Kayıt Ol

Wardstone Günlükleri - Joseph Delaney

Çevrimdışı TerreneWorld

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Wardstone Günlükleri
« Yanıtla #45 : 28 Kasım 2012, 16:28:39 »
Farkındaysan ilk cümlemde bir ihtimal anlamı var.Diğer cümlelerimde ise hep kendi kişisel düşüncemi belirttim, "Ben" li cümleler kurmuş olmam da bunun bir kanıtı. Neyin genellemesinden bahsettiğini anlamadım.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #46 : 28 Kasım 2012, 18:27:03 »
Seriyi okumaya küçüklükten başlayanlar için bağımlılık edici bir seri ama lise yıllarında başladıysanız tıpkı benim gibi size çok yavan gelebilir.

Dikkatli bakarsan eğer ufak bir genelleme yapmış olduğunu göreceksin. Her neyse.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #47 : 21 Ocak 2013, 17:44:18 »
Arkadaslar ilk kitabı okudum  gayet güzeldi ama 2. Kitabı almadım diğer serilerimin kitaplarını aldım sizce devam etmelimiyim?
Not:telefondan baglandım yazım hatam olduysa affedin :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #48 : 21 Ocak 2013, 19:10:54 »
Arkadaslar ilk kitabı okudum  gayet güzeldi ama 2. Kitabı almadım diğer serilerimin kitaplarını aldım sizce devam etmelimiyim?

Serinin bir okuru olarak devam etmeni öneririm.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #49 : 21 Ocak 2013, 20:02:18 »
zaten şu anda okuyacağım seri bulamıyorum bari bu seriyi okuyayım inşallah güzeldir :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #50 : 22 Mart 2013, 12:05:39 »
"Hayaletin Kaderi" Raflarda

İngiliz yazar Joseph Delaney'in tüm dünyada hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan, toplamda 10 kitap olması planlanan Wardstone Günlükleri serisinin 8.kitabı "Hayaletin Kaderi" geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

Çıkan her yeni kitapla birlikte, fantastik korku edebiyatı türleri arasındaki yerini sağlamlaştıran Wardstone Günlükleri, ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından The Seventh Son adıyla beyazperdeye de uyarlandı aynı zamanda. 2013 yılının sonbaharında izleyiciyle buluşacak film için geri sayım başlamış durumda. Filmin kaç kitabı kapsadığı ise şu an için esrarengizliğini koruyor.

Serinin ilk 7 kitabının kapağında Tom'un ustası Hayalet Gregory'i görüyorduk, bu kitapta ise kapağımızı farklı bir resim süslüyor. Oldukça ilginç bir ayrıntı olsa gerek bu. Serinin hayranları daha kitabı okumaya başlamadan bu resim üzerinde bir hayli kafa yoracağa benziyor.

Alıntı
"Artık kılıca aitsin. Ölünceye kadar da öyle kalacaksın.

Hayaletler, cadılar, hortlaklar, şeytani yaratıklar, karanlık ve dehşet: Wardstone Günlükleri; tüyler ürperten bir efsanenin aralayarak korkunun soğuk gölgesiyle dans etmeye devam ediyor. Serinin 8. kitabında, büyücülere karşı girişeceği tehlikeli macera Tom'u Kader Kılıcı'na götürüyor. Peki, bu karanlık ve kana susamış yeni silah, Tom'a Şeytan'ı alt etme şansını verecek mi? Tom'un hayatta kalabilmesi için çok çalışması gerek ve bu yolda ona sadece tek bir kişi yardım edebilir: Katil cadı Grimalkin. Yani Karanlık Karanlık'a karşı...

Serinin nefes nefese okunacak yeni kitabı, heyecan dolu 9. macera için de küçük bir kapı aralıyor.

Ensenizde hissedeceğiniz gölgenin tüm benliğinizi sarmasını istemiyorsanız lütfen geç saatlerde okumaktan şiddetle kaçının!

