Kayıt Ol

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
« Yanıtla #45 : 20 Mayıs 2011, 09:01:42 »
Dün ikinci seansa gittim, izledim. Walt Disney olduğu için genellikle dublajlı olarak geliyor beyaz perdeye. Ama bu serinin seslendirmeleri kaliteli olduğu için pek fazla takılmıyorsunuz o kısma. Ben açıkçası çok beğendim, hatta üçüncü filmden çok daha iyiydi. Belki de kitaptan uyarlama olduğu için daha bir özenilerek çalışılmıştı. Deniz kızları da ne kızlardı ama öyle...

Spoiler: Göster
Bu arada bizim rahibi alıp suyun derinliklerine götüren deniz kızına ne oldu peki? Rahip öldü mü, yoksa onu da mı deniz kızı yaptı ne oldu? Ben sırf bu sonu merak ettiğim için filmin sonuna kadar oturdum bekledim. Cast yazıları geçtikten sonra da sadece Angelica'yı gösterdiler. Galiba yeni filmde muallakta kalan bu sorunun cevabını alacağız.

Genel olarak Orlando Bloom ile Keira Knightley'in yokluğu hissedilmedi. Zaten rahip dediğimiz karakter nerdeyse Orlando Bloom gibiydi. Penelope Cruz'da rolüne çok yakışmıştı!

Ayrıca esprileri ile Kaptan Jack Sparrow'da yine müthişti. Gidin, izleyin ve iki saatlik bir eğlence ile kendinize bir ödül verin.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 20 Mayıs 2011, 12:21:45 »
Cumartesi ailecek gideceğiz. Bakalım beklentileri karşılayabilmişler mi.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #47 : 20 Mayıs 2011, 21:13:36 »
Dün cevahir 14.00 seyansındaydım. Benim çok hoşuma gitti. Müzikler, konusu falan. Jack Sparow baya güldürdü beni zaten, mizahı araya güzel eklemişler. Beşinci film de gelecekmiş zaten, bakalım neler olacak, merakla ekliyorum...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 21 Mayıs 2011, 19:44:57 »
Az önce çıktım sinemadan.
Ne yalan söyleyeyim, ilk üçlemenin tüm filmlerinden daha güzeldi. Olay hep Jack'in başından geçiyordu. Bu da daha çok komedi ve akrobatik sahneler anlamına geliyor ;D
Saraydan kaçış mükemmeldi. Ayaküstü yapılan uçuk planlar, leydinin arabasınada olanlar[*]Bu kadarcık mıydı?[/*] beni koparttı. :D
Üçüncü filmde Callipso, şimdi de Karasakal... Böyle büyücüler olsun işte :D Filme daha güzel bir hava katıyor.
Ha bir de, ahh o deniz kızları... Alsalar götürseler hiç bir şey demem valla. İnsanın rahip olası geliyor :D Bir de cast geçerken Mermaids kısmında Daphne Joy diye birini gördüm. Yoksa????

Çevrimdışı Blodhgarm

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 22 Mayıs 2011, 16:01:17 »
    Jack Sparrow diyorum başka bir şey demiyorum. Bu karakterin olduğu bir film kötü olabilir mi?

Deniz kızları konusundaysa magicalbronze ve Vega'ya tamamen katılıyorum. Zaten bir arkadaşım deniz kızlarından birine(Astrid Bergès Frisbey) aşık oldu. Hala etkisinde midir bilemiyorum. Ki aynı duyguya kapılan ve dlillendirmeyen bir sürü kişi vardır eminim(bknz. ben).

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 24 Mayıs 2011, 17:53:21 »
Mermaidleri izledim. Güzellerdi. Evet.

Lise zamanlarından gelen edit: Ama meme yoktu üzüldüm.
#rekt

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 25 Mayıs 2011, 16:16:26 »
Fena değildi. Diğer 3 seriden bağımsız olması iyi oldu. Will'in bayat aşk sözlerinden, Elizabeth'in bıyık gibi olan kaşlarını görmekten bıkmıştım. Onları bu filmde görmemek beni çok mutlu etmişken ve tam Elizabeth kurtulduğumu düşünürken Penelope çıktı birden. Gelen gideni aratırmış derler. Çok doğru, çok doğru. Hele o bakışları yok mu? Acemi bir aktör gibi...

Edvard Munch- Lady from the sea.

Bu resme aldanıp Deniz kızlarının masum ve güzel yaratıklar olduğunu düşünmüştüm.
Ama ne yediklerini hiç düşünmemişim.

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 27 Mayıs 2011, 09:28:38 »
Film çok güzeldi. Filmin 3D olması  daha da güzeldi. jack jack jack.. Penelope'de çok güzel oynadı. İkisi de uçuk kaçıktılar. :D
Kaybetmek için erken
Sevmek için çok geç....
                                 Nazım Hikmet RAN

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 27 Mayıs 2011, 10:16:31 »
-Öncelikle film 2D çekilip sonra 3D yapıldı yani gerçek 3D değildi. Bu biraz üzücüydü.

-Konu çok sağlamdı eh sonuçta bir kitap uyarlaması ama Birkaç saçma ve şov amaçlı sahne yerine konuya ağırlık verilebilirdi. Jack'in bir keki avizeden almak için 20 takla attığı sahne yerine İspanyol generalin aslında neden bu kadar kararlı ve dik başlı şekilde hareket edip o tapınağı yıkmaya gittiğini anlatabilirlerdi mesela...

-Başrolden Keirayı ve Orlando'yu çekmeleri ne kadar doğru bir karar bunu da görmüş olduk. Filme zaten mermaid ve rahibi koyarak aslında biz arasak 1000 tane Keira ve Orlando buluruz demişler. Mesaj da yerine ulaşmış.

-Phenolope bazı filmlerde iyi oynuyor ama bu filme tam anlamıyla oturamamış. Gerçi ispanyol aksanı ve kavruk teni ile tam bir denizci gibi olmuş ama yüz mimikleri vs bir romantik filmden çıkmış gibiydi. Bunun yanı sıra kılıç dövüşü sahnelerinden bazılarında öyle hamleler yaptı ki demek ki baya çalışmış rol için dedirtti. Yani Phenolope'yi yersem mi sevsem mi bilemedim bu filmde.

-Karasakal muhteşemdi. Oyunculuk, tasarım, kostüm. 10 numaraydı.

-Son olarak, filmin sonu çok daha iyi yapılabilirdi ve sırf bu yüzden diyorum ki filmin devamı gelecek. Güzel bir son gibi son yapmadıysa bu yönetmenin bir bildiği vardır. Seneye görüşmek üzere Jack :)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #54 : 27 Mayıs 2011, 12:17:26 »
Kısa ve öz; beğenmedim.
Diğer üç filmin yanında çok zorlama bir senaryo olarak geldi bana. Üzüldüm.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 29 Mayıs 2011, 13:18:22 »
Filme geçen hafta gittim. Farkındaysanız 3D olduğu için aksiyon sahnesi yokdu. İlk üç filmin yanından geçemez. Zaten 3D yapılmayacakdı fakat 3D modasına uydular ve başarısız bir film oldu. Konusu iyidi fakat akıcı değildi. En beğendiğim sahne İspanyolların gelip Tanrı için ortalığı dağıtmasıydı. 5. Filmi bekliyorum, İnşallah 3D olmaz da biraz aksiyon izleriz.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 29 Mayıs 2011, 17:37:21 »
İlk üç film çok güzeldi. Tadında bırakılmıştı. Buna gerek yoktu. Zaten diğerleri kadar güzel olmamış. Aksiyon yetersizdi. 1-2 sahne göz dolduruyordu sadece. 3D ye gelince. Bence gereksizdi. 2 boyutlu izlesem de bir farkı olmazdı. Madem 3 boyutlu yapacaksın iyi bir şeyler çıkar da ortaya hakkını vermişler diyelim değil mi?
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 03 Haziran 2011, 23:06:03 »
Film başlangıcıyla harikaydı zaten hani yüzüklerin efendisi seven biri iki kulenin başında sinemada izlrken koltuğuna mıhlanmıştır ya karayip korsanları için de aynı şeyi düşünüyorum çok iyi başladı film. Karasakal olayı çok iyi olmuş ve denizkızları da filme ayrı bir hava katmış. Jack yine kırıp geçiriyor zaten güzel filmdi.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 26 Haziran 2011, 22:55:43 »
3D diye girip sadece 2 yada 3 sahnesi öyleydi, bu çok üzücüydü. Sonra ilk deniz kızı o kadar güzel değildi, sonrakisi bayağı güzeldi ( takıldım kaldım oraya :D). Birde bence bu filmi atlamalıydılar. Dünyanın sonunun devamını çekmeliler. ( kitabından bir haberim). Meraktan ölmekteyim.