Kayıt Ol

Stephen King Kitaplığı

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
Ynt: Stephen King Kitaplığı
« Yanıtla #45 : 10 Mayıs 2012, 01:22:52 »
Kule serisi de dahil 50'ye yakın kitabını okudum. Mahşer, Medyum, O, Sadist, Hayvan Mezarlığı yanında Hayatı Emen Karanlık, Ceset, Azrail Koşuyor, Blaze, Buick 8, Hayaletin Garip Huyları, Kuşku Mevsimi, Şeffaf gibi kitapları da gözardı edilmemelidir. Yazma heveslisi ve King hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için de Yazma Sanatını ayrıca tavsiye ederim.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Haziran 2012, 22:12:13 »
Şöyle güzel bir resim buldum, Kitaplarındaki (Kara Kule hariç) bağlantıları gösteriyor. Bir de Kara Kule'yi dahil etseydi ne olurdu bilemiyorum...

Spoiler: Göster

Bazen gerçekten kendinin de bahsettiği gibi Ka tarafından mı yazdırılıyor diye düşünüyorum. Gerçekten bu kadar bağlantı muazzam. Üstelik belki bir bu kadar da Kara Kule için resmedilebilir. Ne diyebilirim, ellerine sağlık King.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 19 Temmuz 2012, 23:03:26 »
Maalesef aralarından sadece Mahşer'i okudum. Yazık bana demekle yetiniyorum :(

Çevrimdışı Dilek12

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Temmuz 2012, 03:19:37 »
Bir tek Mahşer'i okudum. Fena değildi.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Ağustos 2012, 02:08:07 »
Maalesef aralarından sadece Mahşer'i okudum. Yazık bana demekle yetiniyorum :(
Bir tek Mahşer'i okudum. Fena değildi.

Mahşer'i bende okumak istiyorum. Hatta sansürsüz bir şekilde okumak istiyorum, sizler öyle mi okudunuz? Çünkü neredeyse 2,5 katı sayfa sayısı ile katlanıyor sansürsüz eser.
Ben sadece Kara Kule serisini okuyabildim, elimin altında Sis duruyor fakat bitirmem gerek kitaplar bulunuyor.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Ağustos 2012, 02:08:50 »
Hayır ben sansürlüsünü okumuştum sansürsüzü çıkmadan çok önce :)

Çevrimdışı murat.murat

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Ağustos 2012, 02:17:36 »
Kujo'yu okuyan var mı arkadaşlar ?

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
  • '' Büyüdükçe masumiyet kaybolur. ''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 02 Mart 2013, 16:04:53 »
Ben Hayvan Mezarlığı, Medyum, O, Göz ve Kujo'yu okudum... Hepside birbirinden başarılı ve sürükleyici kitaplardı. Stephen King'den daha başka ne bekleyebilirdik ki   :)
” En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır. ”

Altobello - The Godfather

• *
  • 32
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Mayıs 2013, 13:15:30 »
ben king'i rüya avcısı kitabını okumak istiyorum arnızda bu kitbı okuyan varmı?
      Rüya avcısını okudum. Güzel kitap. Korku ve bilimkurgu (tam anlamıyla bilimkurgu demek yanlış olabilir çünkü bilimkurgu dememin tek sebebi uzaylılar olması)  eserlerini seviyorsan ikisinin karışımı ve artan bir merakla okunan bir hikaye. Ama kitap bittiğinde hala soru işaretleri kalıyor kafanda. Daha sonra dvd sini izlediğimde filme bile alternatif son yapmışlar (Filmin birbirinden farklı olmasada 2 değişik sonu var) Okumaya niyetli olduğun için çok detaya girmek istemiyorum. Ama dediğim gibi "artan bir merakla" okudum kitabı.
       Birde başka bir başlıkta paylaşmıştım: Konu baştan sona kış mevsiminde geçiyor. Bende kitabı kışın okumuştum, bir iki sene önce çok kar yağmıştı ya... Ondan mıdır bilmem ama oldukça kaptırmıştım kendimi kitaba :)

Ayrıca bir kaç ay önce, bir arkadaşımın "Stephen King'in Tom Gordon'a aşık olan kız kitabını okurken bi ara kitabı fırlatıp attım." yorumu üzerine alıp okudum hemen. Ben kitabı elimden atmadım ama King'in hayalgücünde ormanda kaybolan küçük bir kıza bile merhamet göstermediğine tanık oldum...

Çevrimdışı Dovahkiin

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 24 Mayıs 2013, 17:15:35 »
Biraz önce Çağrı'yı bitirdim. Gerçekten muhteşemdi