Kayıt Ol

Okuyacak Kitap Bulamamak ve Sinir Krizleri..

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Okuyacak Kitap Bulamamak ve Sinir Krizleri..
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2013, 23:36:51 »
Bak kardeşim 600 den fazla mesaj yazmışsın buraya senin kitap okumadığını mı varsaysaydım yani.Nasıl bir saçmalıktır bu.Münakaşa ya girmeyim diyordum ama senin yaptığın ergen abartısı sadece.Kendin daha değişik bir şekilde ifade ettim diyorsun ama yaptığın bildiğimiz triplere girmek.Önce normal triplere benim yorumu okuyup sonra da ergen triplerine girmişsin.Seni tanımadan saygısızlık yaptığımı söylemişsin ancak beni ciddi manada birazcık abartarak yazmıştım sen onu dalga geçtiğimi düşündüysen biraz daha az paranoya lütfen.Zaten profil sayfanda gördüm hakkında o kadar şey yazmışlar senle mi dalga geçicem.Şu düştüğümüz duruma bak sen benim 'değersiz tavsiyelerime' kulak asma o zaman.

Şu duruma bak ya. Neyse.

Çevrimdışı Memory

• **
  • 70
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2013, 07:07:35 »
Fazla abartmayın yahu. Başlığı açan arkadaşım sen bence tür değiştir. Fantastikten soğumuş olabilirsin. İllâ bu tür kitaplar okuyacaksın diye bir şey mi var? Tarihî kitaplar oku veya Türk edebiyatına falan göz at. Onlarca tür var.

Ayrıca insanları yaşına göre değerlendirmeyin. Ben çok gördüm üniversite mezunu ama diplomalı cahil. 15 yaşında ama bir muhabbet ediyorsun kültür fışkırıyor adeta.

Yok mu sizin köyde hiç, çeken fikir sancısı?

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2013, 13:46:58 »
Gerçekten de 13 yaşındaysan ve 'okuyacak kitap kalmadı yahuu' triplerine şimdiden girdiysen vallahi helal olsun.Ayağa kalktım alkışlıyorum şuan! 

Okuyacak kitap kalmadı saçmalığını bir geçelim.Bence biraz ara vermek gerekli diye düşünüyorum.Şöyle 1 ay kadar derslerinle ilgilensen film dizi izlesen ıslık çalmaya uğraş kız arkadaş bul falan ne diyeyim oyalan.Ne zamana kadar? Yeniden kitap okuma isteği ortaya çıkana kadar.Yani senin 'okuma' eylemini birazcık özlemen gerekiyor.Zaten özleyince özlediğini anlarsın ve dönersin aramıza tekrar :) . Tür veya kitap önerisi konusuna gelince zaten 'okuma' eylemini özlediğin zaman ne okumak istediğini de özleyeceksin veyahut yeni türlere yelken açabilirsin.Öykü türüne mesela.

Öncelikle yazıyı tekrar okuyunca anlayacağınız üzere, ben burada "okuyacak kitabım kalmadı, hepsini okudum kiii" triplerine girmedim. Yalnızca Rıhtım ahalisinden bana okuyabileceğim türde güzel kitaplar önermelerini istedim, ve bunu direk "kitap önerin bana" şeklinde değil de, daha değişik bir biçimde ifade etmek istedim.

Fakat anlaşılan nerede olursan ol, neyi ne kadar okunaklı, düzgün yapmaya çalışırsan çalış, mutlaka seni eleştiren ya da bunu deneyen birileri çıkacak.

Spoiler: Göster
Ayrıca, yazınızın başında yaşımla dalga geçmenizin oldukça kötü, ve henüz tanımadığınız birine karşı yapılan büyük bir saygısızlık olarak kabul ediyorum.

sen onu takma kardeşim darren shan percy jackson ve olimposlular gölgelerin efendisi  wordstone günlükleri ve açlık oyunlarını tavsiye ederim
Spoiler: Göster
 bu arada bir insanın yaşıyla dalga geçmek sadece o kişinin  yaşını belli eder onu takma sen eğer tavsiyen varsa sende söyleyebilirsin bana bende kitap sıkıntısındayım not: çok kitap okumuşluğum yok kendimi övmüyorum yanlış anlamayın :)

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2013, 14:17:55 »
 Arkadaşlar tartışmayı daha fazla uzatmadan asıl çerçevenize dönerseniz forumdaki herkes için daha faydalı olur. Kitap tavsiyesine olarak da sana Okay Tiryakioğlu'nun eserlerini önerebilirim Ufuk. Çok daha önceden yazmış olduğu gerilim türü kitaplarını okumadım ama tarihi romanları oldukça başarılı. Şu an kendim de Alparslan- Çift Başlı Kartallar isimli eserini okuyorum. Betimlemeleri, olayı aktarış tarzı gayet güzel.