Kayıt Ol

Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı
« Yanıtla #45 : 24 Mart 2010, 17:26:09 »
Kitabı okumadım ama filmi beğendim. Bu benim kişisel görüşüm. Beni bu konuda suçlayamazsın. Belki kitabı okuduktan sonra kötü diyeceğim, belki ikisininde kendine özgü güzel yanları var diyeceğim. Bu konuda kimseyle tartışacak değilim.
Ayrıca cevabını biraz daha yumuşak verebilirdin.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 24 Mart 2010, 17:27:52 »
Oha be! Hepiniz filmi yerden yere vurdunuz! Yazık değil mi yahu... Neyse. Kitabı henüz okumadım ama yazın okuyacağım. Kurgusu güzeldi, çok güzeldi. Yani filmin. Fakat bir arkadaşım okumuş. Beni bir tek Percy'nin yaşından büyük olması rahatsız etti. Onun haricinde her şey gayet güzeldi. Bu arada, filmin dvdsinin çıkış tarihini biliyor musunuz*

Not: Bu yönetmenden çıkan film güzel olmaz mı? Tabii kitabı okuyanlar filmi yerden yere vurdular, yazık yahu... Cık cık...

Bizim sorunumuz filmle ilgili değil. Filmin kitapla bağlantısı olmaması ile ilgili.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 25 Mart 2010, 18:59:50 »
ne kadar sert olduğum beni ilgilendirir.bizim konumuz film ile kitabın uyumsuzluğu-berre'nin de dediği gibi-kitabı okumadan bence oha falan deme.ayrıca senin bir önceki mesajın İstanbul beyefendilerine yakışır değildi.lütfen bir şey söylemeden önce kendine bak.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 26 Mart 2010, 17:41:34 »
Lütfen birbirinizin görüşlerini aşağılayarak tartışmayı kavgaya dönüştürmeyiniz. Film ile ilgili görüşlerin alınacağı bir konu bu.
try again fail again fail better

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 30 Mart 2010, 19:02:11 »
3.kitabı okumaya başlayacağım umarım filmini de en kısa zamanda izleyebilirim.....
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #50 : 01 Nisan 2010, 18:12:05 »
Çok kötü bir uyarlama olmasının yanı sıra, çok kötü de bir filmdi kanaatimce. Beğendiğim tek bir sahne bile yoktu, yer yer uyukladım, yer yer saatimi kontrol ettim... Kapattım, açtım... Nihayetinde bitirdim. Sonuç: Vakit israfı!

Ne kitaptaki eğlenceli hava, ne üçlü arasındaki sıkı dostluk, ne Luke, ne Olimpos, ne yer altı... Hiçbiri hayalimdeki gibi değil, eyvallah. Ama hayal etmediğim kısımlar dahi vasatı geçemiyorsa, bir problem var demektir.

Her şey bir yana, üç başlı köpeği, üç ayrı köpek olarak sunma fikri nedir? Kitaptakiyle birebir olmak zorunda değil elbette hiçbir şey; ama mitolojiyi de katletmek zorunda mısınız?

Chris Columbus beni hayal kırıklığına uğrattı.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 01 Nisan 2010, 19:32:11 »
evet bir de şu Persephone'nin  Kıvırcık'a asılması neydi öyle ya ? :D
Hiç bir satirim olmamıştı.Yani konuk olarak.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 01 Nisan 2010, 20:06:32 »
DarLy OpuS keşke Chris Colombus'a bu kadar güvenmeseydin :( Hep böyle oluyor bir yönetmene bir oyunucuya çok güvenirsin ve sonuç:HAYAL KIRIKLIĞI...Ve ben eminim ki Chris Colombus kesinlikle kitapları okumamış...Yahu okuduysan bi müdahale etsene.Deki " İşte bu böyle bu şöyle kitapta böyle birşey yoktu seyirci hayal kırıklığına uğrar " falan...Bu gidişle ya 2. film çekilmez yada KESİNLİKLE kitapla alakası bile olmayan bir film olur.Ve Chris Colombus ile devam edileceğini pek sanmıyorum...
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #53 : 01 Nisan 2010, 20:09:48 »
"Felsefe Taşı" ve "Sırlar Odası" gibi harika iki uyarlamaya imza atmış birisinden, gerçekten beklenmeyen bir film bu.

Hiç inanasım yok, sanki sokaktan geçen birisi yönetmiş gibi...

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 01 Nisan 2010, 21:43:08 »
evet bir de şu Persephone'nin  Kıvırcık'a asılması neydi öyle ya ? :D
Hiç bir satirim olmamıştı.Yani konuk olarak.

