Kayıt Ol

Millenium Serisi - Stieg Larsson

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Millenium Serisi : Ejderha Dövmeli Kız (Stieg Larsson)
« Yanıtla #15 : 21 Mart 2010, 13:45:47 »
Bana sorarsan polisiyeye başlamak istiyorsan Agatha Christie kitaplarından başlamalısın. Özellikle "Acı Kahve" adlı kitabı okumanı öneririm. Ama bana sormadığın için... Ben niye atladımki hemen? Neyse... Kitap bana göre çok kötüydü. Yani gerçekten kötü... Başlar o kadar sıkıcıydıki zar zor okudum belki ilerlerde bir şeyler olur, yoksa bu kadar övmezlerdi kitabı diye ancak büyük bir hayal kırıklığına uğradım... Beni kitapta şaşırtan ve kızdıran aynı zamanda üzen tek olay o piskopatın, kızına yaptıklarıydı...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Mart 2010, 14:38:21 »
olsun yine de saol tavsiye için :)

bu arada yorumlarınızdan dolayı bu ejderha dövmeli kızı listeme kesinlikle bir daha girmemek üzere siliyorum :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2010, 21:21:19 »
olsun yine de saol tavsiye için :)

bu arada yorumlarınızdan dolayı bu ejderha dövmeli kızı listeme kesinlikle bir daha girmemek üzere siliyorum :D

Ben de Agatha Christie okumanı tavsiye ederim ama benim önceliğimde ''On Küçük Zenci'' var, kesinlikle okunmalı.
Ve bence kitabı okumadan peşin karar verme. Ben hiç beğenmedim bu kitabı (gereğinden fazla cinsellik kakışlıyor gibi v.s.) ama yine de kim bilir belki sen beğenirsin. Başkalarının görüşlerine çok güvenme ;)

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Mart 2010, 17:03:41 »
yok yok :D fikrim tamamen değişti :D çokk sağolun :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı NiFLHeiM

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2010, 22:34:54 »
Fantastik edebiyatla pek ilgisi yok, sanırım bu kitabın bu forumda beğenilmemesi çok şaşılacak bir durum değil. Kitaptaki hayatlar,olaylar herşey günlük hayattan bir parça taşıyor. Daha gerçekçi. Konu olarak sıkıcı gelmiş olabilir ama kitap kendi içinde bir çok mesaj veriyor. Fazla dram vardı buna katılırım. Cinayetlerin anlatıldığı kısımlar bence başarılıydı. Ve Lisbeht karakterinin başına gelenler çok ama çok üzücüydü. Aşırı cinsellik kısımına çok katılmıyorum. Aslında aşırı değildi, kitapta konu ediliş şekli hoş değildi.
Fantastik Edebiyat okurlarının dünyasına hitap eden bir kitap değil demek daha doğru olur sanırım.

Çevrimdışı TuTsAk

• *
  • 18
  • Kazanın olmayacağı bir oyun oynadık...Kaybettim!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2010, 22:36:43 »
Bence de çok fantastik bir kitap değildi ancak kendi içerisinde güzel bir kitaptı...
bir adın kalmalı geriye
bir de o kahreden gurbet
beni affet
KAYBETMEK İÇİN ERKEN, SEVMEK İÇİN ÇOK GEÇ...

« Yanıtla #21 : 29 Nisan 2010, 14:36:40 »
1- Marius a katılmadan edemeyeceğim

polisiye olarak çok da hos bi kitap bence
cinsellik olayına gelince
piyasada çok satan daha beter kitaplar
gerek aşk romanları gerek vampir kitapları olsun
o kadar kötü yorumu haketmiyor bence
hele kitabı bitirmeyenler için tamamen bi önyargı
okunur.... zevk de veriri........sürükletir.......
Melekler alsa beni götürse,Karanlığa teslim olmadan...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Haziran 2010, 16:50:59 »
Spoiler: Göster
Meraklısı için belirteyim dedim :)

"İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı. Bu roman okurları esir edecek."
-SUNDAY TIMES

"Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız'ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın.
Eğer Ejderha Dövmeli Kız'ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz."

-ERICA MARCUS

"Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey, serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman."
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

"Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer."
-ENTERTAINMENT WEEKLY

"Etkileyici bir iş. Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar."
-PEOPLE

"Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız."
-DALLAS MORNING NEWS

"Zekice! Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum."
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

"Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!"
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAĺS

"Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson'u gösterebilirim."
-SLATE

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Temmuz 2010, 04:02:16 »
Ejderha Dövmeli Kız'ı bitirdim, sonra kalkıp Ateşle Oynayan Kız'ı aldım, okuyorum şu an. Tatilde yapacak başka bir şey bulabilsem almazdım :) Öyle abartıldığı kadar sürükleyici, aman aman bir kitap değil. Daha iyi polisiye kitapları var. Sadece sonunda ne olacak diye biraz merak uyandırıyor o kadar.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Temmuz 2010, 14:06:43 »
Kitabı aldım, okur gibi oldum, sonra baştan savma okumayı kendime yediremediğim için düzgünce okudum, hayal kırıklığı yaşadım. Kitabın başındaki ritimle sonundaki ritim birbirini tutmuyor.Olaylar bir yerde çok hızlı bir yerde yavaşlıktan başım ağrıyor.Yine de sonuna kadar okudum.

Bu arada neutron Ahmet Ümit de polisiye dalında çok verimli eserleri olan bir yazar. Deneyebilirsin.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Ağustos 2010, 15:32:19 »
bakarım bir ara onun kitaplarına da =)) tavsiyen için sağol =))

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Temmuz 2011, 09:56:14 »
Polisiye sevenler için güzel bir seri fakat 3. kitabın sonunda bazı şeyler açık kalıyor.Benim beğendiğim bir seri.Ben yazarın seriyi 10 kitaplık olarak tasarlandığını bir yerden okumuştum.Hatta müsveddeleride varmış.Eğer gerçeklik payı varsa seri devam edebilir.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

PomeGranate

« Yanıtla #27 : 25 Temmuz 2011, 23:33:31 »
Kitabı bu kış okudum. Olaylar İsveç'de geçtiğinden ve orası da bir hayli soğuk olduğundan, buradaki soğuk havayla birlikte okumak iyi gitmişti. :P İlk kitabın başları gerçekten sıkıcı ve anlamsız. Hatta yarıda kesmeyi düşünmüştüm ama o kısımları atlattığını zaman elinizden bırakamıyor hale geliyorsunuz, en azından bende öyle oldu. Çok beğendim, hemen arkasından filmini izledim ama Lisbeth rolündeki Noomi Rapace dışında, film pek fazla umut vadetmiyor.
 Birkaç ay sonra Ateşle Oynayan Kız'ı okudum ve ilk kitaptan katbekat daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Çok daha heyecanlı, çok daha fazla olay ve çok daha fazla merak uyandırıcıydı bana göre.
 Üçüncüyü de fuardan aldım ama henüz okuma fırsatı bulamadım. Yazarın anlatım tarzını ve oluşturduğu kurguyu çok beğendim, bu kadar erken yaşta ve kitaplarının başarısını göremeden hayata veda etmesi kötü olmuş. chuck'ın da dediği gibi, umarım bulunur müsveddeleri. Böyle güzel bir seri yarıda bırakılmamalı bence.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Eylül 2012, 11:45:38 »
ikincisi arı kovanına çokmak sokan kız
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2014, 21:40:46 »
Gerçekten çok acımasız yorumlar gördüm.Stieg Larsson'un Millennium Serisi'ni okudum ve şunu söyleyebilirim ki Larsson'un kendine has bir tarzı var.Tüm kitaplar son 400 sayfada hız kazanıp 200 de çok farklı boyutlara ulaşıyor.Önceki sayfalar sadece alıştırma aşaması gibi bir şey.Fırtına öncesi sessizlik..
2002-2005 arası yıllarda olmasa ve bu kitap şimdi yazılsaydı çok daha farklı boyutlara ulaşırdı.(Teknoloji bakımından.)2002-2005 ve 2014 arası teknoloji çok gelişti.
Bence bu seriyi her insan okumalı, övgüler boşuna değil.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.