Kayıt Ol

Telepati Kitabını Okuyan ?

Çevrimdışı Telepati

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Telepati Kitabını Okuyan ?
« : 12 Şubat 2016, 09:22:44 »
Arkadaşlar bir kitap kurdu insanı  bu kitabı kesin test etmiştir diye düşünüyorum. Ama okumayanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Daha yeni bu seriye başlamama rağmen  hayatımda böyle bir kitap  görmedim dürüst olayım. İtalyan yazar gerçekten nasıl bir hayal gücü  varsa süper bir iş çıkartmış kim bilir ilk kitabında daha ne tür sürprizlerle karşılaşırım zaman gösterir. Kitap okumayı fazla sevmeyenler bile  bu kitabı ilk okuduklarında direk heyecanı hissetmeye başlayacaktır. Bu konuyu  okumayanlar  için bir oneri olarak kabül edin. Okuyanlara ise biraz fazla aceleci davranmış olabilirim ama spoiler vermeden ricam 4 üncü kitabı çıkacak mı sorum budur ? Daha ilk kitabı bitirmeden böyle bir şey yapmak istemezdim ama  telepati kitabı aklımı başımdan aldı daha şimdiden. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Telepati Kitabını Okuyan ?
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2016, 10:37:50 »
Hangi Telepati kitabı? Hangi İtalyan yazar? Hangi yayınevi? Konusu nedir? Biraz daha fazla bilgi verirseniz harika olur doğrusu :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Telepati

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2016, 10:43:06 »
Leonardo Patrignanı İtalyan yazar diye biliyorum soyadından anlaşıldığı gibi .. Yada ben yanlış biliyorum  bilmiyorum. Konusu baya bir etkileyici  ilk  sayfasını göz gezdirdiğim de sıkıldım gibi hissettim sonra meraklan okumaya devam ettim ve sonra büyük bir aceleci davrandığımı farkedip kitabın ne kadar güzel olduğunu anladım. Aslında konusu çok karışık sadece şu kadarını söyleyebilirim ki telepati ile iletişim kurabilen iki genci anlatıyor. Daha okuyorum şuan bitirdiğim de daha net bilgi verebilirim :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2016, 10:54:11 »
Yani yöneticimiz demek istemiş ki, kitap hakkında daha fazla bilgi vermeniz daha iyi olurdu :). Telepati çok genel bir isim. Pek çok bu adda kitap var piyasada. Hangi Telepati kitabı sorusu da zaten buna bir işaret. Neyse ki siz diğer mesajınızda konuya açıklık getirmişsiniz.

Diğer yandan, şöyle bir bakınca yayınevinin Pegasus olduğu görülüyor. Bu da 4. kitabı basacakları anlamına gelir. Çünkü genelde serinin telifini alıyor onlar, kitap kitap değil.

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2016, 19:01:05 »
Ben biraz yardımcı olayım... :D

Künye Bilgileri:

Kitabın Adı:Telepati
Alt Başlık:Multiversum Serisi 1
Yazar:Leonardo Patrignani
Baskı Tarihi:Kasım 2014
Sayfa Sayısı:352
İSBN:9786053434450
Kitabın Türü:Roman, Fantastik, Edebiyat
Orijinal Adı:Multiversum
Çeviri:Çiğdem Casagrande
Dil:Türkçe
Yayınevi:Pegasus Yayınları

Tanıtım Yazısı:
Ya bu hayat çok sayıda ihtimalden sadece biriyse?

Alex ve Jenny on altı yaşında iki gençtir. Alex Milano'da, Jenny ise Melbourne'da yaşamaktadır. Son dört yıl boyunca zaman zaman birbirlerini bilinçlerini kaybettikleri anlarda, hiçbir uyarı vermeden gerçekleşen telepatik iletişimleri sırasında görmüşlerdir.

Bu telepatik nöbetlerin birinde buluşmak üzere sözleşen iki genç, aynı gün aynı yerde durmasına rağmen birbirini göremez. Bu, şaşırtıcı bir keşif yapmalarını sağlar: Farklı boyutlarda yaşamaktadırlar. Jenny'nin evreninde Alex bambaşka biridir. Alex'in evreninde ise Jenny altı yaşında ölmüştür. Onlar birbirlerini bulmaya çalışırken Çoklu Evren patlayıp yok olmanın eşiğine gelmiştir ama Jenny ve Alex'in kesinlikle buluşması gerekmektedir çünkü Dünya'nın geleceği buna bağlıdır. Yaklaşmakta olan kaderi yalnızca aşkları değiştirebilecektir…

"Telepati birçok açıdan harika ve başarıyı Açlık Oyunları kadar hak ediyor. Sinematik içeriğe sahip bu eğlenceli kitabı bitirmek için kendinizle yarışacaksınız. Patrignani gençlik edebiyatına yeni bir soluk getirecek."
-Glenn Cooper-

------

Ben okumuştum... Genç edebiyatı bilimkurgularından (gerçi fantastik olarak kategorilendirmişler ama bence bilimkurguya daha yakın), türünün güzel ve değişik örneklerinden biri.

Evet, İtalyan bir yazarın kitabı ve İtalyanca orjinalinden çevirilmiş. Hatta yazar İstanbul TÜYAP'a imzaya gelmişti; deli gibi bir kuyruk vardı... :D

Ayrıca bildiğim kararıyla seri zaten üç kitaptan oluşuyor; dördüncü kitap orijinal dilinde de yok ve görebildiğim kadarıyla da olmayacak. Gerçi son kitabı ben de henüz okumadığım ve nerede bittiğini bilmediğimden kesin bir yorum yapamıyorum.
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Telepati

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2016, 02:07:39 »
İlk kitap bitti .. Bilgi verebilirim şimdi tam net ikinci kitapta ne tür sürprizler olur bilinmez tabi kısa  öz biraz spoiler verebilirim. İsteyen okuyabilir :)

Spoiler: Göster
 İlk okuduğum da aradığım kitap bu diye başladım ortalarına falan geldim hala süperin otesindeydi. Sonra birden biraz burukluk oldu o göktaşı çarpması bir an dedim gerçek değil. Sonlarına doğru herşey rayına kavuştu. Hemen konuya gelecek olursam Jenny ve Alex telepati yoluyla birbiriyle iletişim kuruyorlar. Aslında bu olay çocukluk dönemlerinde olan şeylerdi ama aslında Jenny Alexin boyutunda ölmüştü. Aslında bu telepati iletişim sayesinde Alex milanodan başka bir ülkeye gidiyor Jenny i aramak için :) Jenny Alex in gelmesini bekliyordu iskelede telepatik yoluyla  konuşuyorlardı ama  işin ilginç tarafı orta da kimse yoktu.  Birbirlerini bulamadılar başlar da ama sonradan kavuştular sukur :) Bundan sonrasını siz okuyun bence daha güzel sürpriz bozulmasın. Umarım yardım edebilmişimdir sevgilerimle .. :)