Burayı bende hatırladım.  Aynen katılıyorum sana... Satir e asıldı yaaa...
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 28 Nisan 2010, 17:09:02 »
Ayrıca zerre kadar ayrıntıya girmedi.Melez kampını on dakika bile göremedik.Sen herşeyi değiştirirsin tamam ama filmin en önemli olayını yani kehaneti demi koymazsın ya.Harry Potterdaki Felsefe Taşı ve Sırlar odası nerde,Şimşek Hırsızı nerde.Beklentilerimin çok altında :inca
Planemo Syndrome

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #56 : 29 Haziran 2010, 14:53:38 »
Ne Ares var, ne Dianisos var... Hadi onları geçtim. Bu inci bulma meselesi falan. Şu işi kitaptaki gibi yapsana kardeşim ya! Filmin gizemi kaçmış. Ben bu konuyu annemlerle de konuşmuştum. Bana bunun senaristlerin bakış açısı olduğunu söylemişlerdi.
Ayrıca şunu meak ediyorum: Canavarlar denizindeki hidra nası oldu da Şimşek Hırsızına geldi? Ben olsam... Aman neyse... Ya aslında film kitaba göre düşünülmediğinde güzel fakat kitapla beraber düşünüldüğünde... Neyse, neyse
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Temmuz 2010, 14:34:37 »
ben bu filmi sinamada izledim ve bayıldım.netten kitabınıda okudum.canavarlar denizini büyük bir merakla bekliyorum
 :( :)
Sadece susmak ıstıyorum;
Yalan ınsanları kaale almadan..
Haklıyken haksız gözuksem bıle kendımı savunmadan..
HUZUR bulmak ıstıyorum,gözlerımı kapayıp,kımseyı anmadan...
Sessızlığı dınlemek ıstıyorum,herseyı yasamıs gıbı yaparak...
[/size][/i]

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 07 Ağustos 2010, 18:14:33 »
Filmi çok enteresan bir tesadüf ile izledim. Tatil yaptığım yerin kalınan odalara kendi tv yayınını yaptığı bir kanal var, orada sadece film yayınlıyorlar, orada gördüm kısaca.
Forumda pek çok arkadaşımızın Percy Jackson kitaplarına olan düşknülüğü üzerine bir izleyeyim dedim. Kitaplarının hiçbirini okumadım ama kitaba bağlı kalmadıkları çok açık :D. Yani bağlı kalınmadığını anlamak için kitabı okumaya gerek yokmuş dedim bir an. Çünkü arkadaşların kitaba olan sevgisine bakınca film o kadr basit kalıyor ki... O sürekli anlatılan Melez Kapmlarına gelindiğinde "heh!" dedim ama sonuç bir hiçti :P. Gerçekten de 2 dakikada geçildi. Yarıca filmde pek çok tanrı da yoktu. Kitabı okumadım ama beklentim tanrıları görmekti. Possiedon'u da beğenmedim:P.
Film kendi çapında eğlenceliydi ama basitti. Kitabı okumayan biri rahatça izler(benim gibi). Ama kitabı okuyan birine kesinlikle zulüm olmuştur  :ohmy. Çok fazla maceraya atılmadan bitiyor film,kitap böyle olsaydı bu seri bu kadar tutmazdı diye düşünüyorum :).

Arkadaşlarımızın Percy Jackson sevgisi görerek ben de filmden daha çok şey beklemiştim :D. Ayrıca 3 başlı köpek olayını da şimdi öğrendim o köpekler tam bir rezillikmiş demek ;D.

Olmadı diyorum(kitabı okumadan). Dediğim gibi okumadım ama filmde eksiklikler olduğu belli oluyor.(daha çok tanrı! daha çok tanrı! daha çok macera!)Basit bir film gibi geldi bana.

Not: Kayron(adı nasıl yazılıyorsa) ilk olarak Genç Herkül filminde geçiyordu. O da savaşçılar eğitiyordu ama tek yarı tanrı Herkül'dü. O da bir at-adamdı. Kayron'u görmek bana Genç Herkül filminden esinlenilmiş dedirtti. Kitapta var mıydı bimiyorum. Belki Kayron da mitolojik bir karakterdir ama ben adını bir tek Genç Herkül filminde duymuştum :).

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 08 Ağustos 2010, 22:37:08 »
Kitapta vardı.Aslında pek çok mitten yararlanılmış seride. Örneğin Canavarlar Denizi Odyessia'nın, Son Olimposlu İlyada'nın modernleştirilmiş hali diyebiliriz.