Kayıt Ol

Bunları Biliyor musunuz?

Çevrimdışı Dreamer

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bunları Biliyor musunuz?
« Yanıtla #15 : 30 Eylül 2011, 13:26:06 »
_C.S Lewis'in Türklere bi sempati duyduğunu ve  filmde aslana Türkçe aslan dendiği ayrıca Narnia 1 de Edmund'a cadının sihirli salep ve Türk lokumu verdiğini

Sadece bunu biliyordum.Bilgiler için teşekkürler.

Çevrimdışı elricsss

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2011, 17:12:05 »
 Çok ilginç gelir bana Lewis'in Türk hayranı olması çünkü arkadaşı Tolkien -her defasında inkar etmiş olmasına rağmen- biraz Türk düşmanlığı izi taşır kitaplarında. Kara lisan bile bizim dil ailemize benzer. Paylaşım için teşekkürler.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2011, 17:13:39 »
Çok ilginç gelir bana Lewis'in Türk hayranı olması çünkü arkadaşı Tolkien -her defasında inkar etmiş olmasına rağmen- biraz Türk düşmanlığı izi taşır kitaplarında. Kara lisan bile bizim dil ailemize benzer. Paylaşım için teşekkürler.

Yanlış.
#rekt

Çevrimdışı elricsss

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2011, 17:52:08 »

Yanlış.

Yanlış çok kısa bir cevap, karşı bir teziniz varsa dinlemek isterim ve bu sayede yanlış bildiğimi de öğrenirim.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Kasım 2011, 18:15:24 »

Yanlış.

Yanlış çok kısa bir cevap, karşı bir teziniz varsa dinlemek isterim ve bu sayede yanlış bildiğimi de öğrenirim.

Bu forumda ve The White Tree forumlarında en az 5'er sayfa güzel güzel tartışmıştı insanlar. Ben de dahil olmak üzere. Bunu 40 kere açıkladıktan sonra hala insanların aynı kulaktan dolma tezlerle gelmesi, tahmin edeceğiniz üzere, insanı rahatsız ediyor.

Aratın bu iki forumu, yardımcı olacaktır.
#rekt

Çevrimdışı elricsss

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Kasım 2011, 18:49:32 »
 Ben Tolkien'in beş tane kitabını okumuş olan birisi olarak bu kişiye art niyetli ya da tabirinizle kulaktan dolma bilgilerle yaklaşan birisi değilim. Belki de tamamen tesadüftür, sizi de meşgul ettiğim için özür dilerim.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Kasım 2011, 18:53:11 »
Ben Tolkien'in beş tane kitabını okumuş olan birisi olarak bu kişiye art niyetli ya da tabirinizle kulaktan dolma bilgilerle yaklaşan birisi değilim. Belki de tamamen tesadüftür, sizi de meşgul ettiğim için özür dilerim.

Tolkien'in ingilizce kitaplarını bile okumuş birisi olarak söylüyorum, yanlış.
#rekt

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Kasım 2011, 19:08:59 »
Tolkien'in sadece iki (2) kitabını okumuş biri olarak söylüyorum, bence de yanlış.

3 gün sonra gelen düzenleme: 2 değil 3 kitabını okudum Hobbit'i unutmuşum.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Kasım 2011, 19:10:56 »
http://www.kayiprihtim.org/forum/empty-t5671.0.html

Başlığı konusundan uzaklaştırmaya gerek yok, ilgili konu burada bulunuyor. Tartışmaya başlamadan, önceki yazıları okumanızı tavsiye ederim.
try again fail again fail better

Çevrimdışı ByCaspiaN

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Mart 2012, 15:05:22 »
demek skandar türklere ilgi duyuyormuş

Çevrimdışı Supreme

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Nisan 2013, 16:10:59 »
haha C.S Lewis'in Türklere bu kadar meraklı olduğunu bilmezdim onu çok sevdim şimdi :D :P
Hepsi harika gerçekler :)

Forever Narnia