Kayıt Ol

EA kıymetlisssini kaybediyor!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
EA kıymetlisssini kaybediyor!
« : 26 Mayıs 2009, 12:55:23 »
EA uzun zamandır elinde olan Yüzüklerin Efendisi lisansını sömürebildiği kadar sömürmeye bakıyordu. Lisansı ilk satın aldıkları 2001 yılından bu yana iyisiyle kötüsüyle birçok Yüzüklerin Efendisi temalı oyunla karşılaştık -ki bunların çoğu malesef vasatı aşamayan oyunlardı. Ancak EA'in lisansı geçtiğimiz yılın sonunda sessiz sedasız sona erdi ve lisans hakları New Line'a geri döndü. Warner Bros'un bir parçası olan New Line ve bu aralar oyunlarla pek bir ilgilenmeye başlamış olan Warner Bros, yeni ne projeler planlıyor ya da karşımıza neyle çıkacak henüz bilmiyoruz tabi. Ancak bildiğimiz bir şey var ki, EA elinden giden lisans yüzünden içten içe ağlayacak.

Warner Bros. Interactive ilk Yüzüklerin Efendisi oyununu açıkladı. The Lord of the Rings: Aragorn's Quest ismindeki oyun 2 hafta sonra düzenlenecek olan E3'de tanıtılacak oyunlar listesinde. Çocuklar ve aileler için özellikle tasarlanan yapımda, cıvıl cıvıl ve rengarenk bir Orta Dünya bizi bekliyor olacak. Kılıç kullanımı ve ok atmanın da olacağı oyunda şirin Aragorn'la maceradan maceraya koşacağız.

Çıkış tarihi ve çıkacağı sistemler hakkında hiçbir bilgimizin olmadığı The Lord of the Rings: Aragorn's Quest bakalım beğeni toplayabilecek mi?

Kaynak: oyungezer.com.tr
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Beelzebub

• Lar Orcfoot
  • *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: EA kıymetlisssini kaybediyor!
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2009, 13:10:07 »
     Çiçekli böcekli Aragorn's Quest mi olur ya?İçine edecekler ben direk söyleyim.Yada çocuklar için Aragorn gibi asil bir karakter adına oyun yapmak niye.Hobbit güzeldi çocuklar onu oynasın.Ben çocukken oynamıştım.
In my thoughts and in my dreams,they are always in my mind.The songs of Hobbits,Dwarves and Men; and Elves come close your eyes.

You can see them too...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2009, 13:20:22 »
Hobbit'in Aragorn versiyonunu mu yapıcaklar? İçine etmeye pek hevesliler anlaşılan. Gelen gideni ratır diye boşuna demiyorlar
try again fail again fail better

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2009, 14:29:16 »
Ea zaten batırmıştı şimdi Warner Bros dahada batıracak.

Orta-Dünya ile yapılabilecek o kadar müthiş oyunlar varken neden gidip saçma sapan oyunlar yapıyorlar anlamıyorum. Al AC'yi koy orta-dünyaya ver eline güç yüzüğünü, Gta tarzı devasa bir harita koy olsun bitsin işte iki dakikada bile oyun türetebilirm Orta dünya için. Zaten uzun zamandır doğru düzgün oyun yapmamış firmalara veriyorlar.

Verseler Activision'a veya Epic Games'e, Unreal motoruyla kursunlar bir oyun bakın bakalım neye benziyor orta dünya?

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2009, 15:48:37 »
oyunun lisansını bize verseler keşke eminim warner bros tan daha iyi oyun çıkartırız
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2009, 17:21:27 »
Keşke Rockstar Games alsaydı LOTR'u

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2009, 17:39:56 »
Rockstar bence Orta-dünyada biraz turist ömer gibi kalırdı. Sonuçta bildiğim kadarıyla daha önce bu kadar"fantastik" bir oyun yapmışlıkları yok. Zaten elleri Max Payne 3 ile dolu gibi görünüyor alsalarda yapamazlardı :D

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2009, 18:25:59 »
eidos alıcaktı aslında varyaa yıkardı ortalıı ubisoft ta olabilirdi
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2009, 18:27:35 »
Bence amaç oldukça basit. Warner Bros Nintendo'ya özenmiş. Nasıl mı?

Nintendo'nun en büyük oyunlarından biri hiç şüphesiz Legend of Zelda. Hele ki Wii ile güzel de bir geri dönüş yakaladı bu oyun. Ayrıca Legend of Zelda da tam bu tipte bir oyun. Etraf renkli, karakterimiz Link oldukça şirin ve çocuklar için gibi bir havası var. Ama!

Aması şudur ki Legend of Zelda oldukça zor bir oyun ve yıllardır süren serisiyle hayran kitlesi çok büyük. Hele ki Wii ile en çok beklenen oyunlar arasındaydı son çıkanı. (Ocarino of time mıydı unuttum :P).

Warner Bros.'un bu girişimini Nintendo'ya özendiği için yaptığını yineliyorum. Sonuçta LoZ'nın başarısı ortada. Zorluk seviyesiyle de kendini kanıtlamış durumda.

Eğer bu değilse bile, Orta Dünya'Yı ehrkese sevdirmeyi amaçlayan bir fanatstik manyağının fikridir bu. Hayır o zaman Frodo'yu falan kullansalardı. Ya da Bilbo'yu alsalardı da Hobbit kitabının amacına uysalardı. Sonuça Tolkien ded bunu torunlarına yazmamış mıydı...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2009, 18:36:08 »
Nintendo ve Warner Bros farklı kategorilerde aslında. Bu pek mantıklı değil. Hobbit oyunu da vardı eskiden.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Beelzebub

• Lar Orcfoot
  • *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2009, 18:38:31 »
Hemde çok da güzeldi :) Ben çok seviyordum 7. sınıfta filan oynuyordum.Tekrar oynamak istiyorum ama o zamanlar kitabı okumamıştım :)
In my thoughts and in my dreams,they are always in my mind.The songs of Hobbits,Dwarves and Men; and Elves come close your eyes.

You can see them too...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2009, 18:42:00 »
Farklı olmaları birinin diğerine özenemeyeceğini göstermiyor. Sonuçta Nintendo oyunlarıyla ne kadar zamandır var ve oldukça köklü. Warner Bros ise çizgi filmleriyle gündemde. Bu durumda oyun sektöründe ona en iyi örnek oalcak olanlardan biri Nintendo. Bir super mario bile görünüşte çocuksu değil mi? Ama milyonların sevgilisi konumunda. En çok sevilen oyunların listesini gördün mü bilmiyorum.

Legend of Zelda ise bana direk bu konuyu hatırlatıyor. Sonuçta oyun zor ama bir o kadar da sürükleyici ve akıllıca. Şimdi Lotr gibi bir olguyu yumuşatacaklarsa en tipik ve başarılı örnek LoZ'dir.

Bu bakımdan mantıksızlık diye bir şey söz konusu değil.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 26 Mayıs 2009, 18:42:16 »
"Şirin Aragorn ile maceralar" olayı pek ilgimi çekmedi benim. :D Ama el değiştirmesine sevindim EA iyi bir firma olmasına rağmen LOTR oyunlarında bekleneni verememişti.

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2009, 19:26:36 »
eidos alıcaktı aslında varyaa yıkardı ortalıı ubisoft ta olabilirdi

Blizzard alsın o zaman mmorpg yapsın :D wow'un orasını burasını kırpar orta-dünya yapar :D Ama genede müthiş olurdu:D

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Mayıs 2009, 19:53:30 »
Katılmıyor değilim çünkü blizzard'ın elini attığı bütün yapımlar bence mükemmel.
You can win thousand fights, but you can only lose one!