Kerem Işık'ın çevirisiyle Tudem Yayınları'ndan çıkan kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Lesane

• *
  • 13
  • Funshitsu Hatoba ja nai,Katsura da!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 21 Haziran 2013, 13:30:17 »
zaten şu anda okuyacağım seri bulamıyorum bari bu seriyi okuyayım inşallah güzeldir :)
Başladınız mı seriye bakalım? Emin olun güzel! ^_\\/ Wardstone Serisi en çok sevdiğim serilerden,birinci kitabı elimden bırakmadan bitirmiştim,aşırı derecede sürükleyici!

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #52 : 21 Haziran 2013, 13:49:09 »
Isabet olmuş :) Birinci kitabı okumuştum önceden bugünde tekrar birinci kitabına başladım.2. ve 3. kitabınıda arkadaşımdan aldım.Inşallah diğer kitaplarda güzeldir.

Edit:İlk üç kitabını 2 günde bitirdim.Gerçekten çok akıcı ve şu ana kadar okuduğum en iyi 3 seriden biri diyebilirim.Herkese tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı Lesane

• *
  • 13
  • Funshitsu Hatoba ja nai,Katsura da!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Haziran 2013, 11:45:16 »
Serinin bütün kitapları sürükleyici ve güzel ^_\\/ Şüpheniz olmasın.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 27 Temmuz 2013, 14:47:54 »
Hayalet'in  Kurbanı ve Hayalet'in Kabusu'nu okuyacağım .Diğer serilere ara verip , vakit bulursam bu seriyi alıyorum aldığım kitap tek günde bitiyor gerçekten. Çok sürükleyici.

Ek Söylem :Acaba diğer fantastik eserlerin yanında  bir bölüme çevirilebilir mi ? Buz ve Ateşin şarkısı en son açılan bölümdü ve üyelerden pek fazla  tıklayan olmadı( yanılıyorumdur belki) . Aslında o serinin sadece dizisinin seyrettim. birde ilk kitabını okudum ancak bu serinin sadece kitaplarıyla bile  Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin aksine bir bölümü yuva edinebileceğine inanıyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #55 : 27 Temmuz 2013, 18:09:15 »
Ek Söylem :Acaba diğer fantastik eserlerin yanında  bir bölüme çevirilebilir mi ? Buz ve Ateşin şarkısı en son açılan bölümdü ve üyelerden pek fazla  tıklayan olmadı( yanılıyorumdur belki) . Aslında o serinin sadece dizisinin seyrettim. birde ilk kitabını okudum ancak bu serinin sadece kitaplarıyla bile  Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin aksine bir bölümü yuva edinebileceğine inanıyorum.

Wardstone güzel ve okuması eğlenceli (ürkütücü yanları da yok değil) bir seridir fakat bu seriye forumda ayrı bir bölüm açılması söz konusu olamaz. Karakter ve mekan bolluğu yok, yalnızca her kitapta farklı bir macera. Bölüm açıldığı taktirde o bölümde paylaşacak bir şey bulamayız zira.

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 28 Temmuz 2013, 03:17:04 »

Wardstone güzel ve okuması eğlenceli (ürkütücü yanları da yok değil) bir seridir fakat bu seriye forumda ayrı bir bölüm açılması söz konusu olamaz. Karakter ve mekan bolluğu yok, yalnızca her kitapta farklı bir macera. Bölüm açıldığı taktirde o bölümde paylaşacak bir şey bulamayız zira.

Denaro Forbin'in dediğine ek olarak da, Wardstone Günlükleri'nin okuyucu sayısının Buz ve Ateşin Şarkısı, Harry Potter, Orta Dünya gibi serilerin yanına yaklaşamaması da bu seriye ayrı bir bölüm açılmasının gereksiz olduğunu gösterir. Buz ve Ateşin Şarkısı gibi popüler bir serinin bölümüne tıklayan azsa, kaç kişi Wardstone'un bölümüne tıklayacak?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Hayalet: Benim Adım Grimalkin” Raflarda
« Yanıtla #57 : 29 Temmuz 2013, 22:14:50 »

İngiliz yazar Joseph Delaney'in tüm dünyada hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan, toplamda 10 kitap olması planlanan Wardstone Günlükleri serisinin 9.kitabı "Hayalet: Benim Adım Grimalkin" geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

Çıkan her yeni kitapla birlikte, fantastik korku edebiyatı türleri arasındaki yerini sağlamlaştıran Wardstone Günlükleri, ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından The Seventh Son adıyla beyazperdeye de uyarlandı aynı zamanda. 2013 yılının sonbaharında izleyiciyle buluşacak film için geri sayım başlamış durumda. Filmin kaç kitabı kapsadığı ise şu an için esrarengizliğini koruyor.

