Kayıt Ol

Nirvana

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nirvana...
« Yanıtla #15 : 14 Haziran 2008, 18:42:49 »
Ben dinlemeye çalıştım arkadaş zorladıydı sadece "Smells Like Teen Spirit" çalınası ve hoş bir şarkıdır, şahsen gerisini o kadar da sevmedim...

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Haziran 2008, 19:21:24 »
Ben dinlemeye çalıştım arkadaş zorladıydı sadece "Smells Like Teen Spirit" çalınası ve hoş bir şarkıdır, şahsen gerisini o kadar da sevmedim...
Sen A.D.I.D.A.S dinle zaten ;D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Haziran 2008, 19:53:12 »
Sen A.D.I.D.A.S dinle zaten ;D
dinlerim... :P hem emin ol korn nirvanadan iyi müzik yapıyor ;) ;D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Haziran 2008, 22:09:32 »
Çok dinlediğim söylenmez xD Hatta hiç denilebilir çok nadir dinlerim.. "Smells Like Teen Spirit" favori şarkımdır =D

Çevrimdışı Miss Murder

• <<Hestia>>
  • *
  • 30
  • Rom: 1
  • Make it count!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Eylül 2008, 15:00:27 »
Kurt Cobain kadar farklı bi adam yok heralde dünyada . Şarkıları kadar onu da seviyorum adamın sesi, tarzı herşeyi farklı  :lve  :lve  :lve
Avatar The Last Airbender Hayran Topluluğu kurucu  :king
Royal Mail Ship Titanic ; Okyanusun yuttuğu inci ...
Kimse geceyarısı palyaçoları sevmez ...
Jack Torrance&Jack Dawson  :lve  :lve

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2008, 12:54:31 »
Kurt Cobain i sevmeyen , başarısını göremeyen bu müziği biLmiyordur tanımıyordur yaa..
-SmeLLs Like teen spirit
-come as you are
-Lithium
-Rape me
.. Liste uzar gider..
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Ocak 2010, 00:01:57 »
Dünyanın en yanlış anlaşılan grubu sanırım.

Nirvana, herkesin bayıldığı Nirvana değil aslında. İlk albümleri Bleach idi Nirvana. Nevermind ile beraber Nirvana da Grunge da öldü. Smells Like Teen Spirit radyolarda tekrar tekrar çalınmaya başladığında sanırım Kurt de ölmeye başladı.

Tamam da sevilmesi yanlış mı? Hayır, elbette değil. Ama Nevermind gösterdi ki, popülerlik, albüm satışları, klipler, mtv, prodüktörler, reklamlar, sponsorlar idi "müzik" denen şey. Grunge? Grunge Smells Like Teen Spirit ile öldü.

Dave Grohl'u (Nirvana'nın Bateristi, Foo Fighters'ın solisti) çok takdir ederim. Son zamanlarda müzik piyasasında bulunan en adam gibi adamlardan. Şöyle bir lafı var, "Grunge bir grup arkadaşın içmesi, alkollü kafayla saçmalayarak birşeyler çalmasıdır." Evet, Bleach'de müzik yapan grup Nevermind'da kendini satmıştı. En azından Kurt böyle düşünüyordu.

Kurt sorunluydu elbette. Bu yüzden farklı bir düşünce tarzı vardı. Bu yüzden farklı şeyler üretiyordu. Ama birden patlayan popülerite ona yaramadı. İnsanların kendisi için delirmesi, şarkılarının tekrar tekrar çalınması, popüler olmadan önceki kötü hayatını umursamayan insanlığın birden özel hayatına kadar girmesi ona yaramadı.

Sanırım çıkışı intiharda buldu. İşin komik tarafı bu onu daha popüler yaptı.

Bugün "Nirvanacıyım" diye takılanlarda görülen klasik şeyler; Nirvana t-shirtü (ki üzerinde sadece Kurt Cobain resmi vardır) , Smells Like Teen Spirit aşkı ( ki bu şarkı Kurt'ün en sevmediği şarkılarındandır ) bir de aslında Nirvana coverı olan şarkıların Nirvana'nınmış sanrısı.

Kurt bugünleri görseydi, tekrar tekrar intihar ederdi sanırım.

Ha bir de şöyle bir özellikleri var. Müziği büyük depresyona soktukları, daha karanlık hale getirdikleri konusunda çok eleştiri alıyorlar. E arkadaşım, laylaylom müziğin kalitesi ortada? Binlerce dansöz var ne yahu!?

Sonuç olarak;

Ortalama üzeri kalitede ama sansasyonel bir gruptu kısacası. Kaliteli bir bateristleri, ortalama bir basçıları ve problemli bir şairleri vardı. İyilerdi, hoşlardı da o tüfeği kafaya dayamayacaktın Kurt.

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Ocak 2010, 20:00:24 »
Ablam sayesinde dinlediğim bir grup(her zamanki gibi benim yerime dinlediğim müziklerle ablam uğraşıyor: Teşekkürler ablam)Çoğu şarkıları güzeldir, anlamlıdır. Kurt Cobain'nin de benim için özel bir yeri vardır; kendisi bana çok ilginç geliyor ve bende intihar etmiş olduğuna inanmayan gruptanım.

Neyse kısacası grubun hayranı olmamakla birlikte beğendiğim bir çok şarkıları da vardır.

Çevrimdışı acthpa

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Şubat 2010, 00:25:32 »
sevmem kendilerini...hele ki kızların kurt sevdalarını anlayabilmiş değilim :)
anlamam da gerekmiyor,iyi dinlemeler :P

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Mart 2010, 19:03:16 »
Çok dinlediğim söylenmez xD Hatta hiç denilebilir çok nadir dinlerim.. "Smells Like Teen Spirit" favori şarkımdır =D

Çok nadir dinlediğim dönemleri yiyeyim ;D
Ah Kurt ölmeyeydin keşke..

Come As You Are
Breed
Molly's Lips
Stay Away  favori şarkılarımdandır. Dinleyin dinletin!!

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Mart 2010, 19:14:28 »
Rape me, rape me,
rape me, my friend.
Rape me, rape me,
I'm not the only one.
#rekt

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Nisan 2010, 21:09:59 »
allaahıımmm kurt cobain'e bitiyoruummm.!! adamın sesi zaten bitiriyor işi... yani bitiriyordu..

niye intihar ettiğini bilen var mı acaba aranızda ? yazıyı falan tam okuyamadım belki orada yazıyodur ama bilmiyorum...
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Nisan 2010, 21:26:27 »
allaahıımmm kurt cobain'e bitiyoruummm.!! adamın sesi zaten bitiriyor işi... yani bitiriyordu..

niye intihar ettiğini bilen var mı acaba aranızda ? yazıyı falan tam okuyamadım belki orada yazıyodur ama bilmiyorum...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kurt_Cobain 
Burda intaharı, öldürülmesi vs tahminler yazıyo hangisi doğru bilinmez tabi..

Bugün birde 5 Nisan.. Kurt Cobain'in ölüm yıl dönümü.
Efsaneler ölmez!!

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 05 Nisan 2010, 21:41:37 »
I'm worse at what I do best
And for this gift I feel blessed
Our little group has always been
And always will until the end.
#rekt

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #29 : 05 Nisan 2010, 22:01:15 »

Bazıları intihar etmediğini, karısının onu öldürdüğünü sonrada intihar süsü verdiğini savunur. [*]ben[/*]