Kayıt Ol

Ejderha Dövmeli Kız

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ejderha Dövmeli Kız
« : 01 Eylül 2010, 12:33:23 »
Yapım: Almanya, Danimarka, İsveç
Tür: Gerilim, Gizem
Yönemen: Niels Arden Oplev
Senaryo:  Nikolaj Arcel,  Rasmus Heisterberg
Kitap: Stieg Larsson
Yapımcı: Søren Stærmose
Görüntü Yönetmeni: Eric Kress
Gösterim Tarihi: 17 Eylül 2010 (Türkiye)
Oyuncular: Noomi Rapace,  Michael Nyqvist, Gunnel Lindblom, Sofia Brattwall, Stefan Sauk.
Konusu:
“Mikael Blomkvist” isimli gazetecinin tutuklanmasına 6 ay kalmıştır ve “Henrik Vanger”, 16 yaşında kaybolan güzel “Harriet” için Mikael’i çağırır, tabii ki Mikael’in bilgisayarına ve tüm kişisel hesaplarına ulaşabilen Lisbeth yani “Dragon Dövmeli Kız” sayesinde. Mikael Harriet’in sırrını çözmek için çalışmayı kabul eder. Aynı zamanda Lisbeth de Mikael’in bilgisayarından tüm verileri takip etmeye devam ediyordur ve bilgisayarda Harriet hakkında buldugu veriler ilgisini ceker.. Mikael’e yardım
amaçlı bir mail atar. Ve bundan sonra olaylar gayet esrarengiz ve gizemli bir şekilde birbirini takip eder…

Filmden kareler;
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Dövmeli Kız
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2010, 19:05:32 »
The Girl With Dragon Tatoo / Ejderha Dövmeli Kız - 5.0

Baslarda gayet güzel ilerlerken kızın olaya dahil olma şekli, 7000 dolarlık bilgisayar yerne 20000 dolarlık bilgisayar istemesi, adamın hapiste bilgisayar kullanmasına izin verilmesi gibi saçmalıklar ve filmin mantıksız bir şekilde bitmesi nedeniyle sevmediğim bir film oldu. Ayrıca gereksiz yere uzatılmış. İlk başta 2.5 saat olduğunu görünce heyecanlanmıştım ancak sonra pişman oldum.

Çevrimdışı manslayer3

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Dövmeli Kız
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2010, 01:03:44 »
Kitaba hiç mi hiç yakışmayan bir film olmuş. Bu kadar derinlikli karakterlerin,diyalogların olduğu kitabı ancak böyle bir filmle heba edebilirlerdi.Oyuncu seçimleri de tamamen yanlış.Yazarın kemikleri sızlamıştır mezarda.Artık Hollywood yapımını bekliyce güzel bir kitap filmi için.