Kayıt Ol

Gece Evi Serisi

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Gece Evi Serisi
« : 22 Mayıs 2009, 18:48:09 »

Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.

Çeviren: Sevinç Tezcan Yanar
Sayfa Sayısı: 333 sayfa
Yazar: Kristin Cast, P. C. Cast

~

Bir Gece Romanı.

Kışkırtıcı Bir İhanet, Şaşırtıcı Bir Tehlike...
Gece Evi Serisinin Büyüleyici İlk Kitabı İşaret'ten Sonra İhanet Kitabında da Heyecan Artarak Devam Ediyor.

Zoey için Hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evi'ni işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar.

Gece Evi Serisi'nin İkinci Kİtabı İhanet Sizi Esir Edecek.

"Karanlık vampir dünyasında geçen olağanüstü etkileyici bir macera."
-Romantic Times Book Reviews-

"Son zamanların en iyi gençlik romanı. Sosyal bir dışlanmış olmanın ve dostluğun muhteşem güzelliğini gösteriyor."
-The Beltane Papers-

Gece Evi serisinin ikinci kitabı İhanet ürkütücü, seksi, güzel, şaşırtıcı ve müthiş heyecanlı.
(Tanıtım Bülteninden)

~

Alacakaranlık patlamasıyla, yeni vampir kitapları çevrilmeye devam ediyor. Kitabı okumadan yorumlamak acımasızlık gibi gelse de, ben pek ümitli değilim. Okuyanınız varsa yorumlarınıza göre karar verebilirim belki. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İşaret
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2009, 08:33:57 »
Tanıtımını geçen bir gazete ekinde gördüm. Tam sayfa ayırmışlardı ve marifetmiş gibi yeni bir aşkımsı vapir romanı gibi terimler kullanarak öğürmeme sebebiyet vermişlerdi. Hayır madem çıkartıyorsun neden daha düzgün bir şekilde tanıtım yapmıyorsun da bu yollara kaçıyorsun onu anlamadım.

Neyse, okuyan arkadaşlar olursa buraya yorumlarını yazarlar. Hem belki senin de dediğin gibi sağlam bir kurguya sahiptir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2009, 21:19:03 »
Kitap hakkında yorumlar inanılmaz derecede olumlu. Yakın bir zamanda bir tane edinmeyi kenara bir yere yazdım. :D

Bu arada "Gece Evi" serisinin ikinci kitabı "İhanet", 17 Haziran'da satışa sunulacak. Serinin hayranlarına duyuralım. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2009, 21:34:12 »
Alacakaranlığın açtığı yolda, pastadan bir dilim yemek isteyen yazarların çoğalması durumu. Saolsun Alacakaranlık öyle bir izlenim bıkratı ki nefret kitlesi üzerinde, hayranlarının vıcık vıcıklığı kitaba gölge düşürdü. İSter istemez önyargı peşindne geliveriyor.
Ben bu kitabın tamamen piyasaya uyma maksatlı olduğunu düşünüyorum. Bir tane çıktı şimdi 2 sene bunlarla uğraşıcaz. Trend dediğimiz şey çabuk geçer. Moda bu bir an var bir an yok. Keşke adam gibi kalıcı eserler bıraksalar arkalarında.
Kim hatırlayacak yıllar sonra bunları...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2009, 21:53:02 »
Katılmıyorum. Bu kitaplar Alacakaranlık Türkiye'de yayımlanmadan önce de vardı. Sadece dilimize "yeni yeni" çevriliyor. Pastadan dilim almak isteyenler yazarlar değil, yayınevleri.

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Rom: 3
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2009, 21:56:24 »
Kitabı okumadım ama en kısa zamanda (bir hafta sonra) alıp okuyacağım çünkü yorumlar inanılmaz derecede olumlu. Umarım Twilight serisinin yaptığı hatalara düşmemiştir vampirlere ait öğeleri bozmamıştır ve daha iyi bir çevirmenle çalışmıştır. Okuduktan sonra yorumlarımı yazarım.
Hayaller ve Kabuslar
"Kırmızı gözleri hem korkutucu, hem de büyüleyiciydi..."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2009, 21:57:17 »
Heee, önceden vardılar diyosan inanırım. Bak başkası dese inanmazdım kıymetini bil xD. O zaman Alacakaranlık özenti :P.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2009, 21:58:45 »
Zaten dikkatli irdelendiğinde Alacakaranlık'ta birçok yapımın izi görülebilir.

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Rom: 3
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2009, 22:01:59 »
Tüm bu vampir kitapları, filmleri... Hepsi özenti ki. Vampir olgusu yaratıldığından beri içinde "sonsuz aşk" "umutsuz aşk" "vampir kurtadam kavgası" barındıran öyle çok kitap, film var ki... Twilight sadece bunlardan biri... Bu kitabı henüz okumadım ama o da bunlardan biri olmaya mahkum çünkü içinde yeni bir şey yok, sadece kurgu değişik o kadar.
Hayaller ve Kabuslar
"Kırmızı gözleri hem korkutucu, hem de büyüleyiciydi..."

*AtheNa*PoseidoN*

« Yanıtla #9 : 19 Haziran 2009, 17:09:16 »
Bence Ne alacakaranlık bu kitaba benziyor nede bu kitap alacakaranlığa benziyor. Sadece ortak bir yön var oda Vampirlerin oluşu.  Mesela Gündüz Ölüsü diye bir kitap var. Twilight'ın aynısı gibi görünüyor (Asıl kız düşünceleri okuyor) Ama tamamen farklı. O yüzden bence tüm vampir kitaplarının tek bir ortak yanı var oda Vampirlerin oluşu...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Haziran 2009, 17:12:53 »
Her kitap ve filmde vampir kavramını baştan değiştirirler. Her kitap ve filmde vampirlere birisi "ya şunlar ne olacağıdı" der onlar da "sen bizi amerikan filminde mi sandın ha?" diye cevap verirler. Şaşılıcak bir şey kalmadı artık. Dediğin doğru, vampir eserlerin ortak yanı, vampirler.
try again fail again fail better

Jacqualinee

« Yanıtla #11 : 27 Haziran 2009, 21:55:26 »
Alacakaranlık ve SM'nin izinden gidiliyor olayına kesinlikle katılmıyorum çünkü kitabı okudum ve Twilight serisi ile uzaktan yakından alakası yok.

En önemli farkıda insanlar vampirlerin varlığından haberdar... ayrıca vampirler ruhunun olmadığına inanmıyor ya da bir insan görüldüğünde kokusu güzelse kesinlikle ısırılmalı görüşü yok... Bilinen vampir mitlerinin biraz daha hafifletilmiş hali sunuluyor önünüze... P.C ve Kristen Cast'ın araya ufacık sıkıştırdıkları espiriler çok güzel... sanki yazarlar karşınızda ve size kitabı okuyorlar. çok eğlendim okurken... ayrıca ikinci kitap ihanet'te çok güzel ;)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Gece Evi Serisi
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2009, 14:37:22 »
"Gece Evi Serisi"nin 3. kitabı olan "Seçilmiş", Temmuz ayında raflarda olacak. Meraklılarına duyurulur! :D

Çevrimdışı HieRa

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gece Evi Serisi
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2009, 13:20:28 »
Size şöle söliim gece evi serisi muhteşem bi kitap.. 3ncü ktp 15 gn içinde çıkacaı için mutluyum..okumanız için özellikle tavsiye ediorum!! we özentilik dienlerden de  önyargılı dawranmadan önce en azından kitabı okumalarını bekliorum...

Düzenleme: Biz de senden düzgün bir Türkçe bekliyoruz...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
"Seçilmiş" Ön Siparişte!
« Yanıtla #14 : 17 Temmuz 2009, 10:55:09 »

Yine merakla beklenen serilerin başında gelen “Gece Evi Serisi”nin yeni çıkacak olan üçüncü kitabı yayınevi tarafından ön siparişe sunuldu.

Alıntı
    “Cast ekibi geri döndü ve kendi doğaüstü dünyalarının derinliklerinde ortalığı karıştırıyorlar!”
    -Romantic Times BOOKreviews-

“İşte karşınızda günümüzün en iyi gençlik serisi. Seçilmiş’te İşaret ve İhanet kadar etkileyici ve sürükleyici. Tutkunu olacaksınız…”
    -Harrıet Klausner-

P.C. Cast ve Kristin Cast’in yazarlıklarını üstlendiği bu son kitabın tanıtım metni ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayın!

İdefix’ten kitap ön siparişi için buraya tıklayabilirsiniz.

“Seçilmiş” 21 Temmuz 2009 tarihinde çıkacak.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "