Kayıt Ol

Türk Fantastik Yazarları

Çevrimdışı Mystique

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Türk Fantastik Yazarları
« : 04 Ağustos 2011, 14:18:50 »
Bu konuyu sizin fikirlerinizi, önerilerinizi öğrenmek amacıyla açtım. Türkiye'de, önerebileceğiniz fantastik edebiyat yazarları kimlerlerdir? :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Fantastik Yazarları
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2011, 15:00:36 »
Zaten benzer bir konu var: http://www.kayiprihtim.org/forum/en-iyi-fantastik-turk-yazari-t11275.0.html

Burada yeterince örnek de var.

Çevrimdışı Mystique

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2011, 15:09:24 »
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Arkenon

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2011, 01:10:33 »
Türk fantastik edebiyatı yazarları için sizlere referans olacak bir kaynak da Türk Fantastik Edebiyatı internet sitesi. turkfantastikedebiyati.com

Bu site Türk yazarların tanınırlığını artırmak için kuruldu. Amaç bu alandaki eserleri tek bir noktadan takip edebilmek.

Ama bu siteyi duyurduğumda moderatörler reklam diye siliyorlar. Garip aslında. Ticaret yapmıyoruz, bir şey alıp satmıyoruz, 10 senedir yapmaya çalıştığımız şey için çabalıyoruz. Türk yazarların kitapları ne doğru düzgün okunuyor ne de biliniyor. İnsanlar daha iyi tanısın diye kuruldu bu site.

Fantastik edebiyatla meşgul bir sitede, Türk fantastik edebiyatı adına yapılmış bir çalışmanın duyurusu reklam diye silinmezse şayet, ilgilenen arkadaşları buyursunlar...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2011, 01:19:27 »
Bizi bir de üyelerimize şikayet mi ediyorsunuz :)?

Gülüyorum, ne diyim. Kurallarımız açıktır. Buraya üye olurken herkes bu kuralları kabul edip gelir. Biz size bunu anlatamadık.

Her neyse siz bizi üyelerimize şikayet edin tabii :).

Çevrimdışı Arkenon

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2011, 01:30:39 »
Ediyorum, zira önceki başlığı silmekle onların bundan haberdar olmasını engellediniz :)

Arkadaşlar siz bilirsiniz, ben insanlar bilsin duysun istiyorum. O siteyi kurmak için harcadığım emeklerin bir anlamı olsun diye bu tarz duyurular yapıyorum. İsterseniz silin yani duyuruları. Birbirimize destek vermeden ilerleyebileceğimizi düşünüyorsanız, bir şey diyemem. Ama Türkiye'de fantastik edebiyatın gelişiminin tek yolu, sizin bizim gibi oluşumların birbirine desteği ile mümkün olur.

Bir de silinen başlığımın üzerine gelip burda yeniden duyuru yapmamın sebebi başlığın silinmesini gerçekten anlayamamamdır. Sitenizde reklama izin vermeyebilirsiniz, bu mantıklı. Ama benim yaptığım şeyle sizin karşı çıktığınız şey aynı değildi...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2011, 02:06:42 »
Şimdi, bu konuya açıklık getiriyor ve tartışmayı sonlandırıyorum.

Öncelikle "Ne olmuş ki?" diye merak eden arkadaşlar için özet geçeyim: Arkenon foruma üye olduğu gün itibariyle Tartışma Platformu kategorisine bahsi geçen siteyle ilgili tanıtım maksatlı bir konu açmıştır. Lakin kurallarımız gereği yazı reklam içeriği taşıdığından dolayı yöneticiler tarafından silinmiştir. Neden silindiğiyle de ilgili olarak yine üyeye özel mesaj atılmıştır.

Konuya sadece aynı türde benzer işler yapan bir siteyle ilgili bilgi veren bir yazı olarak bakılmış. Fakat takdir ederseniz ki, siteye daha yeni üye olmuş ve bugüne kadar herhangi bir katkıda bulunmamış birinin daha ilk dakikadan böyle bir konu açması elbette reklam maksatlı yazı içeriği olarak algılanacaktır. Böyle bir olay sitede ilk defa olmuyor sonuçta. Elbette fikir güzel, elbette uğraş takdir edilesi. Lakin bu türden çalışmaların her birine ait bu şekilde tanıtım yazıları olsa kategorimizin adı Tartışma Platformu değil Tanıtım Platformu olurdu. Olayı sadece tekil algılamamak gerek.

Biz yapılan hiçbir yeni çalışmaya karşı değiliz. Bu konuda kimseyle de sıkıntımız yok, olmayacaktır da. Zira konuyla ilgili facebook sayfamızda da tanıtım yapıldı ve herhangi bir müdahalede bulunulmadı. Zaten ara sıra bu şekilde tanıtımlar yapılıyor, yapılacaktır. Fakat şurada hem fikir olalım: Sadece bir siteyle alakalı olarak tanıtım maksatlı açılan konu reklam amaçlıdır, farklı bir şekilde de izah edilemez.

Bahsi geçen sitenin önünde daha uzun bir yol bulunmakta. Umarım dilediği kaliteye ulaşacaktır. Konuyla ilgili dilerseniz yardım da edebiliriz. Yanlışını doğrusunu özelden konuşabiliriz. Daha da nasıl açıklayıcı olunabilir bilmiyorum çünkü.

Zira tartışmanın uzaması taraftarı değilim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Arkenon

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2011, 02:24:07 »
Elbette ki bu bir tartışmaya dönüşmeyecek, zaten böyle bir şey mümkün değil. Teknik olarak haklı olduğunuzu belirtmiştim zaten. Ama yapılan duyurunun içeriğine bakılmaksızın birkaç dakika içinde silinmesini açıkçası yadırgamıştım. Her neyse artık meselemiz de bu olmamalı zaten.

Bu işe sadece TFE ile girişmiş biri değilim, Xasiork aracılığıyla yıllardır Türkiye'de fantastik edebiyatı daha üst bir noktaya taşımaya çalışıyorum. TFE bu sürecin bir ürünü sadece ve insanların bunu bilmesi adına yapılmış bir duyuru birtakım teknik problemlerle karıştı diyelim o halde. Önemli değil, nihayetinde yaptıklarımızla bir noktaya varacağız, mühim olan bu.

Xasiork ve TFE olarak sizlerin desteğinize açığız. Aynı zamanda bu alandaki her türlü çalışmalarınızı desteklemeye de hazırız.

Silinen mesaj konusu da böylece kapansın. Sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim :)