Kayıt Ol

Piç Fantazi - Luke Rhinehart

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Piç Fantazi - Luke Rhinehart
« : 20 Ocak 2010, 18:55:07 »
Piç Fantazi

Yazar:Luke Rhinehart
Çevirmen:Özlem Nihan Yeğengil

Sayfa Sayısı: 440
Baskı Yılı: 2010
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Büyük İkiz Tanrılar Neden ile Sonuç'un, 2000 yıllık raporlarını sunmak üzere Yüce Şans Tanrısı'nın huzuruna çağrılma günü geldi çattı. Her zamanki gibi kendilerine eşlik eden büyük bir tanrılar heyeti ve dalkavuk meleklerle birlikte geldiler. Geçmiş ve Gelecek oradaydı. Ve Hipotez ile Çünkü de öyle; toplamda birkaç bin tanrı ederdi.

Elbette Şans Tanrısı'nın oğlu Whim de oradaydı ve dünyaya gitmek istiyordu.

Whim'in istediği oldu. Dünyaya geldi. Şans Tanrısı'nın **Küfür ettiğim için kendimden utanıyorum.**i olarak…

Nihai Gerçek'i bulmak için babası Şans Tanrısı tarafından dünyaya gönderilen Whim çok özel bir Kızılderili çocuktur. Seks ve aşkı henüz keşfeden liseli bir futbol yıldızı ve kendilerini insanlardan saklayan bir Kızılderili kabilesinin son birkaç üyesinden biriyken Nihai Gerçek'in peşine düşer...

-

"Zar Adam" ve çetesinden pek haz etmemiştim. Açıkçası edebiyatın paranın kölesi olması fikri midemi bulandırıyor.

Yine de bu kitap ilgi uyandırıcı gibi geldi. Genel yorumlar çerçevesinde alabilirim belki.

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: Piç Fantazi - Luke Rhinehart
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2010, 19:12:18 »
Bu adam aklını şansla bozmuş sanırım. Zar adam ve Zar adamın peşinden (sanırım böyleydi ismi) bu iki kitabıda şansla ilgiliydi ve hoş değillerdi bence. Bu kitabında en az onlar kadar tiksindirici olduğunu düşünmeden edemedim.

.

Çevrimdışı LewsTherin

• **
  • 61
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Piç Fantazi - Luke Rhinehart
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2010, 23:19:32 »
zar adamı okudum genel olarak baya müstehcen bir kitaptı ama yinede benim ilgimi kitapta tuttu.bende gelen yorumlara göre almayı düşünüyorum.