Seride sona yaklaştıkça heyecan da tırmanıyor. Uykusuz gecelere kendiniz hazırlayın!

Alıntı
Bana İnanmayı Öğren: Benim Adım Grimalkin

Serüvenin bir önceki halkasında, Şeytan’a karşı giriştikleri amansız mücadelede Hayalet, Tom ve Grimalkin güç birliği yaparak Şeytan’ı çivilemeyi başarmış, kafasını bedeninden ayırmışlardı. Tom, Şeytan’ı sonsuza kadar yok etmenin yollarını ararken Grimalkin de Şeytan’ın başını, Karanlık’ın hizmetkârlarının eline geçmemesi için çalışacak. Çünkü, baş ve beden tekrar birleştirilebilirse Şeytan tekrar vücut bulacak.

Görev ölümcül… Karanlık’ın en güçlü hizmetkârları ve sadece Grimalkin’i yenmek için yarattıkları korşak, Grimalkin’in peşinde. Ancak “Katil Cadı” unvanına sahip olmak da o kadar basit değil. Yardımcısı Thorne ile birlikte bu ölüm-kalım mücadelesinden galip çıkmak zorunda!

Dünya çapında elde ettiği büyük satış başarısı ile çağdaş fantastik ve korku edebiyatının klasikleri arasında gösterilmeye başlayan ve film yapımcılarının dikkatlerini çekerek ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından Seventh Son adıyla sinemaya uyarlanan Wardstone Günlükleri’nden kanınızı donduracak yepyeni bir hikâye daha: Benim Adım Grimalkin.

Serinin nefes nefese okunacak yeni kitabı, heyecan dolu 10. macera için de küçük bir kapı aralıyor.

Ensenizde hissedeceğiniz gölgenin tüm benliğinizi sarmasını istemiyorsanız lütfen geç saatlerde okumaktan şiddetle kaçının!

Kerem Işık'ın çevirisiyle Tudem Yayınları'ndan çıkan kitabın tanıtım ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 16 Ağustos 2013, 16:17:46 »
Bence yeterince mekan ve karakter var. Siz daha iyi bilrsiniz tabii ama  casterly  , pendleton , Bill Arkwright'ın yaşadığı bölge (adını hatırlayamadım şimdi) , her kış gidilen  Hayalet'in  zor şartlarda  kilerindek cadıların olduğu bölge , hatta ileride Tom annesinin daveti üzerine yeni yolculuklaraa çıkacak ve bunların dışında da aklıma gelmeyen yerler olduğuna emininim.

Karakterlerden ise hikayedeki önemi birbirinden farklı olan bir sürü cadıyı yazarak bitiremyeceğimizi düşünüyorum.Thoas'ın ailesi ve sırları olan esk çıraklar . Hayaleti yaşamından  gizemli karakterler bence bunlar bize fazlasıyla  malzeme verir ama bunlar benim düşüncelerim bilemiyorum . Olur mu olmaz mı ondan da emin değilim ama dile getirilmemiş düşünce , gidilmemiş yoldur.

• *
  • 4
  • Karanlığın olduğu yerde adalet susar.
    • Profili Görüntüle
Wardstone Günlükleri
« Yanıtla #59 : 15 Eylül 2013, 10:36:14 »
Merhaba arkadaşlar, ben bu seriye başlayalı baya oldu fakat henüz 8.kitabı alamadım.Sizden rica etsem bana biraz 8. Kitaptan bahsedin.Ben bu seriyi herkeze öneriyorum.Kitabın ilk sayfaları biraz saçma gelebilir fakat sakın ilk sayfalara kanmayın seri tam anlamı ile mükemmel. :)