Kayıt Ol

Monsters (2010)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Monsters (2010)
« : 18 Aralık 2010, 05:43:13 »

Tür:       Bilim Kurgu / Gerilim   

Slogan:   "Altı Yıldan Sonra, Onlar Artık Uzaylı Değiller. Yerliler."

Yönetmen:   Gareth Edwards

Uzunluk:   94 min

Dil:           English |  Spanish

Oyuncular:    Whitney Able (Sam), Scoot McNairy (Kaulder)

Altı yıl önce Nasa güneş sistemindeki uzaylı yaşamı ihtimalini keşfetti. Bir sonda örnek toplaması için ateşlendi, fakat döndüğünde Orta-Amerika'da yere çakıldı. Kısa süre sonra yeni yaşam biçimleri belirdi ve neredeyse tüm Meksika HASTALIKLI BÖLGE olarak karantinaya alındı. Bugün Amerika ve Meksika ordusu yaratıkları kontrol altına almaya çalışıyor......

try again fail again fail better

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Monsters (2010)
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2010, 05:45:58 »
15 bin dolara çekilmiş, kamera önünde 2 kişinin olduğu bir Bilim-Kurgu hayal edin. District 9 ile karşılaştırılıyor bolca ama ben o kadar başarılı olduğunu düşünmüyorum. İçerik olarak daha basit ve sanırım District 9'dan sonra çıkmasının da etkisiyle biraz klişe kaçıyor. Yine de gerçekten uğraşıldığını kanıtlayacak kadar kaliteli. Bu senenin önemli Bilim-Kurgularından.
try again fail again fail better

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2010, 09:30:22 »
Çok klişe bir konusu var, o yüzden pek de ilgimi çekmedi benim. Ama ummadık taş baş da yarabilir, belli olmaz :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2010, 12:46:19 »
Bana da çok klişe gelmedi değil. Sonuçta -tabiri caiz ise- uzayla ilgili her haltın Meksika'da patlak vermesi bile bana çok (turistik açıdan) reklam amaçlı geliyor. Hele de bunun filmlerde kullanılması oldukça klişe... Doğrusu böyle bir filmin tatmin edici olması için ayrıcalıklı bir yaratıcılığa ihtiyacı var.