni, bu tür filmleri seyretmeyi seviyor olmam. Bu yüzden bunlardan birinde oynama fırsatından kendinizi mahrum etmeniz çok zor. Aktörlüğün pek çok farklı yönleri var. Benim gibi fiziksel yönleri ön planda biriyseniz oradan oraya sıçramak, binalardan atlamak, ata binmek, kılıçlarla oynamak ve bolca dövüşmek son derece harika bir şey. Bu çok eğlenceli. Öteki taraftan büyük bir filmde oynayacaksanız, bunu işi bilenlerle yapmalısınız ve bu konuda Jerry Bruckheimer’dan iyisi yok.

S: Birkaç sahne seyrettim ve Dastan’ın kanında biraz Indiana Jones’luk var. Amacınız bu muydu?

C: Evet, kesinlikle, aynı zamanda Afacan Dennis ve diğerlerine benzesin istedim. Dastan’ın sorun çıkartan, huysuz kişiliği, sürekli kendisinin haklı olduğunu düşünmesi, alaycılığı ve yüzsüz oluşu hoşuma gidiyor.

S: Gerçek insanlara dayalı farklı karakterler canlandırdınız. Peki 6. yüzyıldan hayali bir Pers prensi için çıkış noktası nedir?

C: Öncelikle çok uzun süren araştırmalar olduğunu söyleyebilirim fakat her şey aksan ve sesimi yansıtma çabalarıyla başladı. Bunun gibi bir filmin başarılı olabilmesi için her şeyin büyük düşünülmesi gerekir. Bir ses hocasıyla tanıştım ve bana çok eski metinler getirdi. Los Angeles’ta bir havuzun bir ucunda ben dururdum, diğer ucunda da o ve “Surları aşın askerler! Surları aşın!” gibi şeyler bağırırdım. Tiyatro yapmak gibiydi. Beni biraz daha ateşledi, kendimi biraz daha savaşçı gibi hissetmemi sağladı. Yapılacak çok fiziksel çalışma vardı.

S: Bunlara neler dahildi?

C: Altı ay süren idmanlar ve benim açımdan bunların işlevsel olması çok önemliydi. Yaptığım her şey, sette bir şeyleri yapabilmeme yönelikti, estetik bir amacı yoktu. Ağırlık çalışmaya giderken mont giyiyor ve ağır olan zırhın etkisine benzesin diye koşarken fazladan 10 kg taşıyordum. Koşarken, kılıçla koşmaya alışabilmek adına elimde bir şeyler taşıyordum. Sağımın ve solumun dengeli olması için bolca boks da yaptım çünkü Dastan sık sık aynı anda iki kılıç kullanıyor ve her şey simetrik olmalı.

S: Zor kısımları bir dublöre yaptırmayı hiç düşünmediniz mi?

C: [güler] Hayır, ben mümkün olduğunca her şeyi kendim yapmak isterim. Dövüş sahnelerinde biraz mükemmeliyetçiyim. Her hamleyi mükemmel yapmak istiyorum ve bundan azını kabul etmiyorum.

S: Çok büyük filmlerde rol aldınız ancak Pers Prensi çok ayrı bir boyutta gibi..

C: 'Vay canına!" diye düşündüm. Provalar sırasında, yapım tasarımcısının planladığı şeylerin resimlerini gördüğümde bile böyle düşündüm. Devam ettikçe aklım almaz oldu. Muhteşem kostümlerden, büyük setlere ve Fas'taki müthiş mekanlara kadar. Ve tüm bunlar sadece ve sadece filmin büyüklüğü ve ölçeğiyle ilgili değil. Kostümlerdeki ve setlerdeki ayrıntılar da önemli. Bir sette köşeyi döndüğünüzde hiç çekim yapmayacağınız bir yere gelebilirsiniz ancak yine de o ayrıntılar oradadır. Örneğin muhteşem oyma işleri ya da güzel çiniler. Mike Newell, köşeyi dönüp çekim yapmaya karar verirse ya da ben köşeyi koşarak dolaşmam gerektiğini düşünürsem, o ayrıntı düşünülmüş ve hazırlanmış oluyor.

S: “Pers Prensi” filminin yapımcısı 'Karayip Korsanları'nın da yapımcısı. Bu filmin aynı şekilde etkileyici olabileceğini düşünüyor musunuz?

C: Bence 'Karayip Korsanları' bir eğlence parkı yolculuğunun uyarlaması gibiydi ve bu film ise 'Pers Prensi' adlı video oyununun uyarlamasından öte bir şey olacak. Çıkış noktamız bu oyun olsa bile. Son derece eğlenceli olacak ve ayrıca bu harika bir hikaye. Çok ilginç karakterleri barındırıyor ve destansı özellikleri var. Bu filmin sırf çocuklara ya da video oyunu hayranlarına yönelik olduğunu asla söylemedik. Çok geniş kitlelere hitap edeceğini düşündük hep. Şu anda ise hepimiz bu filmi olabildiğince sağlam ve güçlü bir hale getirmeye odaklanmış durumdayız.

Orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #27 : 10 Aralık 2009, 09:15:11 »
Filmin ilk fragmanı da yayınlandı bu arada. Bence oldukça iyi olmuş. Prensin hareketleri oyundakiler ile uyumlu. Konu olarak da Sands of Time'ı, yani serinin en iyi oyununu baz alması artı puan benim için.

http://www.dailymotion.com/swf/xb3jio
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 24 Aralık 2009, 15:31:45 »
 evet bu adamı oynatacaklar.bayağa önce msn haberde görmüştüm.
Divine Bronze

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #29 : 24 Aralık 2009, 15:37:17 »
Oynatacaklar değil, adam oynamış, film montaja girmiş bile :D İnşallah güzel olur